CNN Prima News systém PES

systém PES

Výpis příspěvků ke štítku „systém PES“

Válek: S Arenbergerem je to horší než dřív. Vše přišlo vniveč, začínáme odznova

„Člověk si vždy říká v případě ministerstva zdravotnictví, že už to horší být nemůže,“ prohlásil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS poslanec a lékař Vlastimil Válek (TOP 09). Podle něj to ale s novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) horší je. Zástupci resortu totiž přestali chodit na zdravotní výbor a změnila se i jejich komunikace.

Sledujte ZÁZNAM rozhovoru s Romanem Prymulou: Jak to bude s vakcínou Sputnik v Česku?

V poslední době se hodně diskutuje o ruské vakcíně Sputnik V. Slovenský státní ústav pro kontrolu léčiv totiž ve čtvrtek oznámil, že jednotlivé šarže, které země získala, patrně nemají stejné vlastnosti. O Sputniku se znovu mluví i v České republice po jmenování nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Jak to s vakcínou v Česku bude? Sledujte rozhovor s epidemiologem Romanem Prymulou od 8:10 v pořadu Nový den na televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM rozhovoru s Tomášem Petříčkem: Bude dalším ministrem, který opustí vládu?

Duben se zatím nese ve znamení politických otřesů. Po výměně ministra zdravotnictví se dál spekuluje o tom, jestli to byla poslední změna ve vládě. Dalším skloňovaným jménem je totiž ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), který je teď v nemilosti u komunistů a zejména u prezidenta Miloše Zemana. Sledujte rozhovor s Petříčkem od 7:40 v pořadu Nový den v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Nový systém PES: Bez negativního testu si nezajdete do restaurace ani ke kadeřnici

Přepracovaný protiepidemický systém PES přinese řadu změn. Kdo nebude otestovaný, nejspíš se nebude moci zúčastnit sportovních a kulturních akcí, ubytovat se v hotelu nebo se najíst v restauraci. Test bude možná nutný i u návštěv sociálních zařízení. Na nezveřejněném materiálu, který získal iDNES.cz, se ale ještě nadále pracuje, a proto ještě může dojít ke změnám.