reklama

Policistovi, kterému voda vzala ženu, lidé poslali přes milion korun

Při bleskových červnových povodních přišel o manželku a voda mu silně poničila dům. Po dvou měsících od neštěstí kolegové a přátelé policistovi Petru Večeřovi symbolicky předali výtěžek z celonárodní sbírky, kterou na jeho podporu uspořádali. Zapojilo se do ní zatím 1 700 lidí, kteří přispěli už více než milion a půl korun.

reklama

Stačilo několik desítek vteřin a Petru Večeřovi se 7. června obrátil celý život naruby. Kvůli naplaveným kládám se u jeho domu během okamžiku zvedla hladina potoka o několik metrů a voda se mu valila do domu.

K tématu

„Jedno okno nevydrželo ten tlak, provalilo se, když byla manželka zrovna v té chodbě,“ popisoval nešťastnou událost v červnu Večeřa. Ve stejném okamžiku byl v přízemí i jeho synovec, kterého policista zachytil v poslední chvíli za ruku, čímž ho zachránil.

Kláda vyrazila vstupní dveře a do domu se nahrnula další voda. „Měli jsme vodu v podstatě po prsa a úplně vespod jsem synovce vytáhl rukou, nějak jsem ho dostal tak, že proplaval, a dostali jsme se na schodiště do patra,“ vzpomínal po události policista. Manželku ale Večeřa zachránit nestihl.

Na sbírce se podílalo téměř 1 700 lidí

Svému kolegovi se později rozhodli pomoci policisté i hasiči peněžní sbírkou, do které se zapojilo velké množství lidí. „Na sbírce se podílelo téměř 1 700 dárců, vybralo se v tuhle chvíli už přes milion a půl korun. Je jenom škoda, že teď nemůžu přečíst všechny ty krásné vzkazy, které u toho byly,“ oznámil generální prefekt křesťanské policejní asociace Jiří Laňka.

„Takovou částku jsem vůbec nečekal. Jsem překvapený, že se najde taková solidarita lidí a přispějí v takovém ohromném množství. Peníze budou investovány jak do opravy domu, tak na obnovu infrastruktury, a hlavně pomohou mým dětem. Jeden člen rodiny opravdu chybí,“ svěřil se policista, co s penězi udělá.

K tématu

„Petr si i díky této částce možná bude moci splnit sny, které měli se svojí ženou, která tragicky zahynula,“ doufal ředitel policie v Olomouckém kraji Tomáš Lansfeld. Dům už je v tuto chvíli z velké části opravený. Šrámy na duši ale zůstanou ještě dlouho.

„Je mi po manželce velké smutno a řeším otázku, jestli zůstat, nebo nezůstat. Převládá, že zůstanu, mám tady její maminku – moji tchyni, skvělou ženskou – a nemůžu ji tady nechat samotnou. Já bojuji dál,“ prohlásil v úterý Večeřa. Sbírka na podporu policisty mezitím pokračuje. Lidé do ní mohou přispívat ještě několik týdnů.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama