Roli mrchy si užívám, přiznala hvězda seriálu ZOO. Kdo se ztrácí v ateliérech?

První díl nového rodinného seriálu ZOO sledovalo ve čtvrtek na TV Prima více než 1,3 milionu lidí. Diváci se poprvé seznámili s řadou postav mnohdy ztvárňovaných mladými hereckými tvářemi. Mezi ty se řadí Michaela Petřeková a Goran Maiello. V pořadu Nový den prozradili, co je pro ně při natáčení nejtěžší a jak své role získali.

Mladá herecká hvězda Petřeková se divákům představí coby přítelkyně soudce Petra Kříže. „Hraji Markétu Tomečkovou, která má vidinu úspěšného vztahu a jde hodně po úspěchu,“ přiblížila svou roli ve vysílání CNN Prima NEWS. Prozradila, že svou první velkou roli získala v době covidu. „Casting jsem točila doma. Zhruba za čtvrt roku se mi ozvali, že to vyšlo, ale nebyly určené role. Měly být na míru, skončila jsem ale v postavě mrchy,“ podotkla.

Obdobně se k roli Vojtěcha Rokla, syna ředitelky zoo a bratra nejlepšího přítele Viky, dostal herec Maiello. „Měl jsem to stejně. Prošel jsem do užšího výběru, následně jsme hledali partnerku, se kterou mě spojí. Pak mi taktéž vybrali roli na míru, jsem komplikovaná postava,“ uvedl s tím, že jeho postava Vojty má výbušnou povahu. „Něco si zažil, nyní nechce mluvit se svou matkou. Má malého syna a manželku Káju,“ sdělil.

Petřeková následně doplnila, že pro ni bylo poměrně komplikované dostat se do role mrchy. „Byl to boj, dostat se do role a být hnusná na děti nebo chůvu. Nezdá se to, ale má postava bude opravdu mrcha. Je to sice náročné, ale už si to užívám,“ smála se.

Od kolegů dostali cenné rady

Obě mladé herecké hvězdy podotkly, že veškeré ateliéry se nachází na jednom patře. „Nezná se to, ale například byt soudce je hned vedle baru, kde točí Goran. Potkáváme se na chodbách,“ doplnila Petřeková. Mladík s cizím jménem navíc prozradil, co právě on nejraději v bludišti ateliérů dělá. „Rád se v tom labyrintu ztrácím. Odběhnu si z baru například do bytu soudce nebo čekárny, kde se učím texty,“ podotkl.

Během natáčení se setkávají s řadou starších a zkušenějších kolegů, kteří jim rádi pomohou. „Tereza Brodská mi občas poradí. Výborně jsme si sedli s Robertem, jsme rádi, že se máme jako partneři. Dobře se mi s ním pracuje,“ prozradila Petřeková o svém hereckém příteli. Nejčastější radou pro Maiella bylo to, aby byl v klidu. „Bylo to pro mě opravdu cenné. Jsem na začátku, takže mi to velmi pomohlo,“ dodal.

A co je pro dvojici při natáčení nejtěžší? „Vstávání je katastrofa. Při natáčení mi dělá problém nevystupovat z kamer, které jsou na mě namířené,“ dodala Petřeková. Podobný problém má i Maiello. „Kamery jsou oříšek. Jsem z divadelního prostředí, kde žádné nejsou. Stejně tak mám problém s návazností scén, které musíme opakovat. V jedné chvíli čepuji pivo, mám u sebe dítě a obsluhuji. Zapamatovat si, jak jde vše za sebou a zopakovat to, je náročné. Občas má pivo více pěny,“ uzavřel.

Druhý díl seriálu ZOO sledujte ve čtvrtek od 20:15 na Primě!

Tagy:

Hlavní zprávy

Konec školní turistiky? Gazdík chce zpřísnit podmínky pro zápisy na základní školy
Školství

Konec školní turistiky? Gazdík chce zpřísnit podmínky pro zápisy na základní školy

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) uvažuje o úpravě kritérií pro zápisy na základní školy. Podle něho by se mohla začít zohledňovat doba trvalého bydliště u spádových škol. Gazdík je přesvědčen, že by takové opatření zabránilo účelovému přehlašování dětí na adresu podle toho, do jaké školy chce rodič svého potomka dostat. Jenže podle některých odborníků by to mělo své negativní dopady.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:28

Ruské jednotky zaminovaly mosty a silnice v Chersonské oblasti

10:01

Podle informací ukrajinského generální štábu Rusové rozmisťují rakety Iskander v Belgorodské oblasti, která se nachází u hranic s Ukrajinou.

10:00

Rusové se ve videu pochlubili obávanou zbraní. Ukrajinci den poté minomet zdemolovali

09:43

Rusové ostřelují Charkovskou oblast. Zranění utrpělo 8 civilistů

91letá Češka: Všechny války jsou stejné. Viděla jsem umírat Rusy i Němce, zabili mi sestru

Na jaře roku 1945 se dívala do tváří umírajících rudoarmějců, kteří zoufale křičeli o pomoc, aby nakonec vykrváceli. A pamatuje si i klučící obličeje sedmnáctiletých německých vojáků, kteří se vzdali, Rusové je ale stejně postříleli. „Byla to strašná válka, ta Putinova je ale horší, tenkrát Němci ani Rusové bezdůvodně nestříleli civilisty,“ myslí si 91letá Anna Satková.

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Živě
ON-LINE: Ukrajina zahájí rozsáhlý protiútok, tvrdí vyšetřovatelé. Začít by měla z Donbasu

Na Donbasu pokračuje ruská ofenziva. Ukrajinci okupanty zadržují i dělostřelectvem československé výroby. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Rusové v ukrajinských přístavech dál blokují asi 22 milionů tun obilí. Moskva zakázala vstup do Ruska téměř tisícovce občanů Spojených států. Na seznamu figurují i tři američtí politici, kteří jsou již po smrti. Podle týmu nezávislých vyšetřovatelů Conflict Intelligence Team (CIT) by měla Ukrajina za jeden a půl až dva měsíce zahájit rozsáhlou protiofenzivu.

Švýcarsko a Izrael mají první případy opičích neštovic, v Německu jsou další dva

Ve Švýcarsku byl potvrzen první případ opičích neštovic. Německo pak hlásí nejméně dva nové pacienty v Berlíně, uvedla agentura Reuters. Svůj první případ ohlásil také Izrael, kde kvůli němu svolalo ministerstvo zdravotnictví mimořádné jednání. Opičí neštovice jsou vzácné virové onemocnění podobné lidským neštovicím, obvykle však s mírnějšími projevy.

Čestný prezident, který není na hokejovém MS vítán. Fasel si proruským postojem zavařil

O jeho proruském postoji se ví delší dobu. Ale bývalý šéf IIHF René Fasel svoji náklonnost k režimu Vladimira Putina i prezidentovi samotnému ještě posunul na další úroveň, když se krátce po začátku války na Ukrajině stal poradcem soutěže KHL. A i proto si Finové nyní nedovedou představit, že by stále čestný prezident nejvyššího hokejového orgánu měl navštívit probíhající šampionát v zemi tisíců jezer.

Domácí zpravodajství

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy

Za jednopokojový byt platí 78letý vdovec František Dvořák 10 500 korun. Bez energií. „Na jídlo a všechno ostatní mi zbývají necelé tři stovky na den. Vyžiju, a ještě mi trochu zůstane,“ sebevědomě říká bývalý stavař. „Člověk musí být šetrný, pak vyjde. Současná krize mě nerozhází,“ tvrdí 76letá Jarmila Šimonová. Ani o deset let starší František Sekanina si nestěžuje: „S manželkou jsme na to dva, tak zatím není s nájmem problém.“

Exkluzivní průzkum: Uprchlíci by měli zůstat maximálně do konce války, tvrdí polovina Čechů

Češi pomalu začínají přemýšlet o návratu uprchlíků zpět na Ukrajinu. Podle průzkumu, který pro CNN Prima NEWS provedla agentura STEM/MARK, by téměř polovina respondentů dovolila běžencům u nás zůstat pouze do konce války. A 23 procent dotázaných by je už dnes poslalo zpátky domů. S tím, že by v České republice uprchlíci mohli zůstat na neurčito nebo dokonce natrvalo, souhlasila pětina oslovených.