reklama

Řekla mi, že tam má brášky. Bylo to peklo, říká zachránce holčičky z hořícího bytu

„Ozvala se holčička, tak jsem jí řekl ‚Prosím tě, utíkej ke mně‘,“ popsal CNN Prima NEWS zachránce přibližně devítileté holčičky z hořícího bytu v Havířově na Karvinsku. Pondělní požár nepřežili její dva mladší bratři ve věku zhruba tří a pěti let, děvčátko je zraněné.

reklama

„Vykopl jsem dveře, v bytě byla tma a kouř. Zařval jsem ‚Je tady někdo?‘ Ozvala se holčička, tak jsem jí řekl ‚Prosím tě, utíkej ke mně‘,“ popsal chvějícím se hlasem zachránce holčičky z hořícího bytu, který si i přes svůj hrdinský čin nepřál být jmenován.

„Řekla mi ‚Mám tam brášky,‘ ale do bytu dál jsem se nedostal. To byl konec, bylo to peklo. Je mi líto, co se stalo. Je mi hanba, že jsem neudělal víc. Byl jsem na vojně, tankista, a nikdy by mě nenapadlo, že takovou situaci nezvládnu. Opravdu jsem nebyl schopný udělat víc,“ zalitoval se slzami v očích zachránce a dodal: „Jestli ta holčička přežije, přeji jí krásný život.“

Okolnosti požáru se stále vyšetřují

Hasiči k požáru vyjížděli v pondělí po 15:30. Příčina a okolnosti jeho vzniku se stále vyšetřují. V bytě tři plus jedna zasahovalo 5 jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Podle jejich mluvčího byl zásah v silně zakouřeném bytě náročný. „Oheň dostali pod kontrolu za 20 minut, dohašování jim zabralo více než hodinu,‘‘ řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Kůdela.

K tématu

Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že po příjezdu policistů bylo na místě požáru několik jednotek hasičů i posádky záchranářů. „Požár vznikl z doposud přesně nezjištěných příčin v bytové jednotce v prvním patře dvoupatrového domu. V době požáru se v bytě nacházely tři nezletilé osoby, které se nadýchaly zplodin hoření,‘‘ sdělil Černohorský.

Podle něj byly dvě z dětí ve velmi vážném a životu ohrožujícím stavu převezeny k urgentnímu lékařskému vyšetření do nemocnice. Z vyjádření mluvčího hasičů vyplývá, že se je nepodařilo zachránit. Policisté podle ČTK zjišťují, zda byl spáchán trestný čin.

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i devítiměsíční dítě. Starosta města hovořil i o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec
Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama