reklama

Reportér CNN Prima NEWS z Chorvatska: Na hranicích jsme se prokázali zaplaceným ubytováním

Na dovolenou do Chorvatska Češi mohou vyrazit klidně hned. Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek potvrdil informaci tamních médií, že do země smí ten, kdo na hranicích prokáže, že z jeho návštěvy bude mít Chorvatsko hospodářský užitek. To může být například potvrzení o zaplaceném ubytování.

reklama

Reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr se svým štábem vyrazil vyzkoušet, jak složité je do oblíbené lokality Čechů vycestovat. Z Prahy odjel v pátek večer a už kolem sedmé ráno se mu podařilo překročit slovinsko-chorvatské hranice. „Jeli jsme přes Mikulov, protože jsme měli informaci, že jestli chceme procestovat Rakousko, musíme si vybrat tu nejkratší cestu,“ vyprávěl reportér.

Na hranicích je kontrolovali čeští policisté, následně i rakouští. „Ti nám dali vyplnit jednoduchý formulář, kam jsme vypsali svá jména, čísla cestovního pasu nebo občanského průkazu a telefonní číslo. Tento formulář zároveň slouží jako čestné prohlášení, že Rakouskem opravdu jen projedeme,“ popsal Kaizr a dodal, že Rakušané jim změřili i teplotu.

Slovinci nás pořádně nezkontrolovali

Slovinští policisté je podle slov reportéra v podstatě ani nezkontrolovali. „Vzali si jen doklady, řekli, že jsme z Evropské unie a poslali nás dál bez toho, aniž by nám například měřili teplotu,“ udivil se reportér CNN Prima NEWS.

Na slovinsko-chorvatské hranici čekali zhruba půl hodiny, než se dostali ke kontrole. V sobotu ráno se vracelo mnoho Chorvatů, kteří pracují za hranicemi, na víkend domů. U kontroly musel reportér se svým štábem uvést důvod, proč do země jedou. „Začala platit výjimka v chorvatském zákoně, že když člověk na hranicích prokáže, že země z jeho návštěvy bude mít hospodářský užitek, může vstoupit,“ upřesnil Kaizr. Hospodářský užitek může být podle chorvatského ministra vnitra například jen zaplacené ubytování v Chorvatsku.

V dalších reportážích televize CNN Prima NEWS bude Patrik Kaizr zkoumat, jak je Chorvatsko připravené na turisty z Česka, jak budou vypadat ceny v hotelech nebo v kempech, jaké budou ceny v restauracích a jestli se Chorvaté těší na české turisty.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do konce týdne má být jasno ohledně povinného očkování proti covidu u vybraných skupin. Existují ale obavy, že někteří i přesto vakcínu odmítnou, a zaměstnavatelé tak přijdou o své lidi. Koho se povinné očkování bude týkat a co jim hrozí v případě, že vakcinaci odmítnou? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

Gentleman Messi se na Zlatém míči zastal své manželky. Vyhazovali ji z fotografování

Pondělní večer byl pro Argentince Lionela Messiho opravdu unikátní. Hráč Paris Saint-Germain přebral na galavečeru v Paříží posedmé Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Slavnostnímu předávání trofejí ale předcházel incident při fotografování. Jeden z pořadatelů chtěl, aby se Messi jednou vyfotil jen se svými třemi syny, tedy bez manželky Antonelly Roccuzzo. Argentinec však chtěl svou rodinu pohromadě, na sociálních sítích pak za to sklidil chválu.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama