CNN Prima News Říčany

Říčany

Výpis příspěvků ke štítku „Říčany“

Nehoda na D1 uzavřela dálnici v obou směrech na několik hodin. Na místě vznikly dlouhé kolony

10. ledna 2023 06:54
Aktualizováno

Nehoda dodávky a kamionu uzavřela v úterý ráno v obou směrech dálnici D1 u Říčan nedaleko Prahy, neprůjezdná byla zhruba čtyři hodiny. Do částí havarovaných aut narazily další vozy, vše se podle policie obešlo bez vážnějších zranění. Záchranná služba podle středočeské mluvčí Moniky Novákové ošetřila jednoho muže s otřesem mozku a převezla ho do vinohradské nemocnice. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony a provoz houstl i na objízdných trasách.

Hledá se neznámý hrdina: Riskoval život, aby zachránil seniora z kolejiště v Říčanech

17. prosince 2022 13:30

Od tragédie je dělily vteřiny, přesto neváhali nasadit vlastní život, aby zachránili 90letého muže z kolejiště v Říčanech. To je příběh dvou hrdinů ze 14. prosince, po nichž pátrá dcera seniora, aby jim osobně poděkovala. Slečnu se již podařilo najít, o muži, který jí s vyproštěním muže z kolejiště pomáhal, však informace nemá. Poděkovat chtějí i zástupci města.

Na trati na Benešov srazil člověka vlak. Provoz se na ní zastavil podruhé za den

24. dubna 2022 18:11
Aktualizováno

V pražských Kolovratech srazil v neděli odpoledne vlak člověka, který na místě zemřel, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi Prahou a Benešovem byl tak v neděli ze stejného důvodu omezen už podruhé. Nejprve byla trať hodinu neprůjezdná, poté projížděly asi tři hodiny vlaky místem nehody po jedné koleji. Po 21:00 byl provoz obnoven bez omezení, uvedly České dráhy na svém webu.

Mezi Uhříněvsí a Říčany u Prahy srazil vlak ženu, zřejmě spáchala sebevraždu

4. ledna 2022 16:52

Na železniční trati mezi pražskou Uhříněvsí a Říčany srazil v úterý odpoledne vlak ženu. Utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Provoz vlaků mezi stanicemi Praha-Uhříněves a Říčany je omezený na jednu kolej. Vlaky proto mohou nabírat zpoždění. Vyplývá to z vyjádření mluvčího pražské policie Richarda Hrdiny a webu Českých drah (ČD).

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

7. prosince 2021 00:25

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.