Rusové se chlubí videem z Mariupolu. Tank se otočil o 360 stupňů, poté najel do zábradlí

V ruských médiích se začaly šířit záběry ruského tanku, jehož řidič ukazuje své dovednosti v rozbořených ulicích Mariupolu. Po otočce o 360 stupňů stroj najel na chodník, kde poničil zábradlí a místní park.

Záběry zveřejnila ruská tisková agentura RIA Novosti. Na videu je vidět ruský tank T-80BV. Ten projížděl rozbořenými ulicemi Mariupolu. Na křižovatce udělal z ničeho nic překvapivou otočku o 360 stupňů, která ho ze silnice vychýlila na chodník.

Z toho si ale řidič stroje nic moc nedělal a cestu si proklestil skrz kovové zábradlí. Poté pokračoval dál po chodníku skrz park plný stromů. Věc je o to zarážející vzhledem k tomu, že záběry pořídila a pak i sdílela státní ruská agentura, která podléhá přímo Kremlu.

Zmíněné video mimo jiné vypovídá o tom, jak se ruští okupanti ve vybombardovaném a skoro dobytém Mariupolu chovají. Poslední baštou ukrajinského odporu jsou rozlehlé ocelárny Azovstal, které brání poslední zbytky obklíčených ukrajinských vojáků z pluku Azov a 36. brigády námořní pěchoty.

I když ruský prezident Vladimir Putin svým vojákům nařídil komplex pouze obklíčit, Rusové ocelárny dennodenně ostřelují pomocí salvových raketometů s podporou letectva. Ukrajinští obránci se ale nehodlají vzdát bez boje. Město, které je obklíčeno prakticky od začátku ruské invaze, tak okupantům vzdoruje již dva měsíce v kuse.

V Mariupolu se nadále nachází desítky tisíc civilistů. Kyjevská vláda se v sobotu znovu pokusí domluvit s Moskvou na tom, aby byly vytvořeny humanitární koridory a bylo možné ukrajinské obyvatele z oblasti evakuovat. Předešlé snahy mařila ruská armáda tím, že ostřelovala i evakuační trasy.

Tagy: