reklama

Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek, říká herečka Doležalová

Herečka Marie Doležalová se proslavila nejen v kinematografii, ale i svým blogem Kafe a cigárko, které vydala dokonce knižně. Svým fanouškům prozradila, že by se ráda pustila i do dalšího projektu. V pořadu Interview přiblížila, o co by se jednalo. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu,“ prozradila s tím, že by se ráda stala mluvčí „špatných matek“.

reklama

Za Kafe a cigárko získala Doležalová literární ocenění Magnesia Litera. I přes to se necítí být spisovatelkou. „Profesně se cítím jako maminka a rozhodně chci, aby to bylo považováno za profesi. Z povolání jsem herečka a bloggerka. Označení spisovatelka zatím není nálepka, kterou bych reálně mohla nosit,“ sdělila ve vysílání CNN Prima NEWS.

K budoucímu blogu podotkla, že jeho spuštění vázne v upřímnosti. „V Kafe a cigárko mě bavilo odkrývat, co stálo za herectvím, své pochyby i selháni. Nyní chci psát o mateřství, mám slinu přiznávat mateřské věcí. Třeba, jaký to je pocit otevřít na hřišti krabičku se svačinou, kdy k vám běží cizí děti a ty vaše po ní ani nevzdychnou. Kdy si říkáte, že jste asi špatná matka,“ uvedla příklad.

Psát o svých životních zkušenostech však ještě nechce. „Mateřství je u mě velmi intenzivní, děti mám blízko u sebe. Synovi je rok a půl, dceři tři roky. Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek. Ne proto, že jsme špatné matky, ale kvůli noční můře z toho hesla. Bojíme se, že o nás někdo prohlásí, že jsme špatné,“ vysvětlila svůj výrok.

Podotkla, že za jejím váháním stojí i mediální svět. „Je zjednodušený. Právě zjednodušení se bojím. Že vyřknu, že je mateřství peklo, a lidé, kteří si text nepřečtou do detailu, to nepochopí. Nemám sílu dementovat, co jsem prohlásila. Ten čas ale přijde,“ podotkla.

Matky by nikdo neměl soudit

Na dotaz, zda se s kritikou na svou výchovu setkává například na sociálních sítích, podotkla, že ne. „Mateřství je však výbušné téma. To, jak na sebe dokážou matky z různých táborů reagovat, jsem jinde, než na internetu, nezažila. Dala jsem si pozor na to, abych zdůrazňovala, že se jedná o můj pohled a není to jediná cesta. Matky by se neměly soudit, ale držet při sobě,“ mínila.

Osobně se nejvíce bojí zmiňovaného zjednodušování a nálepkování. „Že svět bulváru využije můj názor a udělá z něj krátkou větu. Mé děti a metařství je pro mě tak cenné, že nechci žádné nálepky. Proto ani neukazuji obličeje mých dětí, aby je lidé nepoznávali,“ dodala.

Řeč přišla i na tragickou smrt ukrajinské kameramanky Halyny Hutchinsové. Tu při natáčení snímku Rust omylem zastřelil herec Alex Baldwin, postřelil i režiséra Joela Souzu. „Je to za hranou toho, čeho by se herec při práci bál. Je tam řada situací, kdy filmujeme vše možné, ale nikdo nečeká, že se z toho, co předstíráme, stane realita,“ uzavřela herečka.

Tagy:
kniha matka mateřství média tragédie Interview kritika pořady CNN Prima NEWS herečka blogerka blog kameramanka Alec Baldwin Halyna Hutchinsová Joel Souza Marie Doležalová

Hlavní zprávy

Rodička s mrtvým plodem či trombózy, covid postihuje těhotné. Cítíme bezmoc, říká lékařka
Koronavirus

Rodička s mrtvým plodem či trombózy, covid postihuje těhotné. Cítíme bezmoc, říká lékařka

Pandemie koronaviru ovlivnila péči také na gynekologických a porodnických odděleních. „Zdravotnický personál už je opravdu unavený. Vidíme mnohem víc neštěstí a cítíme bezmoc častěji než před rokem,“ vylíčila situaci lékařka Lucie Kavanová, která slouží v porodnicích ve Svitavách a Mostě a pracuje i na ambulanci v Litomyšli. Trombózy či zápaly plic nejsou u covid pozitivních pacientů žádnou výjimkou, informuje Deník.cz.

Omikronem se nakazili dva lékaři a žák základní školy z Brna. Do karantény šla celá třída
Koronavirus

Omikronem se nakazili dva lékaři a žák základní školy z Brna. Do karantény šla celá třída

U dvou zaměstnanců fakultní nemocnice v Brně se potvrdila mutace omikron. Podle náměstka ředitele Ondřeje Ludky jde o lékaře, kteří jsou teď v izolaci a nepotřebují lékařskou péči. Podle našich informací jsou nakažení i jejich rodinní příslušníci. Nemocnice prověřuje, jestli touto variantou neonemocněli také další zaměstnanci nebo pacienti. Varianta covidu omikron se potvrdila i u jednoho dítěte v ZŠ Arménská v Brně. Celá třída šla podle ředitele školy Holánka do karantény.

Jak postavit dům: Můj sen o bydlení aneb Pořád je ještě správná doba, neprováhejte ji

Stojíte před rozhodnutím, zda si postavit vlastní dům? Pak vězte, že podle odborníků je pořád ještě správná doba. Ale možnosti se zužují. Bude méně pozemků, jejich ceny porostou, úroky a inflace se zvýší. Teď má ještě smysl vystartovat, říká v novém podcastovém pořadu CNN Prima NEWS s názvem Jak postavit dům Jiří Devát, nyní partner IdeaSense, specializující se na inovace nejen v oblasti byznysu, dříve manažer společnosti Microsoft v Česku a na Slovensku.

Harry uštědřil Charlesovi další ránu. Jeho výbuchy ničí princovu autoritu, říkají přátelé

Princ Charles se svým mladším synem vévodou ze Sussexu v posledních měsících sotva promluvil. K nápravě jejich vztahu nepomáhají ani četné útoky, které mladý vévoda své rodině rád uštědřuje. Přátelé z Charlesova okolí se navíc obávají toho, že tahle roztržka může být stejně škodlivá jako princova dřívější válka s princeznou Dianou.

Neočkované nevyšetříme, píší lékaři v ordinacích. Mají právo myslet si své, hájí je Kubek

Neočkované pacienty nevyšetřujeme. Neočkovaní rodiče, nevstupujte do čekárny pediatrické ordinace. I s takovými nápisy se mohou setkat nemocní lidé, když zamíří v těchto dnech k lékaři. Šéf České lékařské komory Milan Kubek však zdůrazňuje, že v nemocnicích leží zejména neočkovaní, o které se zdravotníci starají. Mají však lékaři právo vyvěšovat podobné vzkazy?

reklama

Domácí zpravodajství

Mluvčí nespokojených lékařů: Kubek komoru zpolitizoval a odmítá jakékoli diskuse

Mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ostře pustil do šéfa České lékařské komory Milana Kubka. „Pan Kubek zpolitizoval Českou lékařskou komoru. Budovu, kterou jsme si zaplatili z našich peněz, nám zamkl,“ řekl s tím, že Kubek šíří hoaxy o koronaviru a zbytečně straší občany. Podle šéfa komory říká Havrda bludy.

Žádné výjimky pro těhotné a kojící. Očkování je pro ně doporučené, maminky přesto váhají

Na těhotné a kojící ženy se žádné výjimky v souvislosti s očkováním nevztahují a ani vztahovat nebudou. Pokud se nebudou chtít očkovat, bude se na ně pohlížet jako na neočkované a nečekají je ani žádné úlevy v souvislosti s PCR testy. Spekulace o tom, zda je pro ně očkování bezpečné, v těchto dnech definitivně ukončil současný i budoucí ministr zdravotnictví. Právě u těhotných a kojících se ale podmínky očkování často měnily, ženy tápou a řada z nich vakcínám stále nevěří.

Prymula: Přitvrdíme, když bude omikron závažnější než delta. Uvidíme za dva týdny

Nová varianta omikron dělá vrásky odborníkům, ale i veřejnosti. Podle epidemiologa Romana Prymuly se však zdá, že není klinicky závažnější než delta. „Pokud bude způsobovat mírné onemocnění, situace vypadá příznivě. V opačném případě bychom museli přitvrzovat,“ podotkl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Dále zmínil, že se mu nelíbí rozdílná doba platnosti covid pasů po prodělání nemoci a očkování.

reklama