reklama
CNN Prima News nakažení

nakažení

Výpis příspěvků ke štítku „nakažení“

Nakažená sportovkyně má těžší průběh, řekl Vojtěch. Její zástupci tvrzení popírají

Jedna z nakažených sportovkyň v Tokiu má podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) těžší průběh nemoci a skončila v nemocnici. Řekl to ve čtvrtek večer pro televizi Nova. Tuto informaci ale vzápětí popřela agentura Sport Invest Marketing, která zastupuje nakaženou beachvolejbalistku Markétu Nausch Slukovou. Vojtěch následně pro CNN Prima NEWS uvedl, že pouze tlumočil informaci z médií.

Epidemie mírně zpomaluje. Ve středu bylo v Česku o 25 méně nakažených než před týdnem

Ve středu v Česku testy potvrdily 235 případů koronaviru, o 25 méně než o týden dřív. Počty nových nakažených jsou v mezitýdenním srovnání nižší čtvrtý den po sobě. Stejně tak už čtyři dny se reprodukční číslo drží těsně pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Výrazně se nezměnilo ani incidenční číslo, počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden zůstává nižší než 15.

Epidemie opět sílí. Přibylo nejvíce nakažených o víkendovém dni od konce května

Za sobotu přibylo v České republice 195 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. Je to nejvyšší nárůst o víkendovém dni od konce května. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, v sobotu oproti pátku klesl z 30 na 29. Ve vážném stavu nadále zůstává šest pacientů s novým koronavirem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Šíření covidu znovu zpomalilo. Počet nových případů podruhé v řadě klesl

Počet nových případů covidu podruhé v řadě klesl. Ve čtvrtek jich v Česku přibylo 227, což je o 22 méně než před týdnem. Reprodukční číslo, které určuje, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se snížilo z 1,3 na 1,25. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za uplynulých sedm dní 15 nakažených. Také toto incidenční číslo mírně kleslo. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Zachraňte mého muže, už nás zemřelo moc. Zpověď lékařky o covidu se šíří jako lavina

Budou-li mít miliony očkovaných lidí skutečně závažné následky, sním svůj fonendoskop! Tento vzkaz poslala odpůrcům očkování lékařka Martina Žižlavská v příspěvku na Facebooku. Popsala v něm také zoufalství, se kterým se na covid oddělení setkala. Její zpověď získala na internetu pozitivní ohlas a mnozí jí za její práci i názor poděkovali.

Hygienici zavřeli na Plzeňsku kvůli koronaviru tři tábory. Ohnisko vzniklo i v klubech

Tři letní tábory uzavřeli v jednom týdnu kvůli koronavirové nákaze hygienici v Plzeňském kraji. Počet nakažených na jednotlivých táborech nebyl velký, celý tábor ale šel do karantény a hygienici ho rozpustili. Nemoc se v Plzeňském kraji opět výrazněji šíří, zhruba 60 procent nově nakažených jsou mladí lidé mezi 15 a 29 lety, řekl v pondělí ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Michal Bartoš. V přepočtu lidí nakažených za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel je na tom Plzeň a okolí nejhůř z celé republiky.

Hygiena a policie má více kontrolovat kluby. Vojtěch tak reaguje na větší počet nakažených

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce kvůli nárůstu počtu nových případů koronaviru více kontrol dokumentů o bezinfekčnosti v klubech. Požádá o ně hygieniky a policii, řekl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Epidemická situace se podle něj zhoršuje hlavně v Praze, částečně ve Středočeském a Plzeňském kraji. Největší nárůst je ve věkové skupině 16 až 20 let.

Delta se šíří, ale lidí umírá méně. Očkování funguje, potvrzují data ze zahraničí

Otázkou, jak proočkovat vakcínou proti koronaviru co nejvíce obyvatel, se zabývají téměř všechny státy na světě. Názory odborníků na očkování se často různí, základním argumentem by ale měla být tvrdá data. Například porovnání údajů z Velké Británie a Ruska z posledních dnů ukazují, že čím větší je v zemi proočkovanost, tím méně lidí covidu podlehne. A to i v době, kdy se stále více šíří mutace delta, dříve známá jako indická.

V Česku je nejvíce nákaz mutacemi ve střední Evropě. Dokončené očkování má každý třetí

Česká republika má za uplynulé dva týdny 17 nových případů nákazy novým typem koronaviru na 100 tisíc obyvatel, je tak nejhorší mezi sousedními zeměmi. Laboratoře v Česku odhalily v pátek 165 nakažených koronavirem, podobně jako ve čtvrtek. Dokončené očkování proti covidu má zatím asi třetina populace, mezi staršími 60 let více než 60 procent. Celkově zdravotníci v tuzemsku už podali více než 8,35 milionu dávek vakcín a 3,37 milionu lidí má dokončené očkování.

reklama