reklama

První dětská oběť covidu v Česku. Zemřela osmiletá dívka z Plzeňska

Ilustrační foto
Zdroj: AP

S koronavirem v únoru zemřela teprve osmiletá dívka, potvrzují údaje z webu ministerstva zdravotnictví. Holčička pocházela z Plzeňského kraje. Už v listopadu se ženě nakažené covidem narodilo mrtvé dítě. Ze statistik následně zmizelo, zdravotníci se dohodli, že nebudou mezi oběti započítávat mrtvě narozená miminka.

reklama

dostupných statistik, které zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR na webu, vyplývá, že letos 22. února s covidem zemřela osmiletá holčička z okresu Plzeň-sever.

K tématu

Informaci potvrdila i mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Lenka Svobodová. „Jedno dítě ve věku 0–⁠14 let, pozitivní na COVID-19, skutečně zemřelo. Více však vzhledem k ochraně osobních údajů a dle další platné legislativy sdělit nemůžeme,“ sdělila pro CNN Prima NEWS Svobodová.

Již v prosinci minulého roku mnohými otřásl příběh, o kterém jsme vás informovali. Ženě na Liberecku se mělo narodit mrtvé miminko. Dítě podle zveřejněných informací zemřelo v pondělí 23. listopadu. Ze statistiky ministerstva však bylo dodatečně smazáno.

„V souladu s metodikou pro evidenci úmrtí bylo radou registru ISIN po konzultaci s odborníky a metodiky rozhodnuto, že případy mrtvě narozených dětí budou stornovány. Došlo tedy ke smazání záznamu o úmrtí ve věku 0 let, neboť se nejednalo o úmrtí, ale o porod mrtvě narozeného dítěte s COVID-19. Toto mrtvě narozené dítě není započítáno mezi zemřelé,“ sdělila dále mluvčí.

Úmrtí s onemocněním COVID-19 podle pohlaví a věku.
Úmrtí s onemocněním COVID-19 podle pohlaví a věku.

Doposud covidu v tuzemsku podlehlo 20 941 lidí. V českých nemocnicích je s koronavirem přes 8 tisíc lidí, což je dosavadní rekord. Úterní čísla ukazují 8 162 hospitalizovaných. Těžkých případů dál přibývá, maximum lidí v závažném stavu se v úterý posunulo na 1 661 pacientů.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
Rusko zřejmě vyhostí české diplomaty. Obvinění z útoku je absurdní, zní z Moskvy
Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Arenberger si vybral novou náměstkyni. Přichází Vašáková z Thomayerovy nemocnice
Další články
reklama
reklama