Ringo Čech kritizuje Stehlíkovou kvůli Zemanovi: Čiší z ní zloba, vylila ze sebe jed, baba

Velmi ostrá slova volil v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS hudebník František Ringo Čech na adresu lékařky a exministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové. A to kvůli jejím komentářům o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Podle Ringo Čecha byla z lékařky cítit zloba a „vylila ze sebe jed“.

Stehlíková se v posledních týdnech hned několikrát vyjádřila ke zdravotnímu stavu hlavy státu. Zeman podle ní měl náběh na delirium a jeho „geniální mozek je pryč“.

Kromě toho se Stehlíková opřela do okolí prezidenta, konkrétně do kancléře Vratislava Mynáře, tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka a poradce Martina Nejedlého. „Miloš Zeman, kterého znám, by v dobrém slova smyslu rozdával rány a rozhodně by nepůsobil takhle. Pan Mynář nechápe váhu lidského života. Tou fraškou snižuje význam Zemana. Jde o ubohou parodii a Mynářovu snahu udržet si moc,“ řekla ve vysílání CNN Prima NEWS.

Na její slova nyní zareagoval zpěvák a politik František Ringo Čech, který je Zemanovým dlouholetým přítelem. Ze slov lékařky je podle něj cítit zlost. „Z toho čiší taková zloba. Vylila ze sebe jed, baba,“ opřel se do Stehlíkové nevybíravě v pořadu Co Čech, to politik! Stehlíková sice dodává, že jí jde o zdraví prezidenta, ale tomu zpěvák nevěří. „No, ta musela mít strašnej strach, ta ženská,“ poznamenal ironicky.

„My její zkušenosti nemáme a neumíme je ani posoudit či ocenit. Fakt je ten, že pohled na pana prezidenta byl v poslední době tristní v tom, že byl unavený,“ reagoval na slova Stehlíkové Michael Kocáb. Ten Ringo Čechovi připomněl, že psychiatrička byla coby ministryně pro lidská práva jeho předchůdkyní.

Ringo Čech souhlasil, že je prezident nemocný a je to na něm patrné. „Tyhle soudy, kor od lékaře... čekal bych aspoň vlídné oko,“ doplnil umělec.

Kocábovi vadí mlžení Zemanova okolí

Kocáb vidí velký problém v tom, že Zemanovo okolí v čele s vedoucím jeho kanceláře Mynářem mlžilo a dostatečně neinformovalo. Připustil, že z historie je plno případů, kdy se o vážných problémech lídrů v různých zemích informovalo poskrovnu, přičemž se tento problém řešil i za Václava Havla. O jeho stavu ale ve finále lékaři informovali podrobně.

Samotné vyjádření Stehlíkové mu proto tolik nevadí. „Tady došlo k obrovskému mlžení a z ní mluví lékařka. Podezírá Zemanovy spolupracovníky, že s ním manipulují,“ nedivil se Kocáb.

„Ti lidé jsou jeho tým, který mu měl sloužit. Mynář udělal chybu, že se tomu nepostavil čelem. Měl říct lékařskou zprávu a byl by klid,“ oponoval částečně Ringo Čech s tím, že Zemanovi tak jeho okolí neposloužilo dobře.

Tagy:
zdraví Miloš Zeman Jiří Ovčáček Vratislav Mynář Martin Nejedlý Ústřední vojenská nemocnice Michael Kocáb ÚVN František Ringo Čech Džamila Stehlíková Co Čech, to politik!