reklama

V pondělí platí ve školách jiná opatření než ve čtvrtek. Nařízení všude nepochopili

Školy se musí popasovat s rozdílným režimem pro třídy, kde bude pozitivní výsledek testu na koronavirus. Jiná opatření totiž platí v pondělí a jiná ve čtvrtek. Co tedy žáky ve čtvrtek čeká?

reklama

Pokud má student pozitivní výsledek na koronavirus v pondělí, musí jít domů a podstoupit PCR test. Zbytek třídy pak pokračuje ve výuce dál bez roušek a dalších výraznějších opatření. Ovšem ve čtvrtek platí zcela jiná opatření.

V případě, že má žák pozitivní test, zbytek třídy čeká v režimu „test to stay“. Jinými slovy spolužáci dotyčného s pozitivním výsledkem pokračují ve vyučování za specifických protikovidových opatření, a to dokud kontrolní PCR test u daného žáka koronavirus nepotvrdí.

Zbytek třídy bude muset:

  • Mít roušky po celou dobu výuky
  • Testovat se ráno před začátkem vyučování
  • Vynechat předměty společné s jinou třídou
  • Nebude moct zpívat a cvičit

Ředitelka ZŠ Žižkov Alena Kotrbová však upozorňuje, že někdy kontrolní PCR testy trvají i dva tři dny. Tyto dva rozdílné protikoronavirové režimy se tudíž mohou překrývat.

Oslovení ředitelé by uvítali jednotná opatření oba dva dny, kdy se ve školách testuje na koronavirus. Navíc informace prý dostávají pozdě a ne vždy jsou jednoznačné. „K některým detailnostem jsem se propracoval až v pondělí odpoledne, kdy jsem si k tomu stáhl ještě jiné texty,“ přiznal zástupce ředitelky pražské ZŠ Pod Marjánkou Jaroslav Štercl.

Právě tato škola, stejně jako některé jiné, se vydala přísnější cestou už v pondělí právě proto, že jim informace z resortu zdravotnictví nebyly jasné. „Ten text byl nejednoznačný, proto jsme se rozhodli pro přísnější opatření a dětem jsme v pondělí pro jistotu dali roušky,“ doplnil Štercl.

A co se bude dít, pokud pozitivní výsledek testu potvrdí i kontrolní PCR? To ministerstvo zdravotnictví nechává na krajských hygienických stanicích. Jednotný postup prý pro takový případ nemá. „Každá hygiena to bude řešit podle sebe, třeba i podle toho, kolik těch kontrolních PCR testů bude pozitivních,“ uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Více informací najdete na https://www.edu.cz/informace-msmt-ke-zmenam-v-mimoradnych-opatrenich-ministerstva-zdravotnictvi-s-ucinnosti-od-3-1-2022-pro-skoly-a-skolska-zarizeni/#1-.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama