reklama

První dětská oběť covidu v Česku. Zemřela osmiletá dívka z Plzeňska

Ilustrační foto
Zdroj: AP

S koronavirem v únoru zemřela teprve osmiletá dívka, potvrzují údaje z webu ministerstva zdravotnictví. Holčička pocházela z Plzeňského kraje. Už v listopadu se ženě nakažené covidem narodilo mrtvé dítě. Ze statistik následně zmizelo, zdravotníci se dohodli, že nebudou mezi oběti započítávat mrtvě narozená miminka.

reklama

dostupných statistik, které zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR na webu, vyplývá, že letos 22. února s covidem zemřela osmiletá holčička z okresu Plzeň-sever.

K tématu

Informaci potvrdila i mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Lenka Svobodová. „Jedno dítě ve věku 0–⁠14 let, pozitivní na COVID-19, skutečně zemřelo. Více však vzhledem k ochraně osobních údajů a dle další platné legislativy sdělit nemůžeme,“ sdělila pro CNN Prima NEWS Svobodová.

Již v prosinci minulého roku mnohými otřásl příběh, o kterém jsme vás informovali. Ženě na Liberecku se mělo narodit mrtvé miminko. Dítě podle zveřejněných informací zemřelo v pondělí 23. listopadu. Ze statistiky ministerstva však bylo dodatečně smazáno.

„V souladu s metodikou pro evidenci úmrtí bylo radou registru ISIN po konzultaci s odborníky a metodiky rozhodnuto, že případy mrtvě narozených dětí budou stornovány. Došlo tedy ke smazání záznamu o úmrtí ve věku 0 let, neboť se nejednalo o úmrtí, ale o porod mrtvě narozeného dítěte s COVID-19. Toto mrtvě narozené dítě není započítáno mezi zemřelé,“ sdělila dále mluvčí.

Úmrtí s onemocněním COVID-19 podle pohlaví a věku.
Úmrtí s onemocněním COVID-19 podle pohlaví a věku.

Doposud covidu v tuzemsku podlehlo 20 941 lidí. V českých nemocnicích je s koronavirem přes 8 tisíc lidí, což je dosavadní rekord. Úterní čísla ukazují 8 162 hospitalizovaných. Těžkých případů dál přibývá, maximum lidí v závažném stavu se v úterý posunulo na 1 661 pacientů.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Brazilské trápení s covidem. Nemocnice kolabují a prezident točí ministry zdravotnictví
Ke kadeřníkovi jen s testem na covid. Jaká další přísná opatření musíte dodržet?
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?
reklama
reklama
Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Politika

Domácí zpravodajství

Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni
Další články
reklama
reklama