reklama

řeky

Výpis příspěvků ke štítku „řeky“

Deštivé počasí pokračuje, dál hrozí povodně. Výstraha platí až do večera

5. ledna 2022 07:42

Deštivé počasí pokračuje. V kombinaci s nadstandardními lednovými teplotami tak hrozí, že se zvednou hladiny řek a dalších vodních toků – nad některými místy nadále visí hrozba povodní. Pokračuje výstraha meteorologů, která předběžně platí pro vybrané kraje až do středečního večera. Hladiny řek se měly v noci z úterý na středu podle meteorologů ale spíše klidnit. Bez povodňového stupně už jsou například na Šumavě, místy přitom byly i na 3. povodňovém stupni.

Na Šumavě stouply hladiny řek o metr za den. Voda zatím žádné větší škody nezpůsobila

4. ledna 2022 09:46
Aktualizováno

Vydatný déšť a tání sněhu na horách zvedly hladiny řek na Šumavě. Otava v Sušici a Rejštejně během odpoledne dosáhla třetího povodňového stupně, večer se ale situace začala uklidňovat. Meteorologové ráno varovali, že v povodí Vydry, Křemelné a horní Otavy hrozí až dvacetiletá povodeň. Mírně se v úterý rozvodnily také některé řeky v Orlických a Jizerských horách, Krkonoších, v Podkrkonoší a Jeseníkách. Voda zatím žádné větší problémy ani škody nezpůsobila.

Kvůli dešti stoupají hladiny řek. Povodně hrozí na Zlínsku a v Beskydech

1. září 2021 07:47
Aktualizováno

Vytrvalý déšť zvedl hladiny mnoha vodních toků ve Zlínském kraji a v Beskydech. První stupeň povodňové aktivity značící bdělost platil ve středu ráno na pěti místech na Vsetínsku. Nad jeho spodní hranicí se držela Rožnovská Bečva v Horní Bečvě, Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí, Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích a také říčka Bystřička nad stejnojmennou přehradou. Na Olši v Českém Těšíně na Karvinsku a na Čeladence v Čeladné na Frýdecko-Místecku platí druhý stupeň povodňové aktivity, na dalších místech první.

Teploty budou ve čtvrtek atakovat třicítky. O víkendu se čekají opět silnější deště

15. července 2021 08:31

Po silných bouřkách, které Česko zasáhly během úterního a středečního večera, to vypadá, že se počasí umoudřuje. Během čtvrtka sice meteorologové očekávají občasné přeháňky, ale rozhodně ne v takové intenzitě, jako tomu bylo v předchozích dnech. Teploty se vyšplhají až na 27 °C, silněji by mělo pršet opět o víkendu.

Hladiny řek stoupají. Na Úslavě platí třetí stupeň, hasiči zpevňovali hráz rybníka

14. května 2021 11:45

Vytrvalé deště zvedají hladiny řek v Česku. Druhého stupně od rána dosahuje Úslava u Koterova, Klabava v Nové Huti a Smutná u Ratají. Úslava u Prádla se vyšplhala na 3. stupeň. V noci na Opavsku stoupla na nejvyšší povodňový stupeň také řeka Hvozdnice. V Jakartovicích se pak vylila z koryta a velká voda udeřila i v Šilheřovicích. K ránu se ale řeka Hvozdnice vrátila do normálu.

reklama