reklama

Řidička, která v neděli pod vlivem alkoholu zabila policistu, si vyslechla obvinění

Policie propustila na svobodu řidičku, která v neděli večer pod vlivem alkoholu a drog způsobila dopravní nehodu. Při srážce dvou vozidel zemřel policista, nehoda se vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti. Podle pražského státního zastupitelství neexistují důvody pro to, aby podezřelá musela jít do vazby. Žena je obviněná ze tří trestných činů.

reklama

„Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informoval v pátek odpoledne na svém twitterovém účtu policejní prezident Jan Švejdar.

K tématu

Žena, která v neděli opilá a zdrogovaná narazila v pražské ulici 5. května do policejního vozu, při čemž zemřel ostravský policista a dva jeho kolegové byli zraněni, bude vyšetřována na svobodě. „Ve věci nebyl podán návrh na vzetí do vazby, neboť nejsou naplněny vazební důvody,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Případ nyní dozoruje Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4. Podle něj u ženy, která má české občanství a je matkou dvou dětí, totiž prý nehrozí, že by uprchla, a vyhýbala se tak trestnímu stíhání.

Proč 39letá žena usedla za volant pod vlivem alkoholu a drog, je rovněž předmětem vyšetřování. Podle informací webu Blesk.cz měla zběsilé jízdě předcházet hádka s manželem. Následně se měl pár údajně nahánět na cestě do Průhonic, kde rodina žije. První nehodu způsobila žena už v Nuslích, o přibližně 6 kilometrů dále pak smetla policejní vůz, ve kterém zemřel 32letý policista.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo mírní cestovní omezení. S negativním testem už Češi nemusí do karantény
Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Další články
reklama
reklama