reklama
CNN Prima News regiony

regiony

Výpis příspěvků ke štítku „regiony“

Proč jsou stejná opatření na Vysočině i v Praze? PES může být v budoucnu regionální

Epidemiologická situace z posledních týdnů stále jasněji ukazuje na rozdíly mezi jednotlivými regiony. Zatímco Praha se blíží svými hodnotami úrovni druhého stupně systému PES, například okres Havlíčkův Brod by měl patřit dokonce do pátého, tedy nejhoršího stupně. Přesto platí stejná opatření pro všechny regiony. Nabízí se tedy otázka, zda by jednotlivé úrovně PES neměly platit regionálně, jako tomu bylo při takzvaném semaforu.

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

V Praze demonstrovaly stovky lidí bez roušek. Chodník na Národní zaplnily svíčky

Česko si připomnělo výročí událostí spojených se 17. listopadem 1939 a 1989. Kvůli epidemii koronaviru ale byly akce na Národní třídě v Praze i v regionech omezené. Přesto k pietním místům přicházelo mnoho lidí. V Praze a Brně stovky lidí protestovaly proti vládním protiepidemickým opatřením, někteří neměli roušky. Vše se obešlo bez fyzických potyček, policie ale dvě osoby zadržela. Události 17. listopadu si tradičně připomněla i řada politiků.

reklama