reklama

Dvě ruské stíhačky simulovaly vzdušný souboj. Jedna druhou omylem sestřelila

Ruský pilot při bojovém cvičení omylem sestřelili vlastní stíhačku Suchoj SU-30, která se zřítila asi 170 kilometrů od Moskvy. Podle ruské státní agentury TASS se neštěstí obešlo bez obětí na životech.

reklama

Pýcha ruského letectva, stíhačky Suchoj SU-30 a 35, simulovala během cvičení vzdušný souboj. Pilot jednoho ze strojů chtěl zmáčknout spoušť fotokulometu, ale místo toho odpálili skutečné střely. Zasažený stíhací letoun se zřítil k zemi, pilot se katapultoval.

K tématu

„Nácvik měl být bez zbraní, letouny neměly být vyzbrojeny raketami a kanon měl být bez munice. Ale jak se ukázalo, právě v kanonu SU-35 nějaká munice zůstala. Pilot SU-35 bude asi trestně stíhán,“ popsal spolupracovník CNN Prima NEWS v Moskvě Jiří Just.

Cvičení na Kavkaze se účastní 80 tisíc vojáků

Na jihu Ruska, nedaleko Krymu, Ukrajiny a severního Kavkazu, probíhá vojenské cvičení Kavkaz 2020. Účastní se ho až 80 tisíc vojáků jak z Ruska, tak z Číny, Íránu, Pákistánu či Myanmaru. „Zahraniční účast má navenek demonstrovat, že Rusko na mezinárodní scéně není izolováno v případě nějaké hlubší konfrontace s protivníkem,“ popsal Jan Šír z fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy s tím, že Rusko může mít i další opory ze stran spřátelených států.

Vedle tisíce příslušníků ruské národní gardy a pracovníků ruského ministerstva pro mimořádné události se manévrů účastní také kolem tisícovky vojáků z Arménie a Běloruska. „Je to z pohledu Ruska příležitost dále nacvičit třeba podřízení běloruského generálního štábu ruskému štábu pro případ, že by došlo na nějaké zostření vojensko-strategické situace mezi Ruskem a Západem,“ dodal Šír.

Na cvičení takového rozsahu jako je Kavkaz 2020 by Rusko, stejně jako ostatní země, mělo zvát pozorovatele Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). To se ovšem v tomto případě nestalo.

Další hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama