CNN Prima News Říčany

Říčany

Výpis příspěvků ke štítku „Říčany“

Kde se v Česku žije nejlépe? Praha je až druhá. Podívejte se, které obce obsadily TOP 20

Ačkoliv se do Prahy každoročně stěhují tisíce lidí, nejlepší podmínky ke kvalitnímu životu nabízí jiné město. Ukázal to nový index sestavený projektem Obce v datech a společnosti Deloitte. Žebříčku pošesté v řadě kralovaly středočeské Říčany. Změna nastala na druhé straně u „nejhoršího“ města, kterým se stala Karviná. Závěry hodnocení zveřejnil web Aktuálně.cz. Podívejte se, kterých 20 obcí obsadilo vrchol žebříčku.

Vesnické radary tvrdě trestají i minimální překročení rychlosti. Obcím vydělávají miliony

Zatímco ve velkých městech mohou řidiči často běžně počítat s tolerovaným překročením rychlosti až do výše 10 km/h, na venkově je situace diametrálně odlišná. Radary je tam trestají i za drobné porušení předpisů. Čím dál více českých a moravských obcí navíc nevyužívá úsekové měření rychlosti nejen jako zbraň proti neukázněným řidičům, ale také jako vítaný a tučný příjem do obecní pokladny.

Dramatická noc v Česku. Blesky zapálily dva domy, déšť zaplavil silnici

Silné bouřky zasáhly Česko v pátek a v noci na sobotu. Hasiči zasahovali u požáru rodinného domu ve Slaném na Kladensku, který začal hořet od blesku. Z domu museli evakuovat dvě děti, které se nadýchaly kouře. Škoda činí osm milionů korun, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Další dům hořel v Říčanech u Prahy. Intenzivní průtrž mračen zaplavila silnici v Polné u Jihlavy. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se na jihu Čech vyskytla supercela a bouřky se mohou objevit i v sobotu.

Nehoda na D1 uzavřela dálnici v obou směrech na několik hodin. Na místě vznikly dlouhé kolony

Aktualizováno

Nehoda dodávky a kamionu uzavřela v úterý ráno v obou směrech dálnici D1 u Říčan nedaleko Prahy, neprůjezdná byla zhruba čtyři hodiny. Do částí havarovaných aut narazily další vozy, vše se podle policie obešlo bez vážnějších zranění. Záchranná služba podle středočeské mluvčí Moniky Novákové ošetřila jednoho muže s otřesem mozku a převezla ho do vinohradské nemocnice. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony a provoz houstl i na objízdných trasách.

Hledá se neznámý hrdina: Riskoval život, aby zachránil seniora z kolejiště v Říčanech

Od tragédie je dělily vteřiny, přesto neváhali nasadit vlastní život, aby zachránili 90letého muže z kolejiště v Říčanech. To je příběh dvou hrdinů ze 14. prosince, po nichž pátrá dcera seniora, aby jim osobně poděkovala. Slečnu se již podařilo najít, o muži, který jí s vyproštěním muže z kolejiště pomáhal, však informace nemá. Poděkovat chtějí i zástupci města.