reklama

S koronavirem se sžijeme. Promoříme se nakonec všichni, říká primář Votruba

Infekce COVID-19 bude jednou patřit mezi běžné respirační choroby. Myslí si to primář I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí Všeobecné fakultní nemocnice Jiří Votruba, který byl hostem nedělní Partie Terezie Tománkové.

reklama

„Sžijeme se s tím. Nemyslím si, že očkování má šanci to šíření zastavit. Promořeni nakonec budeme všichni. Jakým způsobem se s tím vyrovnáme, to je druhá otázka,“ prohlásil Votruba v nedělní Partii.

Zároveň vyslovil názor, že na koronavirus se už dávno mělo pohlížet jako na běžnou respirační chorobu. Podle něj je důležité chránit rizikové osoby, mezi které patří lidé starší 70 let s chronickými chorobami.

K tématu

Podobně mluví i praktická lékařka Tamara Polášková z Brna. Podle ní je nakažených až padesátkrát víc. To by znamenalo, že v Česku je víc než milion lidí, kteří COVID-19 prodělali.

„Nakažených je mezi námi minimálně desetinásobně víc, než je udáváno v médiích. Můj nepodložený hrubý odhad plynoucí z praxe je dokonce až padesátinásobně vyšší,“ uvedla Polášková na facebookových stránkách své ordinace.

Plynou z toho podle ní dvě pozitiva. „Smrtnost a podíl hospitalizací je výrazně nižší, než je udáváno. Do konce října bude promořeno 60 až 70 procent obyvatel ČR, tudíž začne fungovat kolektivní imunita,“ nastínila lékařka s tím, že všem přeje především konec hysterie.

Podle oficiálních statistik bylo k nedělnímu ránu od začátku pandemie v Česku pozitivně testovaných 48 306 lidí.

K tématu

Tagy: Partie Partie Terezie Tománkové koronavirus COVID-19 Jiří Votruba

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den

Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den

  • Aktualizováno

V Česku v pátek do podvečera přibylo 8075 prokázaných případů COVID-19. Je to druhý nejvyšší počet k 18:00 od začátku epidemie. Rekord je 8840 ze středy. V nemocnicích je přes 5000 lidí s covidem. Ve čtvrtek jejich počet vzrostl o 267 na 5044, v těžkém stavu je 751 z nich. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 1941 lidí, u kterých byl prokázán nový koronavirus. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama