CNN Prima News rozšíření

rozšíření

Výpis příspěvků ke štítku „rozšíření“

Užitečná spolupráce, řekl Zeman o Visegrádské skupině. Podpořil by rozšíření o Slovinsko

11. října 2022 17:09

Český prezident Miloš Zeman se vyslovil pro rozšíření Visegrádské skupiny (V4) o Slovinsko. Spolupráci v rámci uskupení označil za užitečnou. Oznámil to po úterní schůzce s kolegy ze zemí V4, do níž kromě Česka patří také Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zároveň prohlásil, že podstatným faktorem energetické krize, tedy cen energií, je takzvaný Green Deal.

Jednání mezi USA a Ruskem drhnou. Američané neakceptují náš klíčový požadavek, míní Lavrov

27. ledna 2022 11:30

Odpovědi Spojených států na bezpečnostní návrhy Ruska postrádají pozitivní reakci na klíčový požadavek nepřípustnosti rozšiřování NATO na východ, uvedl ve čtvrtek podle agentury TASS ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americká reakce dává naději na zahájení vážného dialogu, ale pouze o druhořadých otázkách, nikoli o zásadních problémech, dodal šéf ruské diplomacie. Americký velvyslanec v Moskvě John Sullivan předal ruské diplomacii písemnou odpověď Washingtonu na požadavek Moskvy ohledně poskytnutí bezpečnostních záruk ve středu večer.

Experti pojedou do čínského Wu-chanu zkoumat, odkud unikl koronavirus

16. prosince 2020 19:46

Světová zdravotnická organizace vyšle v lednu příštího roku do Číny mezinárodní tým vědců, jehož úkolem bude zjistit původ viru SARS-CoV-2. S odvoláním na mluvčího organizace o tom informovala francouzská agentura AFP. Nákaza koronavirem, který byl poprvé pozorován na konci loňského roku v čínském městě Wu-chan, se na světě prokázala u více než 73,6 milionu lidí.

Poláci nekomunikují kvůli dolu Turów, stěžují si Češi a obrátí se na Evropskou komisi

27. července 2020 19:15

Čeští politici osloví Evropskou komisi kvůli rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów, ležícímu na česko-německo-polském trojmezí. Polsko podle českého ministerstva životního prostředí nekomunikuje a neposkytuje Česku požadované informace. Podání podnětu schválila vláda, sdělil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).