Rus roztrhaný žralokem prchal před válkou. Slovenka Martina plavala jen pár metrů od něj

Odborník k útoku žraloka v Hurghadě

Odpočinková idylka v egyptské Hurghadě se ve čtvrtek během pár minut proměnila v hororový zážitek. Jen pár metrů od místa, kde zaútočil žralok na plavce, se nacházela i Slovenka Martina. Ta se v osudný moment chystala jít do moře, popsala pro Tvnoviny.sk. Zahraniční média současně spekulují, že oběť žraloka, mladý Rus, prchnul do Egypta, aby se vyhnul mobilizaci a válce na Ukrajině.

Letovisko Hurghada je mezi českými i slovenskými turisty velmi oblíbené. Dovolenou tam tráví také Slovenka Martina. Ve chvíli, kdy žralok smrtelně zaútočil na mladého Rusa, byla na pláži jen pár metrů od místa, kde zvíře trhalo mladého muže.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Masakr v oblíbeném egyptském letovisku. Žralok nedaleko od pláže roztrhal plavce

„Ve čtyři jsme šli na pláž, ale všechny začali vyhánět, protože někde viděli žraloka. Nevěděli jsme, co se stalo. Asi po 20 minutách jsme se dozvěděli, že žralok zabil muže a na druhé straně zálivu zranil dva další lidi,“ popsala Slovenka momenty hrůzy pro portál Tvnoviny.sk.

Žraloků mohlo být víc

Po útoku pláž uzavřeli na dva dny, Martina si ale myslí, že je to moc krátká doba. Domnívá se, že žraloků mohlo útočit více.

„Pláž sice uzavřeli na dva dny, ale myslím, že je to málo. Lidé tu říkají, že žraloků bylo až pět. Teď jednoho chytili, ale kdo ví, jestli je to ten, co zabíjel. Třeba jen chtěli uklidnit lidi,“ myslí si slovenská turistka.

Útoky se podle Martiny staly velmi krátce po sobě. „Že by žralok stihl takhle rychle přeplavat na druhou stranu zálivu, se mi nezdá,“ dodala. Kdyby v resortu zůstávala déle, do moře už určitě nepůjde.

„Během 15 minut se to tu rozkřiklo. Od té doby se všichni sluní na lehátkách na pláži. Do vody nikoho nepustí. Místní lidé i úřady to berou sportovně,“ uvedla.

Obětí žraloka se stal třiadvacetiletý Rus Vladimir Popov. Podle informací zpravodajského kanálu Baza to nebyl turista. Mladík měl žít v Egyptě delší dobu. Předpokládá se tedy, že z Ruska utekl, aby se vyhnul mobilizaci a nemusel válčit na Ukrajině, píše web Daily Mirror.

Tagy: