reklama

Neobvyklá podívaná. Luxusní superjachta brázdila holandské kanály, šlo o centimetry

Superjachtu s pracovním označením Projekt 817 si mohli prohlédnout lidé v Nizozemsku, a to přímo ze svých domovů. Obří loď, která má na délku 94 metrů, totiž proplouvala proslulými holandskými kanály, aby se z loděnice dostala na moře. Právě její délka byla velmi kritickým faktorem.

reklama

Pro velikost jachty byla délka limitující, a to kvůli šířce holandských kanálů. Kritickým místem jsou zvedací mosty, kdy jachtě po obou stranách zbývaly doslova centimetry pro hladké proplutí. Zde navíc loď mnohdy lehce zatáčí.

Tato superjachta je dlouhá 94 metrů, maximum možného. Každý rok proplouvá kanálem čtyři až šest jen o něco menších jachet. Podívaná je to vždycky úžasná. „Všichni to milují. Každý to rád vidí, tedy pokud zrovna nejste na jednom z těchto mostů a nepospícháte k zubaři,“ žertuje nizozemský fotograf Tom van Oossanen, který superjachty velmi často při cestě k moři zachycuje.

Přepravu zajišťuje tým sehraných lodivodů. Loď nadnášejí pontony, aby se v mělkých kanálech zmenšil ponor. „Lidé se většinou ptají, proč ta loď pluje zrovna tudy. Očividně to není okružní plavba, ale cesta z loděnice na moře,“ uvádí van Oossanen. Právě tato cesta není vůbec jednoduchá.

/ fotografií

Nesmí se pospíchat, aby se něco nepokazilo, ve hře je totiž spousta peněz. Cesta této superjachty k moři trvala celé čtyři dny. Loď vybavená hybridním pohonem zatím nese označení Projekt 817. Proslýchá se ale, že při oficiálním uvedení do provozu bude tato krasavice pojmenována Viva. Není ale jasné, jakému účelu bude sloužit, ani komu patří.

Superjachta má na délku 94 metrů. Její majitel však není známý.
Superjachta má na délku 94 metrů. Její majitel však není známý.
Zdroj: CNN

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Lidé, kteří prodělali COVID-19, a mají tak přirozeně vytvořené protilátky, stojí před dilematem, zda není zbytečné se v jejich případě očkovat. Přestože jim již mnohdy vypršelo období 90 dnů po prodělání nemoci, hladina protilátek je u nich nadále vysoká, a lékaři jim proto často ani nedoporučují očkování. Tito lidé však mohou mít do budoucna praktické problémy, protože se nelze spolehnout na to, že například chystaný covid pas bude brát naměřené protilátky v úvahu.

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama