reklama

Rekordní víkendový nárůst. V sobotu přibylo 2556 potvrzených případů COVID-19

Je to nejvyšší nárůst o víkendovém dni od začátku epidemie. Aktuálně nemocných je 40821 a hospitalizovaných téměř 1200. S koronavirem v Česku dosud zemřelo 711 lidí, z toho pět v sobotu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

První případ nemoci COVID-19 byl v Česku potvrzen na začátku března. Od té doby testy odhalily nákazu novým typem koronaviru u 80 605 lidí. Přes 39 000 z nich se už uzdravilo.

Dosud nejvíc případů nákazy za jediný den odhalily testy tento pátek, a to 3 792. O den dříve stoupl počet případů o 3 493. Výrazný sobotní pokles mohl být způsobený počtem provedených testů, který bývá o víkendech nižší než v pracovní dny. Údaj o provedených testech zveřejní ministerstvo dnes vpodvečer.

K tématu

U většiny infikovaných má nemoc lehký průběh. V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 1 198 lidí s COVID-19. Stav 245 z nich lékaři hodnotí jako těžký.

Nejvýrazněji se v poslední době nákaza šíří na Uherskohradišťsku, kde připadá za poslední týden na 100 000 obyvatel téměř 375 případů COVID-19. Na Benešovsku je to 261, na Liberecku 221 a na Hodonínsku zhruba 219 případů na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní.

Od pondělí začne v Česku kvůli šíření nemoci COVID-19 platit nouzový stav. Jeho zavedení na měsíc schválila ve středu vláda. Od pondělí budou na dva týdny platit nová omezení, která ovlivní provoz škol, trávení volného času, kulturní, sportovní a další hromadné akce, svatby i bohoslužby.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pátek oznámil, že příští týden představí výhledovou strategii k onemocnění COVID-19. Žádná další opatření v příštích 14 dnech, kdy bude například uzavřena většina středních škol v zemi a omezí se hromadné akce, se podle něj přijímat nebudou.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Majitel restaurace se vzepřel vládě. Otevřu i v pátek, můžete mě zavřít, vzkázal

Majitel restaurace se vzepřel vládě. Otevřu i v pátek, můžete mě zavřít, vzkázal

Zákazům navzdory ve čtvrtek majitel pražské restaurace Šeberák v Kunraticích otevřel svůj lokál. Jakub Olbert se rozhodl, že už nebude dál poslouchat vládní nařízení. Bojuje prý proti tomu, že kabinet rozhodne až v neděli, zda další den rozvolní opatření, a majitelé restaurací nestihnou za tak krátkou dobu reagovat. Policii v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS Olbert vzkázal, že v pátek bude mít otevřeno zase a že je připravený, že ho přijdou zatknout. Pokud však dostane pokutu ve výši tří milionů korun, počítá s tím, že zkrachuje.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama