reklama

Rozhodnutí vlády je bramboračka. Otevřel bych znovu, říká majitel restaurace Šeberák

Neměnil bych, otevřel bych i přes zákaz znovu. Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS o rozvolňování to řekl majitel restaurace Šeberák v pražských Kunraticích Jakub Olbert, který svůj podnik otevřel navzdory vládnímu zákazu. Olbert v neděli zkritizoval kabinet, nová nařízení označil za zmatečná.

reklama

„Rozhodnutí vlády je opět bramboračka, celé nařízení je zmatečné,“ kritizoval Olbert. Za nesmyslné označil například to, že svateb se může účastnit 30 lidí, ale když půjdou na svatební hostinu do restaurace, budou muset sedět u stolů po čtyřech. Problém podle něj je i to, že restaurace mohou mít naplněnou kapacitu jen z 50 procent.

Olbert svého rozhodnutí, že svoji restauraci otevřel, nelituje. Jakou dostane pokutu, mu zatím pražský magistrát nesdělil. Její výše se ale může vyšplhat až ke třem milionům.

„Moje jednání bylo impulzivní. Některé věci bych udělal jinak. Ale to, že jsme měli otevřeno, bych nezměnil,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Olbert.

„Určitě před tím, než bychom otevřeli restauraci, tak bychom se poradili s právníky, jak můžeme legálnějším způsobem bojovat se systémem, kterému nedůvěřujeme,“ vysvětlil vzápětí.

Olbert: Nevím, jestli to zvládneme

Podle něj zatím není jasné, jestli jeho restaurace nezkrachuje. „Nevíme, jestli to zvládneme. Čekali jsme na tohle dva měsíce. Nejsem si jistý, jestli nás to postaví na nohy, ale pro nás je to teď vysvobození,“ prohlásil Olbert.

Vláda zavřela hospody a restaurace 14. října. Mohly mít otevřená pouze výdejní okénka a vydávat jídlo s sebou.

Tagy:
restaurace vláda systém PES rozvolnění Jakub Olbert Šeberák stupeň 3

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama