reklama

Schillerová nejvlivnější ženou Česka podle Forbesu. Reagovala bizarní fotkou

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Na pomyslném trůnu vystřídala eurokomisařku Věru Jourovou, která letos skončila druhá. Na třetím místě se umístila vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

reklama

Schillerová se do první desítky dostala v roce 2018, kdy jako nováček v žebříčku obsadila třetí místo. Pořadí obhájila i v následujícím ročníku 2019 a letos už se stala tou nejvlivnější ženou Česka. Forbes jí titul udělil na základě několika parametrů. „Pokud vliv měříme i tím, na kolik lidí mají přímý dopad různá její rozhodnutí, není momentálně vlivnější Češky než Alena Schillerová. Žádná jiná žena v Česku momentálně nehospodaří s větším množstvím peněz než šéfka Babišova státního rozpočtu ve výši 1,7 bilionu korun,“ uvedl pro ČTK šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek.

V TOP10 je i Maláčová

Jako druhá se umístila eurokomisařka Věra Jourová, která loni zvítězila. Třetí místo patří vrchní státní zástupkyni v Praze Lence Bradáčové. Oproti roku 2019 vypadla z první desítky pouze ředitelka vydavatelského domu Czech News Center Libuše Šmuclerová. Tu nahradila současná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Žebříček nejvlivnějších žen vydává Forbes letos už podeváté. Celý rok přitom redakce časopisu sledovala přes 300 žen. V širším výběru byly majitelky firem, manažerky, ženy působící ve veřejné sféře, finančnictví či justici.

Nejvlivnější ženy Česka 2020

1. Alena Schillerová (vicepremiérka, ministryně financí)
2. Věra Jourová (eurokomisařka)
3. Lenka Bradáčová (vrchní státní zástupkyně)
4. Kateřina Jirásková (finanční ředitelka a předsedkyně představenstva PPF)
5. Petra Procházková (finanční ředitelka a členka představenstva Agrofert)
6. Michaela Chaloupková (ředitelka divize Správa a členka představenstva ČEZ)
7. Jana Maláčová (ministryně práce a sociálních věcí)
8. Renata Mrázová (chief people officer Home Credit)
9. Simona Sokolová (členka představenstva Agrofert)
10. Ivana Tykač (majitelka realit a zakladatelka Women for Women)

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

reklama

Domácí zpravodajství

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama