CNN Prima News růst cen

růst cen

Výpis příspěvků ke štítku „růst cen“

Zdražování není dočasné a příští rok ještě zrychlí, očekávají šéfové velkých firem

25. října 2021 07:22

Tempo růstu cen v České republice i v ostatních zemích Evropské unie stále zrychluje. Přestože ještě na jaře převládal názor, že vysoká inflace je dočasným jevem, karta se nyní zřejmě obrátila. Podle šéfů velkých společností nejenže zdražování nepoleví, ale v příštím roce dokonce zrychlí. V Evropě také rostou inflační očekávání.

Bohemia Energy končí. O dodavatele plynu a elektřiny tak přišly stovky tisíc lidí

13. října 2021 11:52
Aktualizováno

Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se zhruba 900 tisíc odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Uvedla, že zákazníci se nemusí obávat, že by zůstali bez energií, dodávky jim zajistí takzvaný dodavatel poslední instance – tj. hlavní dodavatel na daném distribučním území. Podle společnosti je důvodem přetrvávající extrémní růst energií na velkoobchodních trzích.

Čeká nás špagetový „hladomor“. Neúroda obilí zdraží těstoviny a pečivo, chleba bude za 40

20. září 2021 05:55

Jako by nestačilo, že rostou ceny průmyslových surovin, energetických komodit nebo stavebního materiálu. Na spotřebitele se žene další vlna zdražování, za kterou tentokrát může horší úroda obilí a zejména tvrdé (semolinové) pšenice. Je tak jisté, že nahoru půjdou ceny pečiva a kvalitnějších, ale i těch obyčejných těstovin. Zdražení již dříve oznámily také pivovary.

Přestaňte rozhazovat a zdražování výrazně zpomalí, apelují na vládu ekonomové

1. září 2021 05:23

Mimořádně vysoký růst cen v České republice je důsledkem zdražování klíčových komodit na světovém trhu, ale i příliš uvolněné rozpočtové politiky české vlády. Inflaci se nepodaří zkrotit, pokud stát nepřestane razantněji mírnit růst svých výdajů a nezačne prosazovat rychlejší snižování rozpočtového schodku. Shodla se na tom většina ekonomů oslovených redakcí CNN Prima NEWS.