CNN Prima News rozvodněné řeky

rozvodněné řeky

Výpis příspěvků ke štítku „rozvodněné řeky“

RADAR: Česko budou bičovat až do neděle prudké lijáky. Podívejte se, kde hrozí povodně

Česko zasáhnou o víkendu prudké lijáky a silné bouřky, meteorologové proto vydali novou výstrahu před deštěm i povodněmi. Nejhorší situace bude zřejmě na hranici Moravskoslezského a Olomouckého kraje, vydatný déšť však potrápí i celou východní polovinu Česka. Na silnicích hrozí riziko aquaplaningu a zanesení komunikací. Podmáčení půdy může způsobit sesuvy i pády stromů. Výstraha platí až do nedělního večera. Situaci ve svém regionu můžete sledovat prostřednictvím radaru v tomto článku.

Česko zasáhne silný vítr. Kvůli dešti a tání sněhu se rozvodní řeky, kde platí výstraha?

Na jihozápadě Čech bude od noci ze středy do čtvrtečního odpoledne vydatně pršet. Vlivem srážek a tání sněhu se rozvodní řeky – zejména ty, které odvodňují Šumavu a Český les. Některé toky mohou překročit první, případně i druhý povodňový stupeň. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části České republiky, především v její jižní polovině, platí také výstraha proti silnému větru.

Voda může zaplavit silnice, hrozí pády stromů. V části Česka platí přísnější výstraha

Meteorologové zpřísnili výstrahu před velmi vydatným deštěm v Beskydech. Za 12 hodin tam může spadnout až 80 milimetrů vody, hrozí rozvodnění menších toků. Dopoledne by mělo hodně pršet také v Jeseníkách. Další části Česka v neděli vydatný déšť nečeká. V okolí Hřenska, kde hasiči bojují už týden s rozsáhlým požárem v národním parku, nebude pršet pravděpodobně vůbec. V této části Ústeckého kraje naopak až do odvolání zůstává v platnosti výstraha před vznikem požárů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).