reklama
CNN Prima News Roger Federer

Roger Federer

Výpis příspěvků ke štítku „Roger Federer“

Nic netrvá věčně. Federerovi už zřejmě nevoní ani tráva, přinese Wimbledon konec éry?

Federer je legendou se zvláště speciálním statusem v německém Halle. Na travnatém kurtu v Severním Porýní – Vestfálsku vybojoval 10 titulů a ve městě po něm dokonce pojmenovali jednu z ulic. Na nejslavnějším turnaji na trávě Wimbledonu slavil osm z celkových svých 20 grandslamových trofejí. Zkrátka zelený dvorec svědčí Federerovi nejvíce. Nebo svědčil?

Federer po postupu do osmifinále odpískal Roland Garros. Musím naslouchat tělu, říká

Dvacetinásobný grandslamový vítěz Roger Federer se po postupu do osmifinále odhlásil z Roland Garros. Švýcarský tenista bojoval v sobotním nočním zápase 3. kola na pařížské antuce tři a půl hodiny s Němcem Dominikem Koepferem a na pokračování v turnaji se vzhledem k blížícímu se Wimbledonu necítí. Devětatřicetiletý Federer se vrací po dvou operacích kolene a stále není plně fit.

Zápasil jen jednou, přesto McGregor vydělal za poslední rok ze sportovců nejvíc

Loni na jaře se začaly utahovat opasky, takřka u všech sportovních akcí se objevilo „zrušeno“, v lepším případě „odloženo“. Přesto si ti nejlepší sportovci rozhodně nežili špatně. Magazín Forbes zveřejnil seznam nejvýdělečnějších hvězd za posledních specifických 12 měsíců. Všem vévodí MMA celebrita Conor McGregor, ačkoliv v tomto období nastoupil jen do jednoho zápasu.

Absurdní, pohroma. Tak označují tenisté covidový žebříček. Co je jinak a komu pomáhá?

Ti aktuálně nejlepší jsou na nejvyšších místech v žebříčku. Tak to zpravidla bývá, ale doba covidová pořádně zamíchala s pořadím tenistů a tenistek. Speciální ranking, jenž kvůli pandemii vznikl, dost pomáhá hráčům, kteří zářili v roce 2019 a na začátku sezony 2020. Naopak profesionálové s momentálně nejlepší formou nejsou za své nedávné úspěchy dostatečně odměněni. A někteří z nich si na improvizovaný výpočet v poslední době postěžovali.

Comeback krále. Federer rok nehrál a dělal taxikáře, i ve 40 letech chce triumfovat

Poslední zápas odehrál bez pár dní před rokem. Roger Federer se potýkal s problémy se svým pravým kolenem, hned dvakrát musel podstoupit operaci. Letos mu bude čtyřicet, což je věk, ve kterém si už jeho kolegové několik let užívají důchod. On však i po zdravotních trablích nehodlá opouštět scénu. Chce velká vítězství a hrát i na olympiádě, zkrátka nadále bavit lidi tím, co mu jde nejlépe.

Úleva pro Federera. Bez speciálních pravidel by byl v žebříčku nejníže od roku 1999

Pro mnohé je Roger Federer nejlepším tenistou všech dob. 103 získaných trofejí na okruhu ATP, z toho hned 20 pochází z grandslamových akcí. Přestože mu bude příští rok 40 let, nehodlá zatím končit. Otázkou je, v jaké formě v následující sezoně bude – letos totiž odehrál jediný turnaj, a to už v lednu. Je stále součástí elitní desítky žebříčku, ale za to může s trochou ironie děkovat koronaviru, který dočasně změnil pravidlo pro výpočet postavení v „rankingu“.

reklama