CNN Prima News rizikový faktor

rizikový faktor

Výpis příspěvků ke štítku „rizikový faktor“

Uvolňování nečekejte, zátěž nemocnic je nesmírná, chybí personál, vzkazuje Blatný

8. ledna 2021 08:05

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek představili v pátek výhled počtu nakažených a šíření pandemie koronaviru do konce ledna. Podle dřívějších informací se Česko může dostat i na 30 tisíc nakažených denně na konci ledna. Dušek se v pátek dokonce bál tato čísla komentovat s tím, že se snad tato předpověď nenaplní. Očekává ale až 12 tisíc hospitalizovaných.

Obézní lidé jsou dvakrát ohroženější nákazou. Nemusí u nich ani fungovat vakcína

12. října 2020 17:13

Obézní lidé mají podle lékařů téměř dvakrát vyšší riziko nákazy COVID-19. Vyšší o 113 procent je pravděpodobnost, že skončí s koronavirem v nemocnici, nemusí u nich dostatečně fungovat ani vakcína. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala Společnost všeobecného lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (SVL ČLS JEP).

Obrázky tlouštíků s nádorem na některých potravinách? Proč ne, říká Špičák z IKEM

23. července 2020 09:24

V určité fázi mohou důsledky opatření proti epidemii přinést více škody než samotný COVID-19, tvrdí gastroenterolog Julius Špičák. Zásadním rizikovým faktorem koronaviru jsou choroby často spojené s nadváhou: vysoký tlak, ischemická choroba srdeční, mozkové cévní poškození, diabetes. Špičák by si proto dokázal představit, že by na potravinách s vysokou energetickou hodnotou byly „ošklivé obrázky tlouštíků s nádorem jater“.