reklama

vliv

Výpis příspěvků ke štítku „vliv “

Ruská agrese u hranic s Ukrajinou roste, tvrdí Američané. S Moskvou zahájí jednání

23. prosince 2021 19:15

Spojené státy jsou připravené zahájit od ledna diplomatický dialog s Ruskem ohledně Ukrajiny. S odvoláním na nejmenovaného vysoce postaveného představitele Bílého domu o tom ve čtvrtek informovaly agentury AFP a Reuters. Rusko ve čtvrtek USA předalo návrhy termínů pro jednání o bezpečnostních zárukách, které Moskva od Západu požaduje. Konkrétní termín jednání neuvedla ani jedna strana.

Z pračky domácí výtah. První influencer pro mě byl moderátor Receptáře, zhodnotil Machette

2. října 2021 18:46

Téma sociálních sítí a jejich vliv na děti a mladistvé čím dál tím více rezonuje společností. Bývalý influencer Jonáš Čumrik, známý pod pseudonymem Johnny Machette, však v pořadu 360° Pavlíny Wolfové podotkl, že lidé, kteří měli vliv, zde byli ještě před vznikem sociálních sítí. „Lidé, kteří měli vliv, byli vždy a všude. Jen jsme je hledali v jiných médiích – v tištěných nebo televizních. Pro mě je první influencer moderátor pořadu Receptář,“ prohlásil.

Hamáček: Prezidenta mohl v kauze Vrbětice ovlivnit Klaus. Před projevem ho navštívil

2. května 2021 14:24

V kauze Vrbětice mohl prezidenta Miloše Zemana ovlivnit exprezident Václav Klaus. Svou domněnku sdělil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT. „Navštívil ho před projevem,“ uvedl. Následně sdělil, že si premiér Andrej Babiš (ANO) předvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) kvůli jejím výrokům o „několika vyšetřovacích verzích“.

Zatím nevíme, jak uzavření okresů brání šíření pandemie, přiznal Hamáček

17. března 2021 11:34

Vláda zatím neví, jak ke zpomalení nákazy přispělo uzavření okresů a nařízení, aby se lidé pohybovali hlavně v katastru obce, kde bydlí. Ve středu to na tiskové konferenci uvedl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Dopady těchto opatření by měl příští týden pro vládu připravit ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Společně s tím by se mělo pracovat i na novém systému PES.

Remdesivir nemá na pacienty s COVID-19 žádný vliv, tvrdí WHO. ČR koupila tisíce dávek

16. října 2020 10:19

Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí COVID-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u látek hydroxychlorochin, lopinavir a interferon beta. Na studii upozornil deník Financial Times. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.

reklama