reklama

Řidička, která v neděli pod vlivem alkoholu zabila policistu, si vyslechla obvinění

Policie propustila na svobodu řidičku, která v neděli večer pod vlivem alkoholu a drog způsobila dopravní nehodu. Při srážce dvou vozidel zemřel policista, nehoda se vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti. Podle pražského státního zastupitelství neexistují důvody pro to, aby podezřelá musela jít do vazby. Žena je obviněná ze tří trestných činů.

reklama

„Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informoval v pátek odpoledne na svém twitterovém účtu policejní prezident Jan Švejdar.

K tématu

Žena, která v neděli opilá a zdrogovaná narazila v pražské ulici 5. května do policejního vozu, při čemž zemřel ostravský policista a dva jeho kolegové byli zraněni, bude vyšetřována na svobodě. „Ve věci nebyl podán návrh na vzetí do vazby, neboť nejsou naplněny vazební důvody,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Případ nyní dozoruje Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4. Podle něj u ženy, která má české občanství a je matkou dvou dětí, totiž prý nehrozí, že by uprchla, a vyhýbala se tak trestnímu stíhání.

Proč 39letá žena usedla za volant pod vlivem alkoholu a drog, je rovněž předmětem vyšetřování. Podle informací webu Blesk.cz měla zběsilé jízdě předcházet hádka s manželem. Následně se měl pár údajně nahánět na cestě do Průhonic, kde rodina žije. První nehodu způsobila žena už v Nuslích, o přibližně 6 kilometrů dále pak smetla policejní vůz, ve kterém zemřel 32letý policista.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama