reklama

Kde zaparkovat? Řidiči nemají ve Zlíně na sídlištích místo, komplikují průjezd hasičů

Zoufalství při snaze zaparkovat na přeplněném sídlišti prožívají řidiči v nejednom českém městě. Výjimkou není ani Zlín, kde chybí stovky parkovacích míst. Jejich nedostatek pak často nutí řidiče parkovat všemi možnými způsoby, a to i za cenu pokuty. Ohrožují přitom průjezd sanitek nebo hasičů. Město proto rychle buduje velká parkoviště, a uvažuje dokonce o nepopulárních „modrých zónách“.

reklama

Své štěstí zkoušel ve středu dopoledne také reportér CNN Prima NEWS. Hledal místo na zaparkování na jednom z větších sídlišť ve Zlíně. Po dlouhém pátrání, které už téměř vzdal, nakonec jedno místo přece jen našel.

Podobnou situaci prožívají řidiči večer. Jen je ještě o poznání méně veselejší. „Je to hrozné, obzvlášť večer nebo v neděli. Stejný problém je i na jiných velkých sídlištích,“ podotkl jeden z oslovených místních obyvatel. Podle něj se dá zaparkovat do zhruba tří hodin odpoledne.

Jakmile se však začnou lidé vracet z práce, řidiči často krouží po sídlištích marně. Parkoviště mezi paneláky nejsou „nafukovací“ a s tím, jak aut přibývá, jsou nuceni parkovat i tam, kde by neměli. Koledují si tak o pokutu.

„Průměrná částka za dopravní přestupky ve Zlíně se pohybuje mezi 200 až 300 korunami,“ řekl ředitel městské policie ve Zlíně Milan Kladníček. Dodal, že řidiči často ignorují značky, které mají zajistit hladký průjezd sanitek nebo hasičů. Do boje s nedostatkem parkovacích míst se vložilo i samotné vedení města.

První výsledky jsou pomalu vidět v nejlidnatější části Zlína – na Jižních Svazích. „Na začátku jsme vytipovali lokace, které by šly přeměnit na parkovací plochy. V minulém roce jsme zrealizovali parkoviště torzo (zbourané torzo obchodního střediska, pozn. red.), kde je sedmdesát parkovacích míst, v tomto roce se realizuje zhruba čtyřicet až padesát dalších míst,“ podotkl zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.

Jenže parkovacích míst chybí stovky, a to po celém Zlíně. Do budoucna se proto uvažuje i o regulaci. „Možná to vyřeší modré zóny s tím, že si lidé budou muset zvyknout, že za druhé a třetí auto budou platit víc a víc peněz,“ nastínil Čížek možnost, kterou už praktikují v Praze.

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci Babiše: Jak bude vláda řešit rostoucí ceny energií?
Vláda

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci Babiše: Jak bude vláda řešit rostoucí ceny energií?

Energetická společnost ČEZ zdraží od ledna elektřinu i plyn. Generální ředitel Daniel Beneš odhaduje nárůst cen u elektřiny asi o třetinu a u plynu o polovinu až dvě třetiny. Jak to bude řešit vláda? Sledujte tiskovou konferenci, které se zúčastní předseda vlády Andrej Babiš, vicepremiér Karel Havlíček a místopředsedkyně vlády Alena Schillerová. Přímý přenos můžete sledovat ve 13:30 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama