CNN Prima News rozvědka

rozvědka

Výpis příspěvků ke štítku „rozvědka“

Ukrajinský starosta, který kolaboroval s Rusy, měl podlehnout atentátu. Moskva to popírá

Ruský nezávislý server Mediazona označil za nepravdivou zprávu, že zemřel někdejší starosta města Kupjansk v ukrajinské Charkovské oblasti. Ukrajinská vojenská rozvědka (HUR) o víkendu informovala, že bývalý starosta Hennadij Macehora se stal cílem atentátu. O úmrtí Macehory informoval ruskojazyčný servis BBC s odvoláním na ruská provládní i exilová média. Nicméně Mediazona na svém telegramovém účtu napsala, že účet na ruské sociální síti VKontaktě, který podle médií patřil Macehorově matce, je falešný.

Most na Krym zničíme do pár měsíců. Plán máme a je to nevyhnutelné, tvrdí Ukrajinci

Útoky na ruské rafinerie jsou jen začátek. Dalším cílem Ukrajinců má být Kerčský most spojující pevninské Rusko s okupovaným Krymem. Podle britského deníku The Guardian, který se odkazuje na vysoké představitele ukrajinské rozvědky, přijde úder už brzy a zničení jednoho z největších symbolů ruského prezidenta Vladimira Putina je prý nevyhnutelné.

Putin se chystá na boj s NATO, obávají se Němci. Rusko může rychle zdvojnásobit armádu

Válka mezi Ruskem a členskými státy NATO není zcela ze hry. Podle německé rozvědky může Moskva v následujících pěti letech zdvojnásobit svou vojenskou sílu a zaútočit na své nejbližší sousedy, spadající pod Severoatlantickou alianci. Jako první by byly v hledáčku pobaltské státy a Finsko, uvedl web Business Insider s odkazem na informace tajných služeb. Podobně mluvily také další bezpečnostní a informační složky, které monitorují aktivity Kremlu.

Váleční zločinci budou čelit odplatě. Ukrajinci informovali o atentátu na ruského majora

Střelná zranění utrpěl při atentátu v ruském městě Engels významný ruský velitel Oleg Stegačev. O události informovalo v sobotu Hlavní ředitelství rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny (GUR). Všichni váleční zločinci budou čelit odplatě, poznamenali k útoku zpravodajci. Major Oleg Stegačev velel posádce ruského strategického bombardéru Tu-95 a měl se podle Ukrajinců podílet na raketových útocích na civilní cíle. Zatím není jasné, zda atentát přežil, ani kdo za ním stál.

Přelomová ukrajinská sabotáž: Armáda zveřejnila detaily z operace, jež rozmetala ruské doupě

Ukrajinská rozvědka (SBU) odhalila dosud nezveřejněné detaily diverzní akce v březnu 2022, která krátce po začátku ruské invaze na Ukrajinu značně přispěla k osvobození Kyjevské oblasti. Při útoku totiž bylo rozmetáno velitelství postupujících jednotek okupantů. Podle šéfa organizace Vasyla Malyuka se jednalo o mimořádnou operaci, kdy tajné služby spolupracovaly s dělostřeleckými pluky. Píše o tom agentura Unian.

Rána do srdce ukrajinské rozvědky. Manželku jejího šéfa Budanova otrávili, píší tamní média

Manželce šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Kyryla Budanova lékaři diagnostikovali otravu těžkými kovy, tvrdí s odvoláním na své zdroje v rozvědce ukrajinský zpravodajský portál Babel. Podle jeho informací ukrajinské úřady v souvislosti s otravou zahájily vyšetřování pokusu o vraždu. O otravě Marianny Budanovové těžkými kovy napsal s odvoláním na své zdroje v tajné službě též server Ukrajinska pravda. Otrava se podle něj navíc potvrdila také u několika pracovníků rozvědky.

Demilitarizace Ruska, hlásí ukrajinská rozvědka po útoku na Krymu. Mluví o „tajemné bavlně“

Ukrajinské úřady se k explozím, jež v pondělí večer na okupovaném Krymu zničily ruské střely s plochou dráhou letu, nepřihlásily. Komentář rozvědky GUR však vyvolal otázky o jejich možném podílu. „Bavlna“, jak Ukrajinci posměšně nazývají výbuchy ruských cílů, pokračuje v demilitarizaci Ruska, okomentovala incident zpravodajská služba. Podle agentury AP vyjádření naznačuje, že ukrajinská armáda v útoku sehrála roli.

Na rozdíl od Babiše jsem nespolupracoval s StB, uvedl Pavel. Co říká na srovnání s Putinem?

Zdá se, že mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby si postupující kandidáti neodpočinou ani chvíli. Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel reagoval na ostrá slova šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, která pronesl během tiskové konference ve svém volebním štábu. Babiš Pavla mimo jiné přirovnal k Vladimiru Putinovi. „To je opravdu hodně přitažené za vlasy,“ uvedl Pavel v rozhovoru pro web iDNES.cz. Rovněž připomněl Babišovu spolupráci se Státní bezpečností (StB).

Výsledek je nečekaný, chystá se na mě ale podraz, tvrdí Babiš. Pavla srovnal s Putinem

Nevím, proč jsem považován za zlo, mrzí mě to, prohlásil šéf hnutí ANO Andrej Babiš poté, co v prvním kole prezidentských voleb skončil na druhém místě. Za zlo ho označila Danuše Nerudová, která v prvním kole skončila třetí. Výsledek je podle šéfa ANO nečekaný a má obrovskou radost. Zároveň v sobotu na tiskové konferenci prohlásil, že se na něj má chystat „podraz“. Poté naopak sám přirovnal Petra Pavla k Vladimiru Putinovi.

Rusku chybí živá síla, chystá další mobilizaci. Šéf ukrajinské rozvědky odhalil, kdy začne

Ruské vedení přijalo rozhodnutí začít 5. ledna novou vlnu mobilizace. Ve válce proti Ukrajině pociťuje nedostatek živé síly, řekl stanici BBC náčelník ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Podle něj oproti zářijové mobilizaci nedojde k žádným podstatným změnám. Vojenské správy se nicméně přizpůsobily, a tak se vše odehraje relativně hladčeji, předpokládá Budanov. Již dříve Kreml vládním médiím zakázal, aby o mobilizaci vůbec psala.

Operujeme i na území Ruska, přiznal velitel ukrajinské rozvědky a popsal novou fázi války

Ruský prezident Vladimir Putin měl podle informací ukrajinské vojenské rozvědky odložit invazi na Ukrajinu celkem třikrát, uvedl podle agentury Unian zástupce šéfa zpravodajské služby Vadym Skibickyj. Do ofenzívy ho měli přitom tlačit představitelé Federální bezpečnostní služby (FSB). Skibickyj v rozhovoru také řekl, že po osvobození Chersonu vstoupila válka do nové fáze. Nyní se ruské jednotky soustředí kolem Luhanské a Doněcké oblasti.