reklama
CNN Prima News rozvědka

rozvědka

Výpis příspěvků ke štítku „rozvědka“

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?

18. září 2021 16:50

Šéfoval izraelskému Mosadu, zastával několik politických funkcí a byl také součástí elitního úderného komanda, které zachránilo rukojmí před únosci. Nyní se Dani Jatom rozhodl zapojit do aktivit nedávno zprovozněného českého Centra pro výzkum terorismu (CVT). V čele poradního orgánu bude na základě bohatých zkušeností pomáhat ČR v boji proti vnějším i vnitřním hrozbám.

Americké tajné služby zkoumají obří databázi z Wu-chanu. Pídí se po původu koronaviru

6. srpna 2021 21:43

Americké tajné služby se nadále pídí po původu koronaviru. Již delší dobu se prohrabávají obřím katalogem genetických dat a vzorků z laboratoří v čínském Wu-chanu. Lidé obeznámení s vyšetřováním se domnívají, že by informace mohly odpovědět na otázku, co nastartovalo pandemii nemoci COVID-19, uvedl na základě důvěryhodných zdrojů web CNN ve své exkluzivní reportáži. Vyšetřování ale tíží série komplikací.

USA přes Dány špehovaly Merkelovou, tvrdí média. Ve skandálu má figurovat i Biden

31. května 2021 06:30
Aktualizováno

Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) v letech 2012 až 2014 využila spolupráci s dánskou zahraniční rozvědkou ke špehování vysoce postavených evropských politiků, včetně německé kancléřky Angely Merkelové. Napsala to dánská rozhlasová stanice Danmarks Radio (DR), podle níž to vyplynulo z vnitřního šetření Dánské obranné zpravodajské služby. DR se odvolává na devět nejmenovaných zdrojů, které mají informace o vyšetřování.

Zeman: Nemůžeme nechat cizí agenty páchat u nás terorismus. BIS ale zatím nemá důkazy

25. dubna 2021 11:08

Prezident České republiky Miloš Zeman je přesvědčen, že v kauze Vrbětice je třeba postupovat s chladnou hlavou, bez hysterie a s co největší informovaností. Také proto si prý nechal týden na to, než se k případu vyjádří. Pokud se ale prokáže, že do výbuchu muničních skladů byli zapleteni agenti ruské rozvědky, měla by za to Ruská federace zaplatit. „Například neúčastí Rosatomu v tendru na Dukovany,“ řekl Zeman ve svém nedělním projevu.

Tajná služba v Arménii zmařila atentát na premiéra. Připravoval se i pokus o převrat

14. listopadu 2020 22:03

Arménie zmařila atentát na premiéra Nikola Pašinjana a pokus několika bývalých činitelů uchvátit moc. Podle agentur Reuters a TASS to oznámila arménská tajná služba. Pašinjan čelil v uplynulých dnech kritice politiků i lidovému hněvu za svůj souhlas s dohodou o příměří v Náhorním Karabachu, která stvrdila faktickou porážku arménských vojsk.

reklama