CNN Prima News Salzburg

Salzburg

Výpis příspěvků ke štítku „Salzburg“

Lyžování za domy olympijských vítězů. U Salzburgu se zrodily legendy Pröllová i Herminátor

9. února 2022 20:44

Ceny skipasů letí v Česku vzhůru a fronty u vleků se nezmenšují. Aby taky ano, když můžeme na sjezdovky pořádně prakticky po dvou letech. A tak určitě mnozí milovníci zimních sportů zvažují, že vyrazí brázdit bílé svahy do zahraničí. Nabídneme vám pro inspiraci pohled do jednoho z Česka ne příliš vzdálených resortu v Rakousku.

Zdrcení fotbalisté Barcelony: Poprvé po dvaceti letech neprošli ze skupiny Ligy mistrů

8. prosince 2021 23:31

Fotbalisté Barcelony podlehli v závěrečném kole skupinové fáze Ligy mistrů 0:3 Bayernu Mnichov a poprvé od sezony 2000/01 si nezahrají vyřazovací fázi soutěže. Vedle bavorského velkoklubu postoupila ze skupiny E Benfica Lisabon, která si doma poradila 2:0 s Dynamem Kyjev. Ze zamotané skupiny G jdou do play off Lille a Salcburk. O poslední zbývající místo v osmifinále se utká Bergamo s Villarrealem, jejichž duel byl kvůli přívalům sněhu odložen na čtvrtek.

Mozartovy koule v ohrožení. Výrobna je v úpadku, těžce ji zasáhla pandemie covidu

1. prosince 2021 18:20

Rakouský producent pamlsků Salzburg Schokolade je v úpadku. S firmou vyrábějící slavné čokoládové bonbony Mozartovy koule (Mozartkugeln) pro americký koncern Mondelez bude v úterý zahájeno insolvenční řízení, informovala ve středu agentura APA. Společnost vlastní v Česku závod na balení cukrovinek, kterého se však úpadek podle vedení společnosti týkat nebude.

Úžasné výhledy, kultura i loďobus. Salzburg potěší skutečné gurmány, užíval si tam i Mozart

22. srpna 2021 13:03

Asi to taky znáte. Šinete si to k moři do Itálie nebo Chorvatska či na lyže do Alp. Minutí sjezdu na Salzburg obvykle doprovází pocit, že kus dlouhé cesty je za vámi. Co se ale takhle podívat do rodiště Mozarta? No, možná někdy příště. Pro mě to „příště“ nastalo právě letos a musím uznat, že to rozhodně nebyl špatný nápad. Ba naopak. Tak se pojďme podívat, co všechno Salzburg nabízí a jak tu efektivně strávit drahocenný čas.

Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život

22. června 2021 18:21

Letecké neštěstí, které se stalo v neděli odpoledne na Písecku, přežil oficiální fotograf The Rolling Stones a amatérský pilot Miro Majcen. Při havárii letadla T28 Trojan naopak zahynul zkušený akrobatický pilot Rainer Steinberger ze skupiny The Flying Bulls. Slovinský fotograf celebrit Majcen byl ve vážném stavu převezen do Fakultní nemocnice v pražských Vinohradech. Důvod pádu letadla zatím není jasný.