reklama

Řidič nepřežil náraz do kamionu s auty. Uvolněné kolo mě těsně minulo, popsal další šofér

Tragická nehoda na Vysočině zablokovala v pondělí před polednem hlavní tah mezi Jihlavou a Znojmem. Na silnici u Rančířova se čelně srazila dodávka s kamionem, který převážel auta. Oba šoféry museli ze zdemolovaných vraků vystříhávat hasiči, řidiči dodávky už záchranáři nedokázali pomoci.

reklama

Jen hromada zdemolovaných plechů zbyla z dodávky po srážce s kamionem převážejícím nová auta. I kabina tahače byla po střetu zdemolovaná, a oba řidiče tak museli vyprostit hasiči.

„Bohužel řidiči dodávky už nebylo pomoci a svým vážným zraněním na místě události podlehl. Řidiče kamionu pak zdravotníci s lehčím zraněním převezli k dalšímu dovyšetření na urgentní příjem do Jihlavy,“ informoval mluvčí záchranářů Petr Janáček.

K tématu

Tahač kamionu navíc po srážce skončil v příkopu a návěs s osobními vozy zůstal stát napříč celou silnicí. „Řidič dodávkového vozidla nedokázal včas zareagovat na situaci, která vznikla v silničním provozu před ním, kdy nákladní vozidlo odbočovalo z hlavní silnice na vedlejší silnici, vyjel náhle do protisměru, kde se členě střetl s projíždějícím nákladním vozidlem, které převáželo osobní auta,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

O obrovském štěstí může mluvit řidič dalšího osobního auta, který byl v době srážky obou vozů jen několik metrů od nich. Tragický střet viděl z bezprostřední blízkosti a ještě ve chvíli, kdy Krimi zprávám nehodu popisoval, se mu chvěl hlas.

„To jsem v životě nezažil, letělo všechno ještě přese mě s tím kamionem. Támhle jsou přední dveře z té dodávky pod kamionem, to celé sebral. Zastavil jsem a zrovna mě minul. Až teď mi to dochází, kolo letělo proti mně,“ vyprávěl o děsivém zážitku řidič osobáku.

„Účast na této dopravní nehodě měla celkem čtyři vozidla, protože bylo poškozeno ještě jedno osobní vozidlo, které poničilo odlétající kolo,“ potvrdila Čírtková. Nehoda navíc způsobila velké problémy v dopravě, silnice byla na několik hodin zcela neprůjezdná, a řidiči tak museli využívat objízdné trasy.

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

reklama
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Trenér Vrba končí na lavičce Ludogorce Razgrad. V bulharském klubu nebyl ani rok
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama