reklama
CNN Prima News Martin Nejedlý

Martin Nejedlý

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Nejedlý“

Kdo je kandidát na šéfa diplomacie Lipavský a potřebuje ho Zeman jako protivníka?

18. listopadu 2021 23:19

Přestože se Jan Lipavský letos do Poslanecké sněmovny neprobojoval, má našlápnuto stát se na další čtyři roky šéfem diplomacie. Kdo je tento šestatřicetiletý Pirát, který je členem strany od roku 2015, a jaké byly jeho názory na zahraniční politiku v posledních čtyřech letech? A bude to právě on, koho odmítne prezident Miloš Zeman jmenovat ministrem?

BIS prověřuje Hrad. Mynář znal tajné informace k Vrběticím dřív než Zeman

30. října 2021 11:38

Miloš Zeman a jeho nejbližší okolí čelí podezření z úniku tajných informací. Ačkoliv Hrad vše popírá, případem se zabývá Bezpečnostní informační služba (BIS) a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Podle zjištění MF DNES může okolí prezidenta cíleně manipulovat k prospěchu ve velké politické hře s ruskými zájmy v pozadí. Kdo je do této kauzy namočen?

Policie se zabývá okolím Zemana ve dvou kauzách. Řeší padělání a neposkytnutí pomoci

27. října 2021 13:33

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly ve středu weby Aktuálně.cz a Respekt.cz. Pod dozorem rakovnického státního zastupitelství detektivové podle nich prověřují, zda v Lánech prezidentovi lidé nespáchali trestný čin neposkytnutí pomoci. Státní zastupitelství v Praze 6 dozoruje prověřování možného padělání a přisvojení si pravomoci úřední osoby. V obou případech hrozí případným pachatelům dva roky vězení.

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

26. října 2021 22:26

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

Nejedlý vrátil diplomatický pas. Odebrání žádali Babiš i Kulhánek

22. října 2021 11:55

Prezidentův poradce Martin Nejedlý vrátil na ministerstvo zahraničí diplomatický pas. Vyhověl tak žádosti ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD), který poradce prezidenta Miloše Zemana v úterý vyzval, aby do sedmi dnů diplomatický pas vrátil. Pas je v depozitu, sdělila v pátek mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Sledujte ZÁZNAM z Hradu: Ovčáček svolal brífink. Očekával se vzkaz prezidenta

21. října 2021 14:16

Kancelář prezidenta republiky uspořádá ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě tiskovou konferenci. Na Twitteru to bez bližších podrobností oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Dá se tak jen spekulovat, co chce kancelář veřejnosti sdělit. Může jít o podrobnosti ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana, ale i o reakci na kroky politiků ohledně odebrání pravomocí hlavě státu. Začátek je naplánovaný na 15:00, brífink můžete sledovat živě v tomto článku.

reklama