CNN Prima News nakažení

nakažení

Výpis příspěvků ke štítku „nakažení“

Nemůžete být stoprocentně v bezpečí. Hry v Pekingu mají před začátkem 119 nakažených

31. ledna 2022 22:01

Ještě pár dní před olympijskými hrami v Pekingu se rozplynulo několik snů. Organizátoři spoléhají v době covidové na systém takzvané „uzavřené smyčky“, aby bylo co nejmenší riziko nákazy. Přesto je nemožné jí zcela zabránit. I proto, že někteří účastníci měli pozitivní test krátce po příletu. Dohromady zatím akce pod pěti kruhy eviduje 119 pozitivních testů.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

16. ledna 2022 22:05

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Mistrovství světa v karanténě do 20 let. Jak hokejový šampionát ukončila bídná organizace

30. prosince 2021 15:11

Teď jsme vám ukázali, jak se to nemá dělat. Tuto větu by klidně mohli pronést pořadatelé hokejového mistrovství světa do 20 let v Kanadě, které skončilo dříve, než se pořádně rozběhlo. Koronavirus napřed zařídil kontumaci tří zápasů, později zrušení celého turnaje. Na jeho direktorát se nyní snáší velká kritika, protože – jak se ukazuje – „dvacítky“ zkrátka byly mizerně zorganizované.

V Brně a okolí řádí omikron. Objevil se v nemocnici i školách, třídy jsou v karanténě

9. prosince 2021 12:55

Varianta covidu omikron se objevila mezi žáky základní školy v Adamově na Blanensku. Její ředitel Stanislav Tůma řekl, že počet žáků nechce přibližovat, v karanténě je ale jedna třída. Dalších se to zatím netýká. Varianta omikron se objevila už i u dvou zaměstnanců Fakultní nemocnice Brno a u žáka druhé třídy v Základní škole Arménská v Brně.

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

27. listopadu 2021 17:32
Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.