reklama

Rváč ze Sněmovny Volný: Jsem dobrý příklad pro občany této země. Rezignovat nebudu

„Cítím se ještě víc povolán k tomu, abych hájil lidi, kteří nesouhlasí se současnou situací.“ Po bitce ve Sněmovně to prohlásil poslanec Lubomír Volný, který potyčku vyvolal. V rozhovoru novinářům řekl, že nevidí jediný důvod, proč by se měl vzdát poslaneckého mandátu.

reklama

Pane poslanče, rezignujete na svůj mandát?
Určitě ne. Cítím se ještě víc povolán k tomu, abych zastupoval názory lidí, kteří nesouhlasí se současnou situací a mají toho plné zuby, jejich životy se obrátily v černou díru. Za pár minut jsem dostal spoustu povzbudivých zpráv a SMS a lidé mě žádají, abych v tom boji pokračoval.

Abyste pokračoval ve fyzickém násilí?
Já jsem byl fyzicky napaden.

K tématu

Pane poslanče, vy jste fyzicky napadl předsedajícího schůze. Podle vás je to dobrý příklad pro lidi, jak se mají chovat?
Takže ano, protože v této zemí platí Ústava, ve které je jasně zaručeno právo na odpor vůči vedení státu, pokud vedení státu překračuje nějakou určitou normu. Podle mě pan předsedající předvedl klasickou anonisticko-socanskou diktaturu, kdy on nás verbálně napadl a neumožnil nám se bránit.

Pane poslanče neříkáte pravdu. Pan předsedající vás jen požádal, ať si vezmete roušku.
V této republice se začíná prosazovat ANO-socanská diktatura, kdy socanský řídící schůze vás urazí a nedovolí, abyste ho kritizoval zpátky. Tady v té Sněmovně už proběhly obrovské hádek –⁠ mezi Kalouskem, Babišem a spoustu jiných poslanců, kdy si nebrali servítky a docela hrubě se uráželi. V okamžiku, kdy já kritizuji socanské poslance za to, že si od hnutí ANO nechají nazvracet do úst, kdykoliv by měli přijít o své vládní posty, tak říkám pravdu. Mám svaté právo, jako to říkal pan Kalousek a pan Babiš.

Když s námi mluvíte, nemáte roušku. Porušujete vládní nařízení a dopouštíte se přestupku. To samé jste dělal se svým kolegou Bojkem během jednání Sněmovny. Předsedající vás napomenul a měl výhradu, že po vás musejí dezinfikovat mikrofony.
Takže ještě jednou. Já vědomě páchám přestupek. Vědomě a úmyslně.

Lidé umírají dnes a denně

Je to dobrý příklad?
Je to dobrý příklad pro občany této země. Vědomě porušuji toto nařízení, protože tím vyjadřuji svůj politický názor a občanský postoj. Je to rozhodnutí každého občana a každý občan má právo se rozhodnout, jestli poruší, nebo neporuší předpis v rámci občanské neposlušnosti, který považuje za nebezpečný pro svou svobodu. Mě nebyl vypnut mikrofon, protože jsem neměl roušku, ale protože jsem se bavil o panu Hanzelovi. Přehrajte si vystoupení moje, pana Landy a poslanců z jednání petičního výboru, kde jsme vystupovali na pokyn předsedkyně bez roušky před mikrofonem, který se po každém dezinfikoval. Takže to není technický problém toto zařídit. Nebudu v této Sněmovně chodit a vystupovat v roušce, pokud k tomu nebudu hrubým nátlakem přinucen. Až k tomu budu přinucen, tak před touto hrubou státní mocí kapituluji. Ale znovu opakuji, ty vaše roušky vás nechrání.

Umřel vám už někdo blízký na koronavirus?
Umřel mi někdo blízký, ne na koronavirus.

Umřel vám někdo blízký na koronavirus?
Smrt je nedílnou součástí života, lidé umírají dnes a denně.

Ale ta rouška tomu přece může zabránit. Roušky nosíme proto, abychom se vzájemně nenakazili.
Předložte vědecký důkaz.

Ministerstvo zdravotnictví ho opakovaně předložilo.
Žádné vědecké důkazy, které by dokazovaly, že běžná rouška zabraňuje šíření infekce, neexistují. Zřejmě proto se v Německu přechází na FFP2 filtry, které vás chrání v tom, co vdechujete, ale nechrání vás v tom, co vydechujete.

K tématu

Tagy: rozhovor politika roušky Sněmovna poslanec Lubomír Volný koronavirus bitka bitka ve Sněmovně

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama