reklama

Větrání, roušky, dezinfekce. Někteří žáci se po prázdninách znovu vrací do škol

Školákům a studentům skončily prodloužené vánoční prázdniny. Do lavic však v pondělí kvůli vládním koronavirovým restrikcím z důvodu přesunu do pátého stupně systému PES usedla jen malá část z nich. Do škol se vrátili žáci prvních a druhých tříd, speciálních nebo mateřských škol. Distanční výuka pro zbylé studenty zatím potrvá do 10. ledna.

reklama

„Do lavic se zde na Základní školu Eden vrátilo 130 dětí z celkového počtu 590 žáků. Všechny děti, se kterými jsme mluvili, se zpátky do školy těší, a to nejen na kamarády, ale i na učení,“ informovala z terénu reportérka CNN Prima NEWS Pavlína Fabiánová.

Jaká opatření jsou školy nuceny dodržovat? „Asi zásadní požadavek je homogenita jednotlivých skupin. Jak ve škole, tak potom ve školní družině. Dál jsou to přesné časy na obědy, aby se děti nepotkávaly. Větrání nejen o přestávkách, ale i v průběhu vyučovacích hodin, nošení roušek, dezinfekce,“ uvedla ředitelka školy Jana Churáčková.

Reportérku CNN Prima NEWS také zajímalo, která z opatření je pro školu nejsložitější zorganizovat. „Asi už jsme zvyklí na to, se přepínat v jednotlivých režimech, ale asi největší problém dělá homogenita skupin,“ reagovala ředitelka. „Protože jsme velmi zvyklí na to, děti míchat pro různé aktivity, takže tohle je takový největší problém, na který už jsme si ale trošku zvykli. Rádi si ale zase odvykneme,“ dodala

K tématu

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama