reklama
CNN Prima News Karvinsko

Karvinsko

Výpis příspěvků ke štítku „Karvinsko“

Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Eduard a Daniel Smužovi se s černým uhlím na Dole Darkov rozloučili společně. Otec a syn z dolu vyfárali v úterý před druhou hodinou odpoledne, ve stejný den šachtu opustil i symbolický poslední vozík naplněný uhlím. Těžbě v revíru zvoní hrana po více než dvou stoletích. „Je to škoda. Kdyby se to nezadupčilo, tak to mohlo jet dál,“ lituje Daniel Smuž.

Z kamionu na Karvinsku vyskočili čtyři migranti a rozutekli se. Policie je zadržela

Policie na Karvinsku dopadla čtyři běžence, kteří nelegálně vstoupili na území České republiky. Muži u hraničního přechodu s Polskem Chotěbuz vyskočili z návěsu nákladního auta a snažili se dostat do vnitrozemí. Nyní jsou umístěni v zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Měli by se vrátit do země, ze které do ČR přišli, informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Lepší dřív než později, hájí Vojtěch opatření proti koronaviru na severní Moravě

Aktualizováno

Roušky v hromadné dopravě a vnitřních prostorách jsou kvůli koronaviru od pátku povinné v celém Moravskoslezském kraji. Opatření z Karvinska hygienici rozšířili na celý region. Návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory jsou možné jen s respirátorem. Různých akcí se může účastnit nejvýš sto lidí. Bary a restaurace zůstanou od 23:00 do 08:00 zavřené. Přeshraniční pracovníci musí jednou za dva týdny předkládat negativní PCR test. Zpřísněná opatření mají zabránit komunitnímu šíření. Nákaza se totiž přesouvá do rizikové skupiny lidí nad 65 let.

Na Karvinsku potřebují zrychlit testy na koronavirus. Pomoci by mohl nový přístroj

I když se počty lidí nakažených koronavirem v Česku v posledních dnech snižují, v tuzemsku jsou stále lokální ohniska se zhoršenou situací. Jendo z největších se nachází na Karvinsku, kde tamní starostové obcí jednají s hejtmanem a krajskými hygieniky o rychlejším testování a fungování protiepidemiologických opatření. Pomoci by jim mohl nový přístroj, který vyvíjí společnost z Vestce.

reklama