CNN Prima News systém PES

systém PES

Výpis příspěvků ke štítku „systém PES“

Válek: S Arenbergerem je to horší než dřív. Vše přišlo vniveč, začínáme odznova

4. května 2021 15:32

„Člověk si vždy říká v případě ministerstva zdravotnictví, že už to horší být nemůže,“ prohlásil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS poslanec a lékař Vlastimil Válek (TOP 09). Podle něj to ale s novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) horší je. Zástupci resortu totiž přestali chodit na zdravotní výbor a změnila se i jejich komunikace.

Epidemiolog Maďar: Další rozvolnění přijde nejdříve 26. dubna. Jak bude probíhat?

15. dubna 2021 21:59

„Rozvolnění od 19. dubna čekat nemůžeme, musíme počkat dva týdny,“ uvedl v pořadu Interview epidemiolog a člen Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Rastislav Maďar. Podle něj se tak další opatření rozvolní nejdříve 26. dubna a ani to není jisté. Maďar v pořadu také řekl, co se otevře nejdříve a podle čeho se bude rozhodovat.

Sledujte ZÁZNAM rozhovoru s Romanem Prymulou: Jak to bude s vakcínou Sputnik v Česku?

9. dubna 2021 08:01

V poslední době se hodně diskutuje o ruské vakcíně Sputnik V. Slovenský státní ústav pro kontrolu léčiv totiž ve čtvrtek oznámil, že jednotlivé šarže, které země získala, patrně nemají stejné vlastnosti. O Sputniku se znovu mluví i v České republice po jmenování nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Jak to s vakcínou v Česku bude? Sledujte rozhovor s epidemiologem Romanem Prymulou od 8:10 v pořadu Nový den na televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM rozhovoru s Tomášem Petříčkem: Bude dalším ministrem, který opustí vládu?

9. dubna 2021 07:29

Duben se zatím nese ve znamení politických otřesů. Po výměně ministra zdravotnictví se dál spekuluje o tom, jestli to byla poslední změna ve vládě. Dalším skloňovaným jménem je totiž ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), který je teď v nemilosti u komunistů a zejména u prezidenta Miloše Zemana. Sledujte rozhovor s Petříčkem od 7:40 v pořadu Nový den v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Nový systém PES: Bez negativního testu si nezajdete do restaurace ani ke kadeřnici

7. dubna 2021 21:14

Přepracovaný protiepidemický systém PES přinese řadu změn. Kdo nebude otestovaný, nejspíš se nebude moci zúčastnit sportovních a kulturních akcí, ubytovat se v hotelu nebo se najíst v restauraci. Test bude možná nutný i u návštěv sociálních zařízení. Na nezveřejněném materiálu, který získal iDNES.cz, se ale ještě nadále pracuje, a proto ještě může dojít ke změnám.