vliv

Výpis příspěvků ke štítku „vliv“

Skutky, které prospívají zdraví. Vědci odhalili, jaký vliv má laskavost na psychiku člověka

Téma psychického zdraví, ať už dětí, nebo dospělých, se v Česku řeší zejména na podzim. Ze studie Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) vyplynulo, že třetina deváťáků projevuje příznaky středně těžké až těžké úzkosti, 40 procent z nich vykazuje příznaky deprese. Pomoci jim nemusejí jen odborníci či předepsané medikamenty, ale i pouhá laskavost. Jak zjistili psychologové ze státní univerzity v Ohiu, konání dobrých skutků snižuje deprese, úzkosti a naopak zvyšuje spokojenost v životě.

Rumová Kofola? Nešťastná volba pro děti i abstinenty, míní experti o kontroverzní příchuti

Do Vánoc zbývá zhruba měsíc a půl a společnost Kofola již uvedla sváteční limitované edice svých oblíbených nápojů. Letos vsadila na vanilkové rohlíčky a rum. Jenže druhá jmenovaná příchuť dělá vrásky jak některým konzumentům, tak odborníkům. Ačkoliv se jedná o nealkoholický nápoj pouze s „vůní rumu“, například u dětí může evokovat, že bez alkoholu nic není dost dobré. A vhodný nemusí být nápoj ani pro některé dospělé, například abstinenty.

Burza v Izraeli opět stoupá, uvedl Kovanda. Ekonom popsal dopady války na cenu zlata

Po útoku ze 7. října došlo k výraznému propadu akcií na izraelské burze, nyní se již vzmáhá, uvedl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Za odraz ode dna podle něj může fakt, že Izrael nebyl vtažen do krvavějšího střetu s teroristickou organizací Hamás. Přesto v zemi podle odborníka panuje ekonomický lockdown. Kovanda popsal i dopady válečného konfliktu na cenu zlata či pohonných hmot. Hostem pořadu byl také ekonom a profesor psychologie Daniel Ariely.

Drulák: Ukrajina nemůže válku ustát. Označovat Hamás za loutku Ruska je absurdní

Tvrzení, že je Hamás loutkou Ruska, je zcela absurdní. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý diplomat a politolog Petr Drulák. Přijetím představitelů teroristické organizace podle jeho slov chtěli Rusové demonstrovat odvrat od proizraelské politiky, jenž souvisí s postojem židovského státu ke konfliktu na Ukrajině. Válečná situace mezi Izraelem a Palestinou podle něj nahrává právě Kremlu, protože odvrací pozornost od války na ukrajinském území. Zdůraznil, že síly obránců se vyčerpávají a napadená země nemůže konflikt ustát.

Jourová ostře o Bruselu: Způsob naší komunikace je naprosto šílený. Chceme poroučet i dešti

Způsob, jakým Evropská unie komunikuje, je naprosto šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Podle ní komunikaci Bruselu definují velkohubá prohlášení. Jedna z nejvlivnějších žen v Česku se mimo jiné rozmluvila o tom, jak vnímá výroky svého stranického šéfa Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě nebo co považuje během svého působení v Evropské komisi za největší úspěch.

Zlámalová: Kolář je v obrovském střetu zájmů. Pavel by mu měl vytyčit mantinely, dodal Jelínek

Petra Koláře doprovází značný střet zájmů, zdůraznila komentátorka týdeníku Echo Lenka Zlámalová v pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS. Zvláště alarmující je jeho účast v české delegaci v New Yorku, kde má být navštívena zbrojovka Colt, s níž je Kolář spojen. Politolog Lukáš Jelínek poznamenal, že by si Petr Pavel by ve svém vztahu k lobbistovi měl vytyčit jasné mantinely, pokud nechce být neustále podezírán z toho, na co vše má pan Kolář vliv.

Ztrácí Pavel moc? Šíří se spekulace o vlivu Koláře, Dobrovského a Vohralíkové

Půl roku po inauguraci prezidenta Petra Pavla se ve veřejném prostoru stále častěji objevují spekulace o tom, kdo je na Pražském hradě skutečným šéfem a kdo má na rozhodování hlavy státu největší moc. Web iDNES.cz s odvoláním na své zdroje dokonce uvedl, že Pavel se stoupajícím vlivem některých osob nemá sílu cokoliv udělat. Nejzásadnější roli zřejmě hraje prezidentův neoficiální poradce, diplomat a manažer v jedné osobě Petr Kolář. Čím dál větší slovo má mít také podnikatel Jan Dobrovský. Organizačně na Hradě vše zaštiťuje Pavlova kancléřka Jana Vohralíková.

Tvrdé drogy jako znak luxusu i pocit moci. Experti promluvili o narkotikách v politice

Neexistuje snad země, která by u svých politiků nezažila drogovou kauzu. Proč k tvrdým návykovým látkám inklinují? Je to rychlý únik z každodenního provozu, ale také znak luxusu. Drahé drogy jsou pro ně dokladem, že jsou mocní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Podle jeho kolegy Lukáše Valeše jde u uživatelů drog také o otázku výkonnosti. Připomněl, že se návykové látky ve velkém užívají nejen v českém prostředí, a připomněl kauzu v Evropském parlamentu spojenou s rozbory odpadních vod.

Mimoškolní sexuální výchova. Chlapci se z porna učí násilné praktiky, ty pak zkouší na dívkách

Podle britské Národní společnosti pro prevenci týrání dětí (NSPCC) a analýzy The Daily Telegraph jsou děti a mladiství sledující pornografii nebo sexuálně explicitní obsah vystaveni většímu riziku, že si vytvoří nerealistický pohled na sex a souhlas s ním, nebudou rozumět rolím a identitě ve vztazích. Navíc můžou mít nerealistická očekávání, jak se bude partner chovat v ložnici nebo jak bude při samotném aktu vypadat.