CNN Prima News Karvinsko

Karvinsko

Výpis příspěvků ke štítku „Karvinsko“

Dělají z nás blbce, říkají havíři. Nečekané prodloužení těžby v OKD se horníkům nelíbí

6. června 2022 13:54

Z jediného černouhelného dolu v České republice měl vyjet poslední vozík s uhlím koncem roku 2022. Nyní státní společnost OKD oznámila, že se v Dole ČSM na Karvinsku bude uhlí rubat až do poloviny příštího roku. „Šachta na to není připravená. Hajcmany jsou staré, škaredé a shnilé, všechno to popadá,“ varuje havíř, jemuž právě skončila ranní šichta, před opotřebovanou důlní výztuží. Většina z oslovených horníků není z prodloužení těžby nikterak nadšená.

Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

23. února 2021 23:56

Eduard a Daniel Smužovi se s černým uhlím na Dole Darkov rozloučili společně. Otec a syn z dolu vyfárali v úterý před druhou hodinou odpoledne, ve stejný den šachtu opustil i symbolický poslední vozík naplněný uhlím. Těžbě v revíru zvoní hrana po více než dvou stoletích. „Je to škoda. Kdyby se to nezadupčilo, tak to mohlo jet dál,“ lituje Daniel Smuž.

Češi nakupovali drogy na darknetu. Celníci zabavili 750 tisíc v kryptoměně Ethereum

3. února 2021 20:24

Ostravští celníci mají za sebou úspěšný úlovek. Poprvé zajistili tři čtvrtě milionu korun ve virtuální měně Ethereum a navíc překazili obchod s drogami na darknetu. Při domovních prohlídkách sedmi podezřelých pak zabavili kokain, marihuanu, hašiš, metamfetamin, tablety extáze, MDMA, LSD, anabolické steroidy a jiné látky s hormonálním účinkem.

Rizikové skóre PES činilo 71 bodů, díky antigenním testům se ale snížilo na 61

16. prosince 2020 08:16
Aktualizováno

Rizikové skóre PES o započtení antigenních testů zůstává na 61 bodech. Česká republika je tak pátý den ve 4. stupni. V úterý zdravotníci provedli 10 092 antigenních testů, které prokázaly 7 889 nákaz koronavirem. A právě tady zaznamenává PES naopak nárůst, kvůli kterému byly hodnoty před započtením testování na 71 bodech.

Z kamionu na Karvinsku vyskočili čtyři migranti a rozutekli se. Policie je zadržela

4. listopadu 2020 17:06

Policie na Karvinsku dopadla čtyři běžence, kteří nelegálně vstoupili na území České republiky. Muži u hraničního přechodu s Polskem Chotěbuz vyskočili z návěsu nákladního auta a snažili se dostat do vnitrozemí. Nyní jsou umístěni v zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Měli by se vrátit do země, ze které do ČR přišli, informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Lepší dřív než později, hájí Vojtěch opatření proti koronaviru na severní Moravě

17. července 2020 11:36
Aktualizováno

Roušky v hromadné dopravě a vnitřních prostorách jsou kvůli koronaviru od pátku povinné v celém Moravskoslezském kraji. Opatření z Karvinska hygienici rozšířili na celý region. Návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory jsou možné jen s respirátorem. Různých akcí se může účastnit nejvýš sto lidí. Bary a restaurace zůstanou od 23:00 do 08:00 zavřené. Přeshraniční pracovníci musí jednou za dva týdny předkládat negativní PCR test. Zpřísněná opatření mají zabránit komunitnímu šíření. Nákaza se totiž přesouvá do rizikové skupiny lidí nad 65 let.