CNN Prima News rozšíření

rozšíření

Výpis příspěvků ke štítku „rozšíření“

Užitečná spolupráce, řekl Zeman o Visegrádské skupině. Podpořil by rozšíření o Slovinsko

Český prezident Miloš Zeman se vyslovil pro rozšíření Visegrádské skupiny (V4) o Slovinsko. Spolupráci v rámci uskupení označil za užitečnou. Oznámil to po úterní schůzce s kolegy ze zemí V4, do níž kromě Česka patří také Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zároveň prohlásil, že podstatným faktorem energetické krize, tedy cen energií, je takzvaný Green Deal.

Jednání mezi USA a Ruskem drhnou. Američané neakceptují náš klíčový požadavek, míní Lavrov

Odpovědi Spojených států na bezpečnostní návrhy Ruska postrádají pozitivní reakci na klíčový požadavek nepřípustnosti rozšiřování NATO na východ, uvedl ve čtvrtek podle agentury TASS ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americká reakce dává naději na zahájení vážného dialogu, ale pouze o druhořadých otázkách, nikoli o zásadních problémech, dodal šéf ruské diplomacie. Americký velvyslanec v Moskvě John Sullivan předal ruské diplomacii písemnou odpověď Washingtonu na požadavek Moskvy ohledně poskytnutí bezpečnostních záruk ve středu večer.

Experti pojedou do čínského Wu-chanu zkoumat, odkud unikl koronavirus

Světová zdravotnická organizace vyšle v lednu příštího roku do Číny mezinárodní tým vědců, jehož úkolem bude zjistit původ viru SARS-CoV-2. S odvoláním na mluvčího organizace o tom informovala francouzská agentura AFP. Nákaza koronavirem, který byl poprvé pozorován na konci loňského roku v čínském městě Wu-chan, se na světě prokázala u více než 73,6 milionu lidí.

Čína obviňuje americkou armádu, že zatáhla koronavirus do Wu-chanu. USA odpovídají: Nešiřte fake-news

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo včera telefonicky mluvil se svým čínským protějškem Jang Ťie-čchem a ostře jej varoval, aby Čína nepřesouvala vinu za vznik nemoci Covid-19 na USA. V čínských médiích a na sociálních sítích se totiž stala populární konspirační teorie, která obviňuje USA z šíření koronaviru, jenž byl poprvé zjištěn v čínském Wu-chanu.