Rozvozce pizzy hrdinou: Vběhl mezi plameny a zachránil život pěti dětem, pak zkolaboval

Americké město Lafayette velebí hrdinu, který neváhal a z hořícího domu ještě před příjezdem hasičů zachránil pět dětí. Při riskantní akci sám utrpěl vážná zranění. Pětadvacetiletému muži se dostalo uznání od policie, hasičů i rodiny. Město ho ocení během prestižní akce.

Nicholas Bostic jel v pondělí v autě, když si všiml hořícího domu. Zastavil a okamžitě začal jednat. „Oběhl jsem budovu, vstoupil do ní a křičel, jestli tam někdo je,“ popsal pro stanici FOX 59. Nikdo mu ale neodpovídal. Všiml si však na schodech obrysu vyděšených dětí.

Po schodech scházela 18letá Seionna, která hlídala své tři sourozence a jejich kamarádku. Rodiče v osudnou noc v nedalekém baru hráli šipky. Bosticovi se podařilo k dětem doběhnout a pomohl Seionně, roční Kaleie, 13leté Shaylee a její kamarádce Livian dostat se ven ven. Myslel si, že jsou všichni v bezpečí, nastal ale problém, píše web Daily Mail.

Nejstarší dívka mu vyděšeně oznámila, že je v ohnivém pekle ještě její 6letá sestra Kaylani. Rozvozce pizzy znovu nezaváhal a vběhl do domu. „Běžel jsem dovnitř a hledal pod postelí a ve skříních, nikoho jsem ale nemohl na jít,“ vzpomínal Bostic. Nakonec, když byl na cestě ke schodům, uslyšel tichý pláč.

Tričkem si zakryl obličej a vydal se za hlasem. Policistům později popsal, že kvůli kouři neviděl téměř nic a v žáru si připadal jako v peci. Nakonec se ale doplazil k 6leté dívce. Aby se dostali ven, musel Bostic rozbít okno a s dítětem v náručí vyskočit.

Po záchraně dětí zkolaboval a byl převezen do nemocnice. Ještě předtím se však záchranářů, kteří již byli na místě, vyptával, zda je 6letá dívenka v pořádku, uvádí BBC. Na místo v té době dorazili i rodiče dětí, kteří Bosticovo hrdinství vyzdvihují. „Je to skutečný hrdina, stejně jako moje dcera, která děti vzbudila. Nerad přemýšlím o tom, co by se stalo, kdyby se Nick neobjevil,“ svěřil se otec.

Vyznamenají ho na baseballu

Díky hrdinnému počínání teď Bostice velebí celé město. „Zachránil lidské životy. Jeho obětavost je inspirující a na mnohé zapůsobil svojí odvahou, houževnatostí i neochvějným klidem tváří v tvář tak obrovskému nebezpečí,“ stojí v prohlášení policie města Lafayette.

Hrdinu odměna nemine. Úřady uvedly, že Bostice ocení v srpnu během baseballového utkání. Z nemocnice byl již propuštěn, a tak se rodina, která je zejména díky jeho odvaze stále spolu, se zachráncem mohla sejít. Otec dětí mu kromě poděkování vzkázal ještě jednu věc: „Nyní jsi oficiálně součástí rodiny.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Otec roku Kadyrov: Pošlu své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. Jsou připraveni, tvrdí
Rusko

Otec roku Kadyrov: Pošlu své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. Jsou připraveni, tvrdí

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v pondělí prohlásil, že pošle tři své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. O víkendu vůdce ruské autonomní republiky vyzval k použití taktické jaderné zbraně s nižší účinností na „příhraničních územích“. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov reagoval slovy, že Moskva dává přednost „vyváženému přístupu“ k otázce nukleárních zbraní.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
17:13

Předvolaný ruský velvyslanec Zmejevskij tlumočil náměstkovi ministra zahraničí Kurfürstovi Putinovu pozici k anexi ukrajinských oblastí

17:05

Otec roku Kadyrov: Pošlu své nezletilé syny bojovat na Ukrajinu. Jsou připraveni, tvrdí

16:42

Vyjednávání o připojení Ukrajiny k NATO by měli začít co nejdřív, uvedl litevský ministr obrany

16:35

Evropská unie tento měsíc pošle Ukrajině první část slíbených pěti miliard eur

Živě
ON-LINE: Ruská duma schválila anexi okupovaných oblastí Ukrajiny. Západ ji odsuzuje

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Policisté na hranicích zůstanou. Kontroly kvůli nelegální migraci neskončí, uvedl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má za téměř jisté, že Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, které vláda minulý týden zavedla v souvislosti s náporem běženců – a to v první fázi na deset dnů, tedy do 8. října. Rakušan to řekl po schůzce s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Rakouska v Bratislavě. Ministři se mimo jiné shodli na potřebě posílit ochranu vnější hranice schengenského prostoru volného pohybu osob, a to i s pomocí unijní agentury Frontex.

Policie pátrá po psychicky nemocném muži ze Vsetínska. Má vousy a černě namalované nehty

Policie pátrá po psychicky nemocném muži z Karolinky na Vsetínsku, o pomoc žádá také veřejnost. Devětadvacetiletý Jan Juřica odešel ve čtvrtek večer z domova a od té doby se ho nepodařilo kontaktovat. Podle posledních informací by se mohl vyskytovat v oblasti obcí Kašava, Ostrata, Velíková, Hrobice a okolí na Zlínsku, uvedla v pondělí policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Další úspěch Ukrajinců. Na několika místech v Chersonské oblasti prorazili ruské linie

Ukrajinské ozbrojené síly dosáhly určitých průlomů v Chersonské oblasti a ovládly některé obce. Podle agentury Reuters to v ruské televizi řekl Moskvou dosazený představitel tohoto ukrajinského regionu Volodymyr Saldo. Chersonská oblast je jedním ze čtyř regionů, které z části okupují ruské invazní síly a jejichž anexi ruský prezident Vladimir Putin ohlásil minulý týden. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném videoprojevu řekl, že ozbrojené síly jeho země nezaznamenávají úspěch pouze v okolí Lymanu na východě, ale naznačil pokrok také na jihu. Ukrajinská armáda se k nově hlášeným informacím z regionu dosud nevyjádřila.

Domácí zpravodajství

Žižka mezi loupežníky. V českém lese přepadávali hrdlořezové, mstitelé i grázl s velkým G

O Janu Žižkovi se běžně traduje, že byl před husitskými válkami lapkou. Není to ale úplně pravda, byť svého času skutečně patřil k obávané tlupě Matěje Vůdce. Proč nelze hrdinu současného hitu českých kin nazývat loupežníkem? A kdo z jeho krajanů naopak bezesporu patřil k nejstrašlivějším hrdlořezům? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje historik a etnolog Adam Votruba, který o loupežnictví ve střední Evropě napsal knihu.