reklama

Rekordní víkendový nárůst. V sobotu přibylo 2556 potvrzených případů COVID-19

Je to nejvyšší nárůst o víkendovém dni od začátku epidemie. Aktuálně nemocných je 40821 a hospitalizovaných téměř 1200. S koronavirem v Česku dosud zemřelo 711 lidí, z toho pět v sobotu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

První případ nemoci COVID-19 byl v Česku potvrzen na začátku března. Od té doby testy odhalily nákazu novým typem koronaviru u 80 605 lidí. Přes 39 000 z nich se už uzdravilo.

Dosud nejvíc případů nákazy za jediný den odhalily testy tento pátek, a to 3 792. O den dříve stoupl počet případů o 3 493. Výrazný sobotní pokles mohl být způsobený počtem provedených testů, který bývá o víkendech nižší než v pracovní dny. Údaj o provedených testech zveřejní ministerstvo dnes vpodvečer.

K tématu

U většiny infikovaných má nemoc lehký průběh. V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 1 198 lidí s COVID-19. Stav 245 z nich lékaři hodnotí jako těžký.

Nejvýrazněji se v poslední době nákaza šíří na Uherskohradišťsku, kde připadá za poslední týden na 100 000 obyvatel téměř 375 případů COVID-19. Na Benešovsku je to 261, na Liberecku 221 a na Hodonínsku zhruba 219 případů na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní.

Od pondělí začne v Česku kvůli šíření nemoci COVID-19 platit nouzový stav. Jeho zavedení na měsíc schválila ve středu vláda. Od pondělí budou na dva týdny platit nová omezení, která ovlivní provoz škol, trávení volného času, kulturní, sportovní a další hromadné akce, svatby i bohoslužby.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pátek oznámil, že příští týden představí výhledovou strategii k onemocnění COVID-19. Žádná další opatření v příštích 14 dnech, kdy bude například uzavřena většina středních škol v zemi a omezí se hromadné akce, se podle něj přijímat nebudou.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu
Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama