reklama

Rozhodnutí vlády je bramboračka. Otevřel bych znovu, říká majitel restaurace Šeberák

Neměnil bych, otevřel bych i přes zákaz znovu. Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS o rozvolňování to řekl majitel restaurace Šeberák v pražských Kunraticích Jakub Olbert, který svůj podnik otevřel navzdory vládnímu zákazu. Olbert v neděli zkritizoval kabinet, nová nařízení označil za zmatečná.

reklama

„Rozhodnutí vlády je opět bramboračka, celé nařízení je zmatečné,“ kritizoval Olbert. Za nesmyslné označil například to, že svateb se může účastnit 30 lidí, ale když půjdou na svatební hostinu do restaurace, budou muset sedět u stolů po čtyřech. Problém podle něj je i to, že restaurace mohou mít naplněnou kapacitu jen z 50 procent.

K tématu

Olbert svého rozhodnutí, že svoji restauraci otevřel, nelituje. Jakou dostane pokutu, mu zatím pražský magistrát nesdělil. Její výše se ale může vyšplhat až ke třem milionům.

„Moje jednání bylo impulzivní. Některé věci bych udělal jinak. Ale to, že jsme měli otevřeno, bych nezměnil,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Olbert.

„Určitě před tím, než bychom otevřeli restauraci, tak bychom se poradili s právníky, jak můžeme legálnějším způsobem bojovat se systémem, kterému nedůvěřujeme,“ vysvětlil vzápětí.

Olbert: Nevím, jestli to zvládneme

Podle něj zatím není jasné, jestli jeho restaurace nezkrachuje. „Nevíme, jestli to zvládneme. Čekali jsme na tohle dva měsíce. Nejsem si jistý, jestli nás to postaví na nohy, ale pro nás je to teď vysvobození,“ prohlásil Olbert.

Vláda zavřela hospody a restaurace 14. října. Mohly mít otevřená pouze výdejní okénka a vydávat jídlo s sebou.

K tématu

Tagy: restaurace vláda systém PES rozvolnění Jakub Olbert Šeberák stupeň 3

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Koronavirus

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob ani jejich počet, napsala Policie ČR na Twitter. Podle strážců zákona se opatření váže pouze k hromadným akcím. Policisté se tak obrátili proti nařízení nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ten v pondělí na základě pandemického zákona omezil setkávání více než dvou lidí.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama