reklama

Reportér CNN Prima NEWS z Chorvatska: Na hranicích jsme se prokázali zaplaceným ubytováním

Na dovolenou do Chorvatska Češi mohou vyrazit klidně hned. Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek potvrdil informaci tamních médií, že do země smí ten, kdo na hranicích prokáže, že z jeho návštěvy bude mít Chorvatsko hospodářský užitek. To může být například potvrzení o zaplaceném ubytování.

reklama

Reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr se svým štábem vyrazil vyzkoušet, jak složité je do oblíbené lokality Čechů vycestovat. Z Prahy odjel v pátek večer a už kolem sedmé ráno se mu podařilo překročit slovinsko-chorvatské hranice. „Jeli jsme přes Mikulov, protože jsme měli informaci, že jestli chceme procestovat Rakousko, musíme si vybrat tu nejkratší cestu,“ vyprávěl reportér.

Na hranicích je kontrolovali čeští policisté, následně i rakouští. „Ti nám dali vyplnit jednoduchý formulář, kam jsme vypsali svá jména, čísla cestovního pasu nebo občanského průkazu a telefonní číslo. Tento formulář zároveň slouží jako čestné prohlášení, že Rakouskem opravdu jen projedeme,“ popsal Kaizr a dodal, že Rakušané jim změřili i teplotu.

Slovinci nás pořádně nezkontrolovali

Slovinští policisté je podle slov reportéra v podstatě ani nezkontrolovali. „Vzali si jen doklady, řekli, že jsme z Evropské unie a poslali nás dál bez toho, aniž by nám například měřili teplotu,“ udivil se reportér CNN Prima NEWS.

Na slovinsko-chorvatské hranici čekali zhruba půl hodiny, než se dostali ke kontrole. V sobotu ráno se vracelo mnoho Chorvatů, kteří pracují za hranicemi, na víkend domů. U kontroly musel reportér se svým štábem uvést důvod, proč do země jedou. „Začala platit výjimka v chorvatském zákoně, že když člověk na hranicích prokáže, že země z jeho návštěvy bude mít hospodářský užitek, může vstoupit,“ upřesnil Kaizr. Hospodářský užitek může být podle chorvatského ministra vnitra například jen zaplacené ubytování v Chorvatsku.

V dalších reportážích televize CNN Prima NEWS bude Patrik Kaizr zkoumat, jak je Chorvatsko připravené na turisty z Česka, jak budou vypadat ceny v hotelech nebo v kempech, jaké budou ceny v restauracích a jestli se Chorvaté těší na české turisty.

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i dítě, zatím není jasné, jak staré. Starosta města hovořil o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Zahraničí

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Bruselská policie aktuálně zasahuje u podobných případů jako ta česká – nelegální párty. V pátek provedla razii na jedné takové akci v gay baru. Při zjišťování totožností zadržených účastníků narazili policisté na jednoho, jehož účast by nejspíš čekal málokdo. Na večírku, který některá média označují za „orgie“, byl totiž i europoslanec za maďarskou stranu Fidesz premiéra Viktora Orbána, která přitom vystupuje proti LGBT komunitám.

Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
Porodila dřív, než ji stihli otestovat. K dítěti matku pustili až po dvaceti dnech
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama