reklama

Řidič nepřežil náraz do kamionu s auty. Uvolněné kolo mě těsně minulo, popsal další šofér

Tragická nehoda na Vysočině zablokovala v pondělí před polednem hlavní tah mezi Jihlavou a Znojmem. Na silnici u Rančířova se čelně srazila dodávka s kamionem, který převážel auta. Oba šoféry museli ze zdemolovaných vraků vystříhávat hasiči, řidiči dodávky už záchranáři nedokázali pomoci.

reklama

Jen hromada zdemolovaných plechů zbyla z dodávky po srážce s kamionem převážejícím nová auta. I kabina tahače byla po střetu zdemolovaná, a oba řidiče tak museli vyprostit hasiči.

„Bohužel řidiči dodávky už nebylo pomoci a svým vážným zraněním na místě události podlehl. Řidiče kamionu pak zdravotníci s lehčím zraněním převezli k dalšímu dovyšetření na urgentní příjem do Jihlavy,“ informoval mluvčí záchranářů Petr Janáček.

K tématu

Tahač kamionu navíc po srážce skončil v příkopu a návěs s osobními vozy zůstal stát napříč celou silnicí. „Řidič dodávkového vozidla nedokázal včas zareagovat na situaci, která vznikla v silničním provozu před ním, kdy nákladní vozidlo odbočovalo z hlavní silnice na vedlejší silnici, vyjel náhle do protisměru, kde se členě střetl s projíždějícím nákladním vozidlem, které převáželo osobní auta,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

O obrovském štěstí může mluvit řidič dalšího osobního auta, který byl v době srážky obou vozů jen několik metrů od nich. Tragický střet viděl z bezprostřední blízkosti a ještě ve chvíli, kdy Krimi zprávám nehodu popisoval, se mu chvěl hlas.

„To jsem v životě nezažil, letělo všechno ještě přese mě s tím kamionem. Támhle jsou přední dveře z té dodávky pod kamionem, to celé sebral. Zastavil jsem a zrovna mě minul. Až teď mi to dochází, kolo letělo proti mně,“ vyprávěl o děsivém zážitku řidič osobáku.

„Účast na této dopravní nehodě měla celkem čtyři vozidla, protože bylo poškozeno ještě jedno osobní vozidlo, které poničilo odlétající kolo,“ potvrdila Čírtková. Nehoda navíc způsobila velké problémy v dopravě, silnice byla na několik hodin zcela neprůjezdná, a řidiči tak museli využívat objízdné trasy.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama