reklama
CNN Prima News režisérka

režisérka

Výpis příspěvků ke štítku „režisérka“

Gottová odhalila další nezveřejněné záběry z filmu Karel. Mistr dojímá scénkami s vnoučaty

9. října 2021 12:08

Exkluzivní VIP premiéra dokumentárního filmu Karel, který mapuje poslední rok českého slavíka Karla Gotta, se konala v pondělí. Na slavnostní promítání však nemohli dorazit všichni Gottovi přátelé a známí, a tak se manželka Ivana rozhodla uspořádat soukromou projekci. Zbylé fanoušky Gotta potěšila zveřejněním dalších záběrů, které se nakonec do filmu nevešly. Tentokrát mapují poslední Velikonoce s vnoučaty.

Režisérka filmu Karel: Ve střižně mi chyběl. Večerní telefonáty s Gottem vadily mému muži

2. října 2021 08:41

Dlouhé telefonáty po večerech s Karlem Gottem vadily mému muži. Naštěstí ho měl velmi rád. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prozradila režisérka již druhého dokumentu o legendárním zpěvákovi Olga Malířová Špátová. Během stříhání filmu jí Gott velmi chyběl. Považovala ho totiž za spoluautora snímku. Od zpěvákovy smrti uplynuly dva roky.

Kdo nahradí Feriho ve Sněmovně? Na řadě je dokumentaristka Olga Sommerová

26. května 2021 13:46

V Poslanecké sněmovně by rezignujícího Dominika Feriho (TOP 09) měla nahradit režisérka a dokumentaristka Olga Sommerová. Vyplývá to z výsledků sněmovních voleb 2017, kdy právě známá filmařka skončila jako první náhradnice pražské kandidátky. Ve čtvrtek by měla oznámit, zda se poslankyní skutečně stane. Sejde se i pražská TOP 09 k znovuotevření kandidátky.

Velký triumf Země nomádů. Má cenu BAFTA za nejlepší film, režii i herečku

11. dubna 2021 23:11

Ceny BAFTA za nejlepší film, herečku i režii získal dnes snímek Země nomádů. V road movie čínské režisérky Chloé Zhaoové hraje Američanka Frances McDormandová šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v dodávce. Cenu BAFTA za nejlepšího herce má 83letý Anthony Hopkins, který ve filmu The Father (Otec) ztvárnil starého muže zápasícího s demencí.

Mám heslo, že krize je šance. Platí i pro dnešní dobu, řekla režisérka Třeštíková

5. února 2021 20:24

V lednu měly premiéru její dva dokumenty – Karolína a Ester. Natočila přes 40 dokumentárních filmů. Posunula význam termínu časosběrný dokument. Sledovala manželské dvojice, silné ženy, i lidi na okraji společnosti. Byla ministryní kultury. Režisérka, dokumentaristka a pedagožka Helena Třeštíková v pořadu K věci uvedla, že se v životě řídí heslem „Krize je šance“, které velmi platí i pro dnešní dobu.

reklama