Rybáře šokoval žralok. Nebezpečný predátor jim skočil přímo do lodi, drama zachytila kamera

Nezvyklý zážitek mají za sebou vnuk s dědou z amerického státu Maine. Během rybaření jim totiž přímo do lodi skočil dvoumetrový žralok. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Dramatický okamžik zachytila kamera.

David Sinclair se živí tím, že vozí lidi na lov žraloků. Klienti si tak mohou obávané predátory zblízka prohlédnout a pomoct je označkovat, než je vypustí zpátky do moře. Davidovi na palubě pomáhá i jeho 16letý vnuk Cameron. Právě on sehrál hlavní roli během neobvyklého zážitku.

Chlapec si všiml, že se jeho prut hýbe. Najednou něco zatáhlo za návnadu, něco opravdu velkého a rychlého. Pak to skočilo. Okamžitě jsme věděli, že je to mako,“ popsal Cameron pro stanici WGME. Žralok pak skočil ještě několikrát, a k překvapení všech skončil až uvnitř lodě. „Znenadání jsem ho měl na obličeji. Udeřil mě ocasní ploutví přímo do levé tváře a přistál asi metr od mé levé nohy,“ vylíčil Cameron dramatický okamžik.

Na palubě na chvíli zavládl zmatek. Brzy se ale ukázalo, že nikdo včetně žraloka není zraněný. Rybáři proto tvora změřili, označkovali a vypustili zpátky do moře. Na tento rybářský výlet ale nikdo ze zúčastněných asi jen tak nezapomene. „Je úžasně inspirující vidět sílu takového tvora, bezpečně se s ním vypořádat a hodit ho zpátky,“ zakončil David.

Tagy:
žralok loď rybáři Maine skok žralok mako

Hlavní zprávy

Kauza přidělování bytů v Brně: Soud rozhoduje o vazbě dvou lidí, jedním je Bradáč z ODS
Krimi

Kauza přidělování bytů v Brně: Soud rozhoduje o vazbě dvou lidí, jedním je Bradáč z ODS

 • Aktualizováno
 • Žalobkyně po úterní razii v Brně požádala ve čtvrtek o vazbu pro dva z osmi obviněných, ostatní byli propuštěni na svobodu. O vazbě nyní rozhoduje soud, měla by se týkat politika ODS Bradáče a realitního makléře Červinky. Policie vyslechla 30 lidí, provedla 28 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Kauza se týká radnice Brno-střed a přidělování městských bytů.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  13:06

  Podle Ruska je jaderná válka dál nepřípustná, ale USA patrně mají zájem na vyostření debaty o jaderných zbraní

  12:40

  V USA přibývá zájemců o soukromý prodej zbraní Ukrajině, píše NYT

  12:07

  Nevládní organizace spustily kampaň pro integraci uprchlíků z Ukrajiny

  11:42

  Česko daruje Ukrajině 25 milionů korun na obnovení veřejné správy

  Lednice za tisícovku, konvice za polovinu. Jaké spotřebiče jsou největší „žrouti“ energie?

  Energetická krize s sebou přináší i potřebu úspor. Domácnosti v posledních letech těžily z relativně levné energie a nemusely tak nad její cenou přemýšlet tolik jako nyní. Kvůli vysoké ceně elektřiny i plynu se začínají Češi čím dál tím více zajímat o nadměrné výdaje spojené s elektřinou a plynem. Kolik však stojí provoz jednotlivých spotřebičů a jak jejich spotřebu vypočítat?

  Živě
  ON-LINE: Rusové přišli o stovky obrněnců a tanků. Prohráli jste, vzkazuje Zelenskyj

  Ukrajinská armáda dál postupuje na jižní i východní frontě a zabírá Ruskem dříve okupovaná území. Obzvlášť se jí v poslední době daří v Chersonské oblasti. Zároveň od prchajících okupantů získali stovky kusů ruské obrněné techniky. Prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že je jedno, jaké zbraně Rusové seženou – už prohráli. Šéf Kremlu Vladimir Putin zase nařídil moskevské vládě převést do ruského vlastnictví Záporožskou jadernou elektrárnu.

  Nobelovu cenu za literaturu má francouzská spisovatelka Ernauxová. Její memoáry vyšly česky

  Nobelovu cenu za literaturu letos získala francouzská spisovatelka Annie Ernauxová. Ve Stockholmu to ve čtvrtek oznámila Švédská akademie. Dvaaosmdesátiletá autorka podle akademiků dostala ocenění za to, s jakou precizností a odvahou ve svých literárních textech zkoumá lidskou paměť. Ernauxová je známá především svými autobiografickými knihami. V češtině letos vyšly její memoáry s názvem Roky.

  Katarský emír předčasně odletěl z Prahy. Brusel neodsouhlasil jeho účast na summitu

  Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem čtvrtečního neformálního summitu evropských zemí v Praze. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna. Velvyslanec v Kataru Petr Chalupecký pak uvedl, že emír odletěl spokojený a podstatná část delegace v Praze zůstává.

  Cimický znásilnil a vydíral ženy v 28 případech, tvrdí policie. Navrhuje obžalobu

  Kriminalisté podali návrh na obžalobu psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Policie o tom ve čtvrtek informovala na Twitteru. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Podle dřívějších policejních informací je psychiatr podezřelý, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016.

  Domácí zpravodajství

  Peníze ti nepošlu, Láďo. Organizátoři protivládních protestů se rozhádali kvůli financím

  Dříve spolupracovali na velkých protivládních demonstracích, nyní si jdou po krku. Organizátoři protestů na Václavském náměstí se pohádali kvůli penězům od svých podporovatelů. Exekucemi zatížený Ladislav Vrabel požadoval od svého kolegy Jiřího Havla, aby mu poslal finanční prostředky z transparentního účtu, těch se ale nakonec nedočkal. Havel argumentoval tím, že Vrabel několikrát porušil jejich dohodu. Rozchod dvou svolavatelů protivládních protestů pak jejich podporovatele viditelně rozčaroval.