CNN Prima News regiony

regiony

Výpis příspěvků ke štítku „regiony“

MAPA: Do 100 Kč se najíte i na východě Čech. Místní podnik dává šanci také handicapovaným

Redakce CNN Prima NEWS opět vyrazila do restaurací a jídelen, kde se dá dobře najíst do sta korun, tentokrát na východě Čech. Zákazníci se rádi vracejí třeba do podniků v Týništi nad Orlicí nebo Nekoři, kde si ve zdejším podniku zaměstnanci vše včetně pečiva připravují vlastníma rukama. Navíc dávají příležitost i handicapovaným lidem.

Vysmívaná oprava hradeckého mostu: Rzí prožrané zábradlí silničáři kamuflovali barvou

Oprava nadjezdu v Hradci Králové baví místní obyvatele i sociální sítě. Zrezivělé zábradlí dostalo modrý nátěr, ale pod novým kabátem zůstalo všechno při starém. Díry v kovu naopak ještě vynikly. Podle údržby silnic, která nízkonákladovou renovaci provedla, šlo ale o nejmenší zlo. Ředitel Jiří Brandejs opravu označil jen za dočasné řešení. Most totiž brzy čeká širší demontáž, vysvětlil pro CNN Prima NEWS.

Památky, restaurace či život místních: Nový pořad Prima město vás provede po českých obcích

Česká republika je krásná země posetá okouzlujícími městy, často plnými patriotů. O spoustě z nich toho možná moc nevíte, a to je škoda, protože mají co ukázat. Přesně proto je tu nový projekt Prima město. Moderátorka Markéta Fialová se bude spolu s regionálními reportéry CNN Prima NEWS každý pátek vydávat do různých koutů Česka, aby ukazovali to nejzajímavější z nich a také se ptali místních obyvatel, jak se jim žije. Premiéra proběhne už v pátek 22. září v 17:30 hned po ZPRÁVÁCH Z REGIONŮ na CNN Prima NEWS.

Muž pokládal kolem rybníka pasti. Ochráncům zvířat ho nahlásil jeho vlastní otec

Případ nebezpečných pastí na zvířata na Tachovsku má nečekané rozuzlení. Po odvysílání reportáže v Krimi zprávách na CNN Prima NEWS se ochráncům přírody nečekaně ozval otec řádícího pytláka. Jedna z fotopastí ho zachytila, jak pokládá železné čelisťové pasti. Kriminalisté muže již vyslechli, prý chtěl tímto způsobem ochránit rybník před predátory. Porušil tím ale zákon a hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi.

Mapy ukazují, kde v Česku řádí covid nejvíc. Jsou důkazem, že očkování funguje

Regiony České republiky, které mají nejvyšší podíl plně očkovaných osob, jsou zároveň ty, které mají v přepočtu nejnižší počet aktivních případů. Lze to vyčíst z dat a především z přehledných map, které každý den aktualizuje web ockovani.opendatalab.cz. Nejhůře postižené jsou aktuálně především moravské a slezské regiony. Naopak výrazněji proočkované Čechy rovněž zvládají lépe epidemickou situaci.