CNN Prima News řeka Morava

řeka Morava

Výpis příspěvků ke štítku „řeka Morava“

Česko ohrožují povodně. Největší nebezpečí hlásí na Labi a Moravě, voda ale stoupne i jinde

Aktualizováno

Na Labi ve Vestřevi na Trutnovsku je stav ohrožení, voda má dál stoupat. Na třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň (SPA), může vystoupat řeka Morava v oblasti Jeseníků, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha s nejvyšším stupněm nebezpečí platí od nedělního dopoledne do odvolání. Déšť a tání sněhu podle meteorologů zvýší hladiny i některých dalších řek.

Hrozba povodní v Česku. V Krumlově už rozváží pytle s pískem, hladiny se zvedají i na Labi

Hladina Vltavy v Českém Krumlově vystoupala přes noc na třetí stupeň povodňové aktivity. Město to očekávalo, protože se zvýšil odtok z Lipna. Pracovníci technických služeb začali ráno po městě rozvážet pytle s pískem na riziková místa, řekl starosta Alexandr Nogrády (ANO). Výstraha meteorologů před rozvodněním toků platí v oblastech kolem Labe, řeky Moravy a také kolem dolních toků Ohře a Vltavy. Povodňový stav ráno platil na 48 místech v zemi.

Zatopené sklepy i knihovna. Povodňová situace na většině míst kulminuje

Hladiny řek nebezpečně stoupají i během druhého svátku vánočního, podle meteorologů hrozí jejich vzestup po celém Česku. Po 11:00 byl některý z povodňových stupňů na více než 130 místech, z toho na 14 místech byl zaznamenán nejvyšší, třetí stupeň. Někde hladiny řek začaly klesat, uvedli odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Rozvodněné řeky způsobují problémy zvláště v severovýchodní části Čech, například v Děčíně museli začít vyklízet knihovnu. Hasiči vyjíždějí k odčerpávání vody zvláště ze sklepů.

BLOG: Ale jinak jsme fakt úplně normální aneb já volám PO MÓÓÓC

Čoklíkářky. Ženy rozdílného věku, povolání, vizáže, životních osudů, bydliště. Jedno je ale spojuje – život jim diriguje jeden až nekonečno kusů čokela. Tak trochu trefená sebranka pantoflem doprostřed čela, trochu smutné, více často veselé, bo vedle sebe mají toho svého skvělého životního parťáka, že jo. Co na tom, že je chlupatý na 98% těla, je to věrný parťák.