CNN Prima News RegioJet

RegioJet

Výpis příspěvků ke štítku „RegioJet“

KOMENTÁŘ: Chtějí nás vyhnat z vlaků zpět na silnice? Jak jinak chápat hodinová zpoždění

21. srpna 2022 06:22

Na železnici, ději se věci, zpívají s nadšením herci Divadla Járy Cimrmana. Lidem, kteří pravidelně cestují na hlavním koridoru mezi Prahou a Ostravou, však příliš do zpěvu není. Kvůli řadě výluk a pravidelným mimořádným událostem se stávají hodinová zpoždění normou. České dráhy se pak přou se Správou železnic, kdo za zpoždění může. To však obyčejné pasažéry nezajímá, chtějí se akorát dostat do své cílové destinace v čase, který udává jízdní řád.

Tajnou dohodou poškodili RegioJet. Komise obvinila České dráhy a rakouského dopravce

10. června 2022 12:08

Evropská komise (EK) obvinila České dráhy (ČD) a rakouského železničního dopravce ÖBB, že uzavřeli tajnou dohodu o použitých osobních železničních vagonech, která poškozovala českého provozovatele RegioJet. Komise v pátek uvedla, že český podnik s rakouským uzavřely tajná ujednání s cílem narušit hospodářskou soutěž na trhu osobní železniční dopravy, oběma proto zaslala takzvané prohlášení o námitkách. Unijní úřady případ vyšetřovaly šest let.

Zdražování se zřejmě nevyhne ani železnici. Odkdy si cestující za jízdenky připlatí?

18. května 2022 06:30

Události posledních měsíců tvrdě dopadají na peněženky českých občanů, zdražují se energie, potraviny či například letenky. Tím to však zjevně neskončí, dopravci na železnici totiž kvůli zvyšujícím se nákladům diskutují také o zdražování jízdenek. Například České dráhy mění každý rok ceny na základě inflace, která se aktuálně blíží až k 15 procentům. Také ostatní dopravci připouštějí, že kvůli rostoucím cenám energií budou muset v budoucnu na ceny jízdenek sáhnout.

Pozor, začal platit nový jízdní řád vlaků. Na řadě míst se od neděle mění i dopravci

12. prosince 2021 00:32

Od neděle začnou na železnici jezdit vlaky podle nového jízdního řádu. Největší změnou bude výměna dopravců na některých tratích, například mezi Ústím nad Labem a Kolínem, kde místo Českých drah začne jezdit RegioJet. U většiny linek se pak pouze upraví čas odjezdu, případně mírně i jejich trasa. Na kolejích budou také desítky nových vlaků. S prodejem jízdenek začali dopravci už během podzimu.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

30. července 2021 06:11

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

24. července 2021 05:39

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

Pekelná cesta do Chorvatska. Porouchaný vlak s Čechy uvízl na 11 hodin v Maďarsku

19. července 2021 19:34

Čeští turisté, kteří se už těšili na prosluněnou dovolenou u Jaderského moře, strávili nekonečnou noc v porouchaném vlaku. Nedaleko maďarského Győru uvízl v noci na pondělí vlak Regiojetu směřující do chorvatského Splitu na celých 11 hodin. Podle dopravce bylo složité situaci v nočních hodinách řešit, proto bylo čekání tak dlouhé. Cestující dostanou zpět polovinu jízdného.

Chystáte se na Velikonoce cestovat? Pozor na omezení počtu spojů vlaků a autobusů

2. dubna 2021 08:00

Přestože nadále platí přísná vládní opatření o omezení pohybu mezi okresy, lze očekávat, že velikonoční volno bude svádět k většímu cestování třeba za rodinou. Měli byste si však rozmyslet, zda k přepravě využijete hromadnou dopravu. Čeští dopravci totiž nadále provozují značně omezené spoje. Snadno tak můžete ve velikonočních dnech přijít k úplně plnému autobusu či vlaku.