Řidiče, který srazil cyklistu, obvinili z vraždy. Přejel ho úmyslně, tvrdí policie

Zničené kolo

Tragická dopravní nehoda nebyla náhoda

Policisté obvinili z vraždy 45letého muže, který v úterý ráno v Hošťálkové na Vsetínsku podle nich úmyslně srazil autem 36letého cyklistu, s nímž se znal. Útočník poté sraženého muže fyzicky napadl a znovu ho úmyslně přejel vozidlem, následně z místa utekl, uvedla policie. V době incidentu byl podle policie agresor pod vlivem pervitinu, jeho známý útok nepřežil. Za vraždu hrozí už několikrát trestanému muži až 20 let vězení, sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Tragédie se stala v úterý krátce před 08:00 nedaleko středu obce. „45letý muž vyjel svým vozidlem Citroën Berlingo za svým známým, který jel na jízdním kole po Hošťálkové ve směru na Ratiboř. Muž se rozhodl za ním jet z důvodu předchozího slovního konfliktu. Když muže na kole dojel, úmyslně do něj narazil, přičemž poškozený spadl na zem. Řidič vystoupil z auta, přistoupil k ležícímu muži a několikrát ho udeřil do obličeje a hlavy a následně ho nožem přineseným z auta bodl. Poté se vrátil zpět do auta, se kterým se proti ležícímu muži rozjel. Muž zůstal ležet zaklíněný pod vozidlem,“ uvedla Javorková.

Útočník vzápětí po činu utekl. „Na místo vyjelo několik policejních hlídek, vsetínští kriminalisté a následně i krajský kriminalistický výjezd, povolán byl i policejní vrtulník. Rozjela se rozsáhlá pátrací akce po řidiči vozidla, jehož popis uvedli svědci události. Pátrání po muži jsme nechali vyhlásit i v místním rozhlase i rozhlase přilehlých obcí,“ popsala mluvčí.

Snažil se zbavit oblečení

Muže se policistům podařilo i díky všímavosti místních brzy vypátrat a zadržet, i když se podle policie snažil při útěku maskovat. „Zul si boty a svlékl své oblečení, které schoval pod kámen do řeky a poté odcizil z prádelní šňůry venku u domku oblečení, do kterého se oblékl. Původní oblečení policisté při následném propátrávání koryta řeky našli. Zadržený muž byl v době spáchání skutku pod vlivem drog, konkrétně pervitinu,“ doplnila Javorková.

Vyšetřovatel zadrženého muže obvinil z vraždy. V případě prokázání viny a odsouzení mu za ni hrozí až 20leté vězení. Muž byl podle zjištění policie v minulosti za násilnou trestnou činnost už trestán. Krajští kriminalisté na případu nadále pracují. Vyšetřovatel podle mluvčí ještě během středy podá státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí obviněného do vazby.

Tagy: