reklama

Český tenista: Hráči vidí Djokoviče jinak. Fandím mu více než Nadalovi a Federerovi

Novak Djokovič se snaží podporovat ostatní hráče, jinde se mu dost křivdí, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS český tenista Roman Jebavý. Reagoval tak na kauzu kolem srbského tenisty, který sporem o australská víza ohledně startu na grandslamu Australian Open vyvolal mezinárodní bitvu plnou emocí.

reklama

Djokovič se nakonec nejspíše bude moci Australian Open zúčastnit. Soud dal světové tenisové jedničce za pravdu, že zrušení jeho víz nemělo opodstatnění. Ke sporu došlo kvůli tomu, že tenista nebyl očkován proti covidu. Vízum mu ještě může odebrat ministr pro imigraci Alex Hawke, který zatím nerozhodl.

„U hráčů vypadá Djokovič jinak než u ostatních lidí. Všichni znají hlavně Rafaela Nadala nebo Rogera Federera, ale já přeji více jemu. Snaží se podporovat horší hráče, aby ti vydělávali. Všem pomáhá, hraje s nimi čtyřhry. Dost se mu křivdí, já mu fandím nejvíc,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS tenista Jebavý.

Podle něj srbská hvězda bojuje za hráče. „Udělal vlastní asociaci proti ATP, protože hodně si vydělá prvních sto hráčů, ale ostatní jsou maximálně na nule. Hráči ho vidí jinýma očima než ostatní lidé,“ zopakoval.

Djokovič má zatím 20 grandslamových vavřínů, stejně jako další legendy Švýcar Roger Federer a Španěl Rafael Nadal. Podle Jebavého je důvodem sporů ohledně víz útok na rekordní 21. titul.

Možná na něj budou pískat a bučet

Zatím to vypadá, že Djokovič v Austrálii nakonec opravdu nastoupí. „Jsem zvědavý, jak ho přijmou lidé, jestli na něj nebudou bučet nebo pískat. Podle mě ho to ale nepoškodí, spíše vyhecuje. Pro mě je největší favorit,“ konstatoval Jebavý.

Podobný osud jako Djokoviče potkal v Austrálii i českou tenistku Renatu Voráčovou. Bývalá semifinalistka Wimbledonu ve čtyřhře dodatečně přišla o vízum, které původně dostala po získání výjimky z očkování, protože covid prodělala před Vánoci.

V Melbourne ji i vyslýchali, a to vše nejspíše kvůli Djokovičovi, který byl zavřený na stejném hotelu. Zatímco Djokovič to vzal soudní cestou, Voráčová se nebránila a už je zpět v Česku.

„Je to otázka peněz. Djokovič jich má na podobné věci neomezeně. To, co se stalo Renatě, byl extrém. Kdyby Djokovič nedal vše na Instagram, podle mě by hrála,“ uvedl Jebavý. Voráčová se totiž na rozdíl od srbského tenisty už do země přes imigrační kontrolu na letišti dostala, strávila v Austrálii týden a ve středu hrála na turnaji WTA v Melbourne.

Ačkoliv pondělní jednání probíhalo kvůli rychlému šíření varianty omikron v Austrálii jen on-line, před budovou soudu projednávajícího Djokovičův případ se sešlo několik desítek příznivců tenisové hvězdy. Někteří z fanoušků mávali srbskými vlajkami.

Djokovičův fanoušek: Je to politika a rozhodně rasismus

„Žije jako zvíře v lidské zoo. To, co se tu děje, je neaustralské. Je to politika a rozhodně rasismus,“ uvedl jeden z tenistových podporovatelů. Další Djokovičovi zastánci se v neděli setkali před budovou parlamentu v srbské metropoli Bělehradě. Promluvil k nim tenistův otec, který rovněž australské úřady obvinil z toho, že se k jeho synovi –⁠ a potažmo všem Srbům –⁠ chovají jako ke zvířatům.

Sympatie většiny Australanů se však kloní na stranu úřadů. V zemi je plně naočkováno přibližně 90 procent dospělé populace a proti tenistovi vystupují zejména obyvatelé Melbourne, kteří během pandemie koronaviru zažili nejdelší lockdown na světě. Mnozí tenistovi vyčítají, že má jiná práva než obyčejní lidé.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama