CNN Prima News rozvědka

rozvědka

Výpis příspěvků ke štítku „rozvědka“

Demilitarizace Ruska, hlásí ukrajinská rozvědka po útoku na Krymu. Mluví o „tajemné bavlně“

21. března 2023 11:12

Ukrajinské úřady se k explozím, jež v pondělí večer na okupovaném Krymu zničily ruské střely s plochou dráhou letu, nepřihlásily. Komentář rozvědky GUR však vyvolal otázky o jejich možném podílu. „Bavlna“, jak Ukrajinci posměšně nazývají výbuchy ruských cílů, pokračuje v demilitarizaci Ruska, okomentovala incident zpravodajská služba. Podle agentury AP vyjádření naznačuje, že ukrajinská armáda v útoku sehrála roli.

Na rozdíl od Babiše jsem nespolupracoval s StB, uvedl Pavel. Co říká na srovnání s Putinem?

16. ledna 2023 11:14

Zdá se, že mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby si postupující kandidáti neodpočinou ani chvíli. Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel reagoval na ostrá slova šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, která pronesl během tiskové konference ve svém volebním štábu. Babiš Pavla mimo jiné přirovnal k Vladimiru Putinovi. „To je opravdu hodně přitažené za vlasy,“ uvedl Pavel v rozhovoru pro web iDNES.cz. Rovněž připomněl Babišovu spolupráci se Státní bezpečností (StB).

Výsledek je nečekaný, chystá se na mě ale podraz, tvrdí Babiš. Pavla srovnal s Putinem

14. ledna 2023 17:34

Nevím, proč jsem považován za zlo, mrzí mě to, prohlásil šéf hnutí ANO Andrej Babiš poté, co v prvním kole prezidentských voleb skončil na druhém místě. Za zlo ho označila Danuše Nerudová, která v prvním kole skončila třetí. Výsledek je podle šéfa ANO nečekaný a má obrovskou radost. Zároveň v sobotu na tiskové konferenci prohlásil, že se na něj má chystat „podraz“. Poté naopak sám přirovnal Petra Pavla k Vladimiru Putinovi.

Rusku chybí živá síla, chystá další mobilizaci. Šéf ukrajinské rozvědky odhalil, kdy začne

31. prosince 2022 15:46

Ruské vedení přijalo rozhodnutí začít 5. ledna novou vlnu mobilizace. Ve válce proti Ukrajině pociťuje nedostatek živé síly, řekl stanici BBC náčelník ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Podle něj oproti zářijové mobilizaci nedojde k žádným podstatným změnám. Vojenské správy se nicméně přizpůsobily, a tak se vše odehraje relativně hladčeji, předpokládá Budanov. Již dříve Kreml vládním médiím zakázal, aby o mobilizaci vůbec psala.

Operujeme i na území Ruska, přiznal velitel ukrajinské rozvědky a popsal novou fázi války

20. prosince 2022 06:04

Ruský prezident Vladimir Putin měl podle informací ukrajinské vojenské rozvědky odložit invazi na Ukrajinu celkem třikrát, uvedl podle agentury Unian zástupce šéfa zpravodajské služby Vadym Skibickyj. Do ofenzívy ho měli přitom tlačit představitelé Federální bezpečnostní služby (FSB). Skibickyj v rozhovoru také řekl, že po osvobození Chersonu vstoupila válka do nové fáze. Nyní se ruské jednotky soustředí kolem Luhanské a Doněcké oblasti.

Ukrajina porazí Rusko a to se rozpadne, říká šéf špionů. Dřív přesně uhodl začátek invaze

23. října 2022 09:25

Náčelník ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov tvrdí, že se ruská armáda rozpadá. Ukrajina podle něj do léta příštího roku osvobodí Krym i Donbas a ve válce zvítězí. V minulosti přitom přesně předpověděl, kdy a jak začne ruská invaze. Šéf špionů se také domnívá, že prohra Moskvy ve válce bude znamenat odtržení některých regionů od Ruské federace.

Morálka vagnerovců upadá. Může za to neschopnost Rusů přijímat kompetentní rozhodnutí

9. října 2022 05:48

Sedm měsíců války začíná dopadat i na soukromou armádu Vladimira Putina, takzvanou Vagnerovu skupinu. Americké CNN se s jedním bývalým vysoce postaveným Vagnerovcem podařilo natočit exkluzivní rozhovor. Někdejší velitel Marat Gabidullin tvrdí, že k demoralizaci žoldnéřů přispěla ruská neschopnost přijímat kompetentní rozhodnutí a celková organizace bojů.

Vlastizrada a údajná spolupráce s českou rozvědkou. Ruský novinář stráví 22 let ve vězení

5. září 2022 15:28

Soud v Moskvě v pondělí poslal na 22 let do vězení se zvýšenou ostrahou ruského novináře Ivana Safronova, který byl obžalován kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. Informovala o tom agentura TASS, podle níž jde v Rusku o nejpřísnější verdikt udělený za trestný čin vlastizrady za poslední roky. Obhajoba se proti rozsudku odvolá. Jde o šokující trest, řekl český ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, podle něhož se řízení podobá procesům v Československu v 50. letech minulého století.

Hlasování o nedůvěře vládě? Pouhá mediální show opozice, řešme energie, říká Lochman

1. září 2022 10:20

Ve čtvrtek bude koaliční vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit prvnímu pokusu o vyslovení nedůvěry. Podle starosty a poslance Ondřeje Lochmana (STAN) se však jedná o jedno velké divadlo a mediální show opozice. Členové hnutí ANO a SPD dle něj nemají šanci uspět a dobře to vědí. Naopak vybízí, aby se politici intenzivně věnovali řešení energetických opatření.

Exšéf rozvědky: Odchod Mlejnka dobrovolný nebyl. Výroky Rakušana a Fialy nelze brát vážně

1. září 2022 09:13

Byla rezignace Petra Mlejnka na post ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) jeho svobodným rozhodnutím, nebo spíš divadlem, které mělo zachránit tvář vlády? I o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mluvil bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák. Co se týče kritiky ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) či premiéra Petra Fialy (ODS), si rozhodně nebral servítky.