CNN Prima News Roger Federer

Roger Federer

Výpis příspěvků ke štítku „Roger Federer“

GLOSA: Hra o trůn. Princezna Kate korunovala nového krále, s Djokovičem cloumaly silné emoce

Král je mrtev, ať žije král! To mohla z fleku zvolat princezna Kate při předávání trofeje vítězi Wimbledonu. Myslíme tím samozřejmě toho tenisového. Dvacetiletý Carlos Alcaraz jako první hráč z nastupující generace dokázal po deseti letech porazit Novaka Djokoviče na zdejším centrálním kurtu. Potvrdil tak pozici světové jedničky a možná ukončil jednu dlouhou ságu, kdy bílému sportu vládla výhradně tzv. velká trojka. Nikdo nečekal, že by k předání tenisového žezla mohlo dojít zrovna tady.

Pála: Djokovič na kurtu ukázal, jak mu Austrálie ublížila. Federera ale nemůže překonat

Co tě nezabije, to tě posílí, praví pořekadlo. Novak Djokovič loňskou návštěvu Melbourne přežil. Nicméně rozhodně si ji neužil, když čelil nenávisti, nervoval se, nakonec byl potupně vyhoštěn. Toto trauma ale tenisovou hvězdu ze Srbska pro letošní ročník Australian Open namotivovalo, dotlačilo ji k tomu, aby na kurtech odevzdala ještě něco navíc než obvykle a došla si pro svoji trofej. To pro CNN Prima NEWS potvrzuje i bývalý daviscupový kapitán František Pála.

Federer se loučil v slzách: Byla to úžasná cesta, nic bych v kariéře nezměnil

Tenisový fenomén a vítěz 20 grandslamových titulů Roger Federer prožil dojemné loučení se sportovní kariérou. Jednačtyřicetiletý Švýcar se v závěrečné čtyřhře úvodního dne Laver Cupu vítězství nedočkal, s Rafaelem Nadalem podlehli americké dvojici Jack Sock, Frances Tiafoe 6:4, 6:7, 9:11. Po utkání se ale se španělským spoluhráčem neubránili slzám, ne však z prohry v zápase.

Novák: Nebýt Nadala a Djokoviče, skončil Roger už dřív. Získal si mě, jsem „federerovec“

Všichni příznivci tenisu by měli v pátek večer naladit Laver Cup. Loučí se pan Hráč, elegán, vítěz 20 grandslamových titulů, Roger Federer. „Určitě se dívat nebudu,“ sděluje s úsměvem pro CNN Prima NEWS bývalá světová pětka Jiří Novák. Není to tak, že by švýcarskou legendu neměl rád. Naopak ho uchvátila ze všech velikánů nejvíce. Sympaťáka si zkrátka už užil dost, má na něj ty nejlepší možné vzpomínky.