CNN Prima News Martin Nejedlý

Martin Nejedlý

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Nejedlý“

Léčí Nejedlého, radí Fialovi. Kdo je kardiochirurg Netuka, který může stanout v čele IKEM?

Specializuje se na operace srdce, radí na Strakově akademii a společně s bratrem Davidem patří k váženým kapacitám českého zdravotnictví. Nyní je elitní kardiochirurg Ivan Netuka horkým adeptem na ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde probíhá zuřivý boj mezi několika lékařskými skupinami. Podle deníku MF DNES patří Netuka k blízkým kontaktům Martina Nejedlého, někdejšího poradce Miloše Zemana, kvůli kterému volala veřejnost po konci ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS).

Pavel dluží vysvětlení boje o moc na Hradě, řekl politolog a Koláře srovnal s Nejedlým

Prezident Petr Pavel by se měl vyjádřit k mocenskému boji na Hradě a vysvětlit, proč se tyto věci vůbec dějí, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš. Podle něj jde o spor „dvou otců zakladatelů úspěchu prezidenta“, ve kterém zřejmě vítězí Petr Kolář. Toho pak Valeš kvůli jeho diskutovaném střetu zájmů srovnal s poradcem prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým, který měl konexe na Rusko.

Anketa o Blažkovi? Telenovela. Pirátům se smějí i členové pětikoalice včetně Kalouska

Žádný satirik by nedokázal Piráty zesměšnit tak, jako to dokáží oni sami. Na sociálních sítích to uvedl exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Reagoval tak na výzvu adresovanou pirátským poslancům a ministrům, aby navrhli odvolání Pavla Blažka (ODS) z postu ministra spravedlnosti. Podnětem bylo srpnové setkání člena ODS s bývalým poradcem exprezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým. Kalousek ani další pětikoaliční či opoziční politici očividně nevěří, že výsledek pirátské ankety bude mít nějaký dopad.

Má Blažek odstoupit? Je to odpovědnost ODS, řekl Rakušan. Připomněl kauzu ministra Gazdíka

Setrvání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) ve vládě, nebo naopak jeho odchod, jsou odpovědností vládní ODS, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v reakci na pondělní rozhodnutí koaličních Pirátů. Ti požadují po svých poslancích a členech vlády, aby navrhli okamžité Blažkovo odvolání z vlády. V této věci Piráti také požadovali zjistit stanovisko právě Starostů, s nimiž kandidovali v koalici. Podnětem k hlasování bylo Blažkovo srpnové setkání s proruským lobbistou a poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým.

Setkání s Nejedlým? Poslední kapka. Kolaja řekl, proč Piráti chtějí Blažka vytlačit z vlády

Pavel Blažek (ODS) má za sebou už několik škraloupů. Je naprosto nepřijatelné, aby se ministr spravedlnosti potkával s lobbistou, který má vazby na Rusko. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec a 1. místopředseda Pirátů Marcel Kolaja. Piráti hlasují o výzvě, aby jejich poslanci a ministři navrhli odvolání Blažka z funkce. Podnětem bylo srpnové setkání člena ODS s bývalým Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým. Podle Kolaji šlo o poslední kapku.

Blažek reaguje na Pavla: Má informace jen z médií, nemám radost. Uvažoval jsem o rezignaci

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) uvažoval o rezignaci kvůli své kontroverzní schůzce s poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým, řekl to v rozhovoru pro Právo. Připustil, že jeho slova o schovávání se před bouřkou mohla působit komicky, přesto jej však překvapila míra nenávisti ve společnosti. Vyjádřil se také ke kritice prezidenta Petra Pavla, podle kterého si dělá ministr legraci z občanů.

Jelínek: Fiala může dát desítky žlutých karet, ale Blažka neodvolá. Vzpomněl kmotrovskou ODS

I když udělá ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) ještě několik přešlapů a premiér Petr Fiala (ODS) mu udělí další „žluté karty“, pochybuji, že by ho někdy jen tak odvolal. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Jelínek. Následně zavzpomínal na chvíle před 15 lety, kdy se v souvislosti s ODS mluvilo o nejrůznějších vnitrostranických kmotrech.

Raději schopné politiky než „čisté“. Svazáctví i pivní pseudoaféra, shodli se experti

V politice není důležité, co za událostmi stojí, ale jak působí navenek. Lidé chtějí čisté, ale trochu pokrytecké politiky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se tak ke kauze schůzky ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s podnikatelem Martinem Nejedlým vyjádřil politický komentátor Martin Schmarcz. Celou záležitost také označil za „pivní pseudoaféru“. S jeho slovy souhlasil i zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář. Ten vyčetl spolku Milion chvilek pro demokracii, že ač svolává proti šéfovi resortu protest, sám mu na své akci i přes jeho přítomnost nedá prostor k vyjádření.