Režisérka dokumentu Karel zveřejnila scénu z oslavy Gotta. Dcera Dominika zuří

Dominika Gottová

Na veřejnosti se objevila scéna z oslavy 80. narozenin zpěváka Karla Gotta, která vznikla během natáčení dokumentu Karel režisérky Olgy Malířové Špátové. Dokumentaristka poskytla pouze zvukový záznam. Dcera fenomenálního zpěváka Dominika je ale vzteky bez sebe. Se zveřejněním scény totiž nesouhlasila.

Zpěvák 28. červenec 2019 na odložené oslavě svých 80. narozenin přivítal doma na Bertramce starší dcery Dominiku a Lucku. Zlatému Slavíkovi nebylo dobře, protože u něj dozníval zápal plic, kvůli kterému zrušil i vystoupení na festivalu Benátská!. Setkání se také zúčastnila režisérka dokumentu. Dcera Dominika tvrdí, že o její přítomnosti dopředu nevěděla.

Gott ve své knize Má cesta za štěstím, která vyšla až po jeho smrti, uvedl, že s natáčením všichni souhlasili. Dominika byla v té době silně závislá na alkoholu a lécích. I s odstupem času zůstala rozhodnuta, že zveřejnění záběrů dokumentaristce nepodepíše. „Byla za mnou v práci, promítla mi je a já se zděsila. Vypadala jsem hrozně, tatínek byl uplakaný. Prostě jsem se zveřejněním nesouhlasila,“ řekla Aha! Gottova nejstarší dcera.

Rozčílená dcera

Malířová Špátová tedy záběry do dokumentu nedala. Redakci ShowTime nicméně poskytla audionahrávku z dojemné chvíle, kdy si Gott chtěl se svými dcerami zazpívat country píseň Together Again.

„Ke konci života mi povídal, jak miloval country písničky, se kterými zpíval v Americe na festivalu. A to Together Again byla chvíle, kdy se setkaly jeho dcery na Bertramce, naposledy v životě, na jeho narozeniny. A Karel začal tu píseň zpívat a u toho mu tekly slzy. Scénu jsem bohužel nemohla použít, z mnoha důvodů – dramaturgických, stavebních,“ vzpomínala režisérka.

„Představoval bych si, že bychom si společně zahráli a zazpívali slavnou countryovou píseň Together Again. Už jsme zase pohromadě a mnoho, mnoho slzí padá po tváři. Nevím, jestli vás to tak dojme, jako mě, ale asi ne. Tak jedem,“ zaznělo na zvukové nahrávce, na které se Gottovi láme hlas dojetím.

Dominiku ale zveřejnění otcových slov rozzlobilo. „Nerozumím tomu, proč musela paní režisérka zveřejňovat zvukovou nahrávku tatínka v tomto stavu. Je jako umanutá, že se nestydí,“ vzkázala dokumentaristce z Finska, kde žije.

Tagy: