reklama
CNN Prima News výstavba

výstavba

Výpis příspěvků ke štítku „výstavba“

Kde zaparkovat? Řidiči nemají ve Zlíně na sídlištích místo, komplikují průjezd hasičů

29. září 2021 22:32

Zoufalství při snaze zaparkovat na přeplněném sídlišti prožívají řidiči v nejednom českém městě. Výjimkou není ani Zlín, kde chybí stovky parkovacích míst. Jejich nedostatek pak často nutí řidiče parkovat všemi možnými způsoby, a to i za cenu pokuty. Ohrožují přitom průjezd sanitek nebo hasičů. Město proto rychle buduje velká parkoviště, a uvažuje dokonce o nepopulárních „modrých zónách“.

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

17. září 2021 12:50

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

6. září 2021 06:35

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.

Ve Zlíně to vře. Radnice chce stavět byty pro schizofreniky, místní podávají žalobu

19. července 2021 22:59

Ve zlínské čtvrti Letná to vře. Části obyvatel se nelíbí, že město chce v této hustě obydlené lokalitě na podzim začít stavět byty pro lidi trpící schizofrenií. Investici za několik desítek milionů korun nezastavila ani petice, a tak místní jako poslední krok zvolili žalobu, kterou chtějí zvrátit vydání stavebního povolení.

Byt ze státní fabriky za 16 tisíc za m², slibuje Babiš. Nesmysl, reagují odborníci

16. července 2021 20:29

Stát bude mít fabriku na výrobu bytů a jeden bude stát 16 tisíc korun na metr čtvereční. Tak přesně toto slibuje ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou! premiér Andrej Babiš. Ač se to na první pohled zdá jako geniální myšlenka, podle odborníků na stavebnictví jde o absolutní nesmysl, který není realizovatelný ani v případě, že by všichni Češi skutečně chtěli v takzvaných prefabrikovaných a tedy na chlup stejných bytech na klíč bydlet.

Příští rok přibude ještě méně nových kilometrů dálnic, Česko za ostatními státy zaostává

10. července 2021 10:39

V příštím roce by se mělo otevřít 25,5 kilometru nových úseků dálnic. Stát má v plánu otevřít úseky D35, D48 a D56. Proti letošku tempo zprovoznění nových úseků zpomalí, a to zhruba o 21 kilometrů. V současnosti je v Česku rozestavěno celkem 151,5 kilometru nových dálnic. Informaci potvrdil mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Rychlostí výstavby podle expertů Česko v porovnání s okolními státy zaostává.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Proč finální úsek D4 dokončují soukromníci?

7. června 2021 07:04

Stavbaři v pondělí začnou s dokončováním úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. V provozu má být do konce roku 2024. Stát si na ní chce vyzkoušet úplné přenesení odpovědnosti za výstavbu i údržbu na soukromé firmy. Co si od výstavby na dluh v režii soukromých firem ministerstvo dopravy slibuje? A proč k takovému kroku vůbec přistoupilo? Sledujte pořad Nový den s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO) od 7:15 na CNN Prima NEWS, nebo v tomto článku.

reklama