reklama

Řekla mi, že tam má brášky. Bylo to peklo, říká zachránce holčičky z hořícího bytu

„Ozvala se holčička, tak jsem jí řekl ‚Prosím tě, utíkej ke mně‘,“ popsal CNN Prima NEWS zachránce přibližně devítileté holčičky z hořícího bytu v Havířově na Karvinsku. Pondělní požár nepřežili její dva mladší bratři ve věku zhruba tří a pěti let, děvčátko je zraněné.

reklama

„Vykopl jsem dveře, v bytě byla tma a kouř. Zařval jsem ‚Je tady někdo?‘ Ozvala se holčička, tak jsem jí řekl ‚Prosím tě, utíkej ke mně‘,“ popsal chvějícím se hlasem zachránce holčičky z hořícího bytu, který si i přes svůj hrdinský čin nepřál být jmenován.

„Řekla mi ‚Mám tam brášky,‘ ale do bytu dál jsem se nedostal. To byl konec, bylo to peklo. Je mi líto, co se stalo. Je mi hanba, že jsem neudělal víc. Byl jsem na vojně, tankista, a nikdy by mě nenapadlo, že takovou situaci nezvládnu. Opravdu jsem nebyl schopný udělat víc,“ zalitoval se slzami v očích zachránce a dodal: „Jestli ta holčička přežije, přeji jí krásný život.“

Okolnosti požáru se stále vyšetřují

Hasiči k požáru vyjížděli v pondělí po 15:30. Příčina a okolnosti jeho vzniku se stále vyšetřují. V bytě tři plus jedna zasahovalo 5 jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Podle jejich mluvčího byl zásah v silně zakouřeném bytě náročný. „Oheň dostali pod kontrolu za 20 minut, dohašování jim zabralo více než hodinu,‘‘ řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Kůdela.

K tématu

Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že po příjezdu policistů bylo na místě požáru několik jednotek hasičů i posádky záchranářů. „Požár vznikl z doposud přesně nezjištěných příčin v bytové jednotce v prvním patře dvoupatrového domu. V době požáru se v bytě nacházely tři nezletilé osoby, které se nadýchaly zplodin hoření,‘‘ sdělil Černohorský.

Podle něj byly dvě z dětí ve velmi vážném a životu ohrožujícím stavu převezeny k urgentnímu lékařskému vyšetření do nemocnice. Z vyjádření mluvčího hasičů vyplývá, že se je nepodařilo zachránit. Policisté podle ČTK zjišťují, zda byl spáchán trestný čin.

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Evropská unie

Jde o útok na Evropskou unii. Na Vrbětice reagujme společně, žádají šéfové skupin EP

Jde o útok na Evropskou unii. Na Vrbětice reagujme společně, žádají šéfové skupin EP

Země Evropské unie musí jasně a společně zareagovat na výbuch v muničním skladu ve Vrběticích, za nímž stála podle zjištění českých tajných služeb ruská vojenská rozvědka GRU. Vyzvali k tomu ve středu ve společném prohlášení předsedové hlavních politických skupin v Evropském parlamentu, kteří podpořili Česko v současném vyhroceném diplomatickém sporu s Ruskem.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama