CNN Prima News nakažení

nakažení

Výpis příspěvků ke štítku „nakažení“

Počet nově nakažených covidem dál klesá. Méně se ale testuje a pozitivita je vyšší

16. srpna 2022 07:55

V pondělí v Česku přibylo 2 881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 tisíc obyvatel připadalo v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Covid stagnuje. V neděli přibylo 277 případů, v nemocnicích zůstává přes 800 pacientů

15. srpna 2022 07:33

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru, stejně jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Obrat v dosavadním zpomalování epidemie? Denní přírůstek nakažených opět mírně stoupl

14. srpna 2022 08:15

Poprvé od konce července v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů covidu. V sobotu laboratoře podle webu ministerstva zdravotnictví odhalily 570 nákaz, to je o 51 více než o týden dřív. Testů bylo oba dny podobně, kolem 2 400. Až další dny ukážou, zda jde o jednorázový víkendový výkyv, či obrat v dosavadním zpomalování epidemie.

Covid na ústupu? Počty potvrzených případů klesají, v nemocnicích je 1 200 lidí

3. srpna 2022 07:41

V úterý v Česku opět zpomalil nárůst počtu nově potvrzených případů nákaz koronavirem. Přibylo jich 3 079, tedy o desetinu méně než před týdnem. Stejnou měrou ale klesal i počet testů na koronavirus. Podíl pozitivně testovaných na počtech testů se tak oproti předchozímu úterku výrazně nezměnil. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zhruba stejné jako před týdnem bylo k úterku i množství lidí hospitalizovaných s nemocí COVID-19, a to přes 1 200. V uplynulém týdnu stoupl naopak v mezitýdenním srovnání skoro o dvě pětiny počet úmrtí lidí s covidem. Za posledních sedm dní bylo zemřelých 85.

Sledujte ZÁZNAM brífinku se Svrčinovou ke covidové situaci: Zavede vláda nová opatření?

1. července 2022 12:51

O vývoji epidemie koronaviru a možných opatřeních proti šíření nemoci budou v pátek odpoledne na tiskové konferenci mluvit hlavní hygienička Pavla Svrčinová a náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Odborníci budou mimo jiné hovořit také o letních táborech a místech ke koupání. Tisková konference je naplánovaná na 13:00 a můžete ji sledovat živě v tomto článku.

Nemůžete být stoprocentně v bezpečí. Hry v Pekingu mají před začátkem 119 nakažených

31. ledna 2022 22:01

Ještě pár dní před olympijskými hrami v Pekingu se rozplynulo několik snů. Organizátoři spoléhají v době covidové na systém takzvané „uzavřené smyčky“, aby bylo co nejmenší riziko nákazy. Přesto je nemožné jí zcela zabránit. I proto, že někteří účastníci měli pozitivní test krátce po příletu. Dohromady zatím akce pod pěti kruhy eviduje 119 pozitivních testů.