reklama
CNN Prima News RegioJet

RegioJet

Výpis příspěvků ke štítku „RegioJet“

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

Pekelná cesta do Chorvatska. Porouchaný vlak s Čechy uvízl na 11 hodin v Maďarsku

Čeští turisté, kteří se už těšili na prosluněnou dovolenou u Jaderského moře, strávili nekonečnou noc v porouchaném vlaku. Nedaleko maďarského Győru uvízl v noci na pondělí vlak Regiojetu směřující do chorvatského Splitu na celých 11 hodin. Podle dopravce bylo složité situaci v nočních hodinách řešit, proto bylo čekání tak dlouhé. Cestující dostanou zpět polovinu jízdného.

Chystáte se na Velikonoce cestovat? Pozor na omezení počtu spojů vlaků a autobusů

Přestože nadále platí přísná vládní opatření o omezení pohybu mezi okresy, lze očekávat, že velikonoční volno bude svádět k většímu cestování třeba za rodinou. Měli byste si však rozmyslet, zda k přepravě využijete hromadnou dopravu. Čeští dopravci totiž nadále provozují značně omezené spoje. Snadno tak můžete ve velikonočních dnech přijít k úplně plnému autobusu či vlaku.

Šrot na kolejích. Některé vlaky v osobní dopravě jsou staré i půlstoletí

České dráhy přepravují zákazníky stovkami souprav, které patří spíš do železničního muzea než do pravidelné dopravy. Vagony táhnou třeba půlstoletí staré lokomotivy řady 714 a jen o něco mladší motoráčky 810 zvané „orchestriony“. Cestující sedí v „honekrech“, vagonech vyráběných v Německé demokratické republice v dobách komunistického vůdce Ericha Honeckera. Soukromé společnosti zase nakupují veterány v Německu. Je to bezpečné? Reportér CNN Prima NEWS mapoval veterány na tuzemských kolejích.

Leo Express bude v létě vypravovat autobusy do Chorvatska

Soukromý dopravce Leo Express začne od 10. července vypravovat autobusy do Chorvatska. Z Prahy bude autobus vyrážet každý pátek a zastavovat bude například v Zadaru, Splitu nebo na Makarské. Linka bude fungovat až do 12 září. Vlaky do Chorvatska v úterý odpoledne poprvé vypraví konkurenční RegioJet, už dříve tam začal jezdit také FlixBus.

Dopravci očekávají masivní zájem. Obnovují spoje do ciziny

Tuzemští dopravci začnou s postupným obnovováním spojů do okolních zemí. První vlaky na Slovensko vyšle RegioJet v neděli, od pondělí pak České dráhy a od čtvrtka také Leo Express. V polovině června pak přibudou i další vlakové spoje do Rakouska a Německa. Čekat se naopak musí nadále u vlaků do Polska. Od čtvrtka byla zrušena všechna omezení cest na Slovensko, od pátečních 12 hodin se uvolnilo i cestování mezi Českem, Rakouskem a Maďarskem.

reklama