CNN Prima News regiony

regiony

Výpis příspěvků ke štítku „regiony“

Muž pokládal kolem rybníka pasti. Ochráncům zvířat ho nahlásil jeho vlastní otec

20. února 2022 06:59

Případ nebezpečných pastí na zvířata na Tachovsku má nečekané rozuzlení. Po odvysílání reportáže v Krimi zprávách na CNN Prima NEWS se ochráncům přírody nečekaně ozval otec řádícího pytláka. Jedna z fotopastí ho zachytila, jak pokládá železné čelisťové pasti. Kriminalisté muže již vyslechli, prý chtěl tímto způsobem ochránit rybník před predátory. Porušil tím ale zákon a hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi.

Mapy ukazují, kde v Česku řádí covid nejvíc. Jsou důkazem, že očkování funguje

22. listopadu 2021 10:21

Regiony České republiky, které mají nejvyšší podíl plně očkovaných osob, jsou zároveň ty, které mají v přepočtu nejnižší počet aktivních případů. Lze to vyčíst z dat a především z přehledných map, které každý den aktualizuje web ockovani.opendatalab.cz. Nejhůře postižené jsou aktuálně především moravské a slezské regiony. Naopak výrazněji proočkované Čechy rovněž zvládají lépe epidemickou situaci.

Nájmy v Praze klesají. Za byt 2+kk zaplatíte zhruba o tisícovku méně než před rokem

27. března 2021 06:17

Ačkoli ceny domů a bytů v Česku navzdory koronavirové krizi rostou, nájemní bydlení v Praze u většiny bytů zlevňuje. Meziročně se nájmy v metropoli snížily v průměru o 14 procent. Vyplývá to z aktuálních údajů realitní společnosti RE/MAX. Developeři zároveň zvyšují počet bytů, které namísto prodeje nabízejí právě k pronájmu.

Muž se uspokojoval v průhledném křoví. Měl jsem velkou potřebu, tvrdil strážníkům

6. března 2021 14:56

Kuriózní případ museli na konci února řešit ostravští strážníci. Na základě telefonátu od znepokojené osoby dorazili k jednomu křoví v městské části Zábřeh. Jeden muž se totiž za porostem, který v zimních měsících nedisponuje velkým množstvím listí, uspokojoval, čímž nabídl mnoha lidem nevyžádanou podívanou. Při zadržení popíral, že onanoval.

Proč jsou stejná opatření na Vysočině i v Praze? PES může být v budoucnu regionální

6. prosince 2020 07:04

Epidemiologická situace z posledních týdnů stále jasněji ukazuje na rozdíly mezi jednotlivými regiony. Zatímco Praha se blíží svými hodnotami úrovni druhého stupně systému PES, například okres Havlíčkův Brod by měl patřit dokonce do pátého, tedy nejhoršího stupně. Přesto platí stejná opatření pro všechny regiony. Nabízí se tedy otázka, zda by jednotlivé úrovně PES neměly platit regionálně, jako tomu bylo při takzvaném semaforu.

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

27. listopadu 2020 11:29
Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

V Praze demonstrovaly stovky lidí bez roušek. Chodník na Národní zaplnily svíčky

17. listopadu 2020 23:28

Česko si připomnělo výročí událostí spojených se 17. listopadem 1939 a 1989. Kvůli epidemii koronaviru ale byly akce na Národní třídě v Praze i v regionech omezené. Přesto k pietním místům přicházelo mnoho lidí. V Praze a Brně stovky lidí protestovaly proti vládním protiepidemickým opatřením, někteří neměli roušky. Vše se obešlo bez fyzických potyček, policie ale dvě osoby zadržela. Události 17. listopadu si tradičně připomněla i řada politiků.