reklama

řeky

Výpis příspěvků ke štítku „řeky“

Kvůli dešti stoupají hladiny řek. Povodně hrozí na Zlínsku a v Beskydech

Aktualizováno

Vytrvalý déšť zvedl hladiny mnoha vodních toků ve Zlínském kraji a v Beskydech. První stupeň povodňové aktivity značící bdělost platil ve středu ráno na pěti místech na Vsetínsku. Nad jeho spodní hranicí se držela Rožnovská Bečva v Horní Bečvě, Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí, Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích a také říčka Bystřička nad stejnojmennou přehradou. Na Olši v Českém Těšíně na Karvinsku a na Čeladence v Čeladné na Frýdecko-Místecku platí druhý stupeň povodňové aktivity, na dalších místech první.

Hladiny řek stoupají. Na Úslavě platí třetí stupeň, hasiči zpevňovali hráz rybníka

Vytrvalé deště zvedají hladiny řek v Česku. Druhého stupně od rána dosahuje Úslava u Koterova, Klabava v Nové Huti a Smutná u Ratají. Úslava u Prádla se vyšplhala na 3. stupeň. V noci na Opavsku stoupla na nejvyšší povodňový stupeň také řeka Hvozdnice. V Jakartovicích se pak vylila z koryta a velká voda udeřila i v Šilheřovicích. K ránu se ale řeka Hvozdnice vrátila do normálu.

Hladiny řek stoupají. Na Chrudimsku hrozí záplavy, voda udělala škody i na Jesenicku

Aktualizováno

V několika regionech Vysočiny, východních Čech, jižní Moravy a Olomouckého kraje hrozí do středečního poledne zvýšení hladin řek. Nejhorší situace je aktuálně na Chrudimsku, kde byl na Novohradce překročen druhý ze tří povodňových stupňů. Na Jesenicku platí druhý stupeň na Černém potoce ve Velké Kraši. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

reklama