reklama

vliv

Výpis příspěvků ke štítku „vliv “

Hamáček: Prezidenta mohl v kauze Vrbětice ovlivnit Klaus. Před projevem ho navštívil

V kauze Vrbětice mohl prezidenta Miloše Zemana ovlivnit exprezident Václav Klaus. Svou domněnku sdělil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT. „Navštívil ho před projevem,“ uvedl. Následně sdělil, že si premiér Andrej Babiš (ANO) předvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) kvůli jejím výrokům o „několika vyšetřovacích verzích“.

Zatím nevíme, jak uzavření okresů brání šíření pandemie, přiznal Hamáček

Vláda zatím neví, jak ke zpomalení nákazy přispělo uzavření okresů a nařízení, aby se lidé pohybovali hlavně v katastru obce, kde bydlí. Ve středu to na tiskové konferenci uvedl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Dopady těchto opatření by měl příští týden pro vládu připravit ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Společně s tím by se mělo pracovat i na novém systému PES.

Remdesivir nemá na pacienty s COVID-19 žádný vliv, tvrdí WHO. ČR koupila tisíce dávek

Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí COVID-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u látek hydroxychlorochin, lopinavir a interferon beta. Na studii upozornil deník Financial Times. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.

reklama