reklama

Richterová: Ministryně Schillerová se tváří, jako by státní peníze byly její vlastní

Pirátská poslankyně Olga Richterová upozornila, že je potřeba především podporovat lidi ekonomicky, aby měli motivaci chodit se testovat a zůstávat v karanténě. Upozornila, že se ministryně Alena Schillerová (za ANO) chová, jako kdyby byly peníze ze státní kasy její. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zase uvedl, že zatím není možné začít s rozvolňováním.

reklama

Podle místopředsedkyně Pirátů Olgy Richterové je nutné lidi finančně motivovat vyšší nemocenskou, aby se nebáli jít na testy či do karantény. Zároveň upozornila, že v ekonomických podpůrných programech jsou velké díry. „Schillerová se tváří, jako kdyby peníze byly její,“ dodala.

K tématu

Podle Hamáčka není čas na rozvolňování. „Rozhodně není čas na debatu o rozvolňování. Když někteří politici podmiňovali prodloužení nouzového stavu rozvolněním, měl jsem pocit, že žijí na jiné planetě. Je to cesta ke zničení zdravotnického systému a ke kolapsu lékařů a sester,“ řekl předseda ČSSD a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček. Kolegové včetně KSČM je podle něj tlačí do opakováni chyb s brzkým rozvolňováním.

Oceňuje pak přístup k dodržování, nebo dokonce i zpřísňování pravidel německé kancléřky Merklové: „Vystoupení Merklové bylo asi nejdůraznější za dobu krize a ukazuje, že Německo bere situaci velmi vážně a přikládá jí velkou důležitost,“ myslí si Hamáček.

Hamáček: Očkujeme stejně jako Německo

Oba politici se vyjádřili také k očkování. Richterová zkritizovala premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho roli. „Babiš se učinil odpovědným za očkováním, ale když systém selhává, už odpovědnost nést nechce,“ uvedla Richterová v Partii.„Babiš pohrdá těmi, kteří organizují očkování v krajích,“ myslí Richterová. Stres způsobený lidem či hejtmanům při registraci byl podle ní zbytečný.

Podle Hamáčka se však vakcinace daří a Češi údajně očkují stejně jako Německo. Za nedostatek vakcín může podle něj aktuálně Pfizer, který snížil dodávky. „Výrobce vakcíny vysílá smíšené signály. Musíme pracovat s tím, co řekne Pfizer,“ tvrdí vicepremiér Hamáček.

Rozhovor Terezie Tománkové s Olgou Richterovou a Janem Hamáčkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: Jan Hamáček Partie Partie Terezie Tománkové Olga Richterová koronavirus COVID-19

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama