reklama

Reportér CNN Prima NEWS z Chorvatska: Na hranicích jsme se prokázali zaplaceným ubytováním

Na dovolenou do Chorvatska Češi mohou vyrazit klidně hned. Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek potvrdil informaci tamních médií, že do země smí ten, kdo na hranicích prokáže, že z jeho návštěvy bude mít Chorvatsko hospodářský užitek. To může být například potvrzení o zaplaceném ubytování.

reklama

Reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr se svým štábem vyrazil vyzkoušet, jak složité je do oblíbené lokality Čechů vycestovat. Z Prahy odjel v pátek večer a už kolem sedmé ráno se mu podařilo překročit slovinsko-chorvatské hranice. „Jeli jsme přes Mikulov, protože jsme měli informaci, že jestli chceme procestovat Rakousko, musíme si vybrat tu nejkratší cestu,“ vyprávěl reportér.

Na hranicích je kontrolovali čeští policisté, následně i rakouští. „Ti nám dali vyplnit jednoduchý formulář, kam jsme vypsali svá jména, čísla cestovního pasu nebo občanského průkazu a telefonní číslo. Tento formulář zároveň slouží jako čestné prohlášení, že Rakouskem opravdu jen projedeme,“ popsal Kaizr a dodal, že Rakušané jim změřili i teplotu.

Slovinci nás pořádně nezkontrolovali

Slovinští policisté je podle slov reportéra v podstatě ani nezkontrolovali. „Vzali si jen doklady, řekli, že jsme z Evropské unie a poslali nás dál bez toho, aniž by nám například měřili teplotu,“ udivil se reportér CNN Prima NEWS.

Na slovinsko-chorvatské hranici čekali zhruba půl hodiny, než se dostali ke kontrole. V sobotu ráno se vracelo mnoho Chorvatů, kteří pracují za hranicemi, na víkend domů. U kontroly musel reportér se svým štábem uvést důvod, proč do země jedou. „Začala platit výjimka v chorvatském zákoně, že když člověk na hranicích prokáže, že země z jeho návštěvy bude mít hospodářský užitek, může vstoupit,“ upřesnil Kaizr. Hospodářský užitek může být podle chorvatského ministra vnitra například jen zaplacené ubytování v Chorvatsku.

V dalších reportážích televize CNN Prima NEWS bude Patrik Kaizr zkoumat, jak je Chorvatsko připravené na turisty z Česka, jak budou vypadat ceny v hotelech nebo v kempech, jaké budou ceny v restauracích a jestli se Chorvaté těší na české turisty.

Byznys

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim

Další hlavní zprávy

USA

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Účastníci protestu proti policejní brutalitě u Bílého domu zapálili krátce před začátkem nočního zákazu vycházení ve Washingtonu vícero ohňů a v plamenech se podle přítomných novinářů ocitl i kostel na severní straně náměstí Lafayette Square ležícího vedle sídla amerických prezidentů. CNN uvedla, že během páteční noci využil prezident Donald Trump dokonce podzemní bunkr.

reklama
VIDEO: Cisterna vjela do protestujících na dálnici u Minneapolisu, dav řidiče napadnul
reklama
reklama
Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání

USA

Domácí zpravodajství

Tresty za týrání zvířat budou přísnější. Viníkovi hrozí až deset let za mřížemi
Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti
Další články
reklama
reklama