reklama
CNN Prima News výstavba

výstavba

Výpis příspěvků ke štítku „výstavba“

Byt ze státní fabriky za 16 tisíc za m², slibuje Babiš. Nesmysl, reagují odborníci

Stát bude mít fabriku na výrobu bytů a jeden bude stát 16 tisíc korun na metr čtvereční. Tak přesně toto slibuje ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou! premiér Andrej Babiš. Ač se to na první pohled zdá jako geniální myšlenka, podle odborníků na stavebnictví jde o absolutní nesmysl, který není realizovatelný ani v případě, že by všichni Češi skutečně chtěli v takzvaných prefabrikovaných a tedy na chlup stejných bytech na klíč bydlet.

Příští rok přibude ještě méně nových kilometrů dálnic, Česko za ostatními státy zaostává

V příštím roce by se mělo otevřít 25,5 kilometru nových úseků dálnic. Stát má v plánu otevřít úseky D35, D48 a D56. Proti letošku tempo zprovoznění nových úseků zpomalí, a to zhruba o 21 kilometrů. V současnosti je v Česku rozestavěno celkem 151,5 kilometru nových dálnic. Informaci potvrdil mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Rychlostí výstavby podle expertů Česko v porovnání s okolními státy zaostává.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Proč finální úsek D4 dokončují soukromníci?

Stavbaři v pondělí začnou s dokončováním úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. V provozu má být do konce roku 2024. Stát si na ní chce vyzkoušet úplné přenesení odpovědnosti za výstavbu i údržbu na soukromé firmy. Co si od výstavby na dluh v režii soukromých firem ministerstvo dopravy slibuje? A proč k takovému kroku vůbec přistoupilo? Sledujte pořad Nový den s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO) od 7:15 na CNN Prima NEWS, nebo v tomto článku.

Povolení pro dálnici D49: Silničáři chtějí stavět, ekologové nesouhlasí

Stavba dálnice D49 připomíná nekonečný příběh. Šestnáctikilometrový úsek z Hulína do Fryštáku u Zlína se zahajoval už v roce 2008. Přípravné práce ale přerušily soudní spory s ekologickými organizacemi, které upozornily na přítomnost chráněných živočichů v trase dálnice. Soudy i úřady postupně všechny námitky smetly ze stolu a ministerstvo dopravy v prosinci vydalo stavební povolení.

Vláda plní Zemanův sen o propojení Dunaje a Odry. Blouznivý nesmysl, říká opozice

Aktualizováno

Vláda v pondělí schválila zahájení příprav první části vodního koridoru Dunaj–Odra–Labe na řece Odře mezi Ostravou a polskými hranicemi. Stavbu dlouhá léta prosazuje především prezident Miloš Zeman. Je přesvědčen o její důležitosti a zmiňuje to v téměř každém ze svých veřejných projevů. Opačný názor má ale opozice a ekologové. Stavba koridoru by mohla začít po roce 2030. Labe zatím zůstává v rezervě.

reklama