reklama

Rebelující pražská restaurace zůstává otevřená. Majitel objíždí Česko s rakví

Majitel kunratické restaurace Šeberák Jakub Olbert, který svůj podnik otevřel navzdory vládním nařízením, vyrazil na cestu po republice. S peticí Otevřeme Česko a rakví naloženou na autě objíždí kraje, aby diskutoval s místními podnikateli a také je podpořil stejně jako oni jeho. Uvedl to v rozhovoru pro web Novinky.cz.

reklama

„Když jsme měli demonstraci na Staroměstském náměstí s půllitry i když jsme rozdávali polévku na Vánoce, tak k nám přijelo hodně lidí z krajů a různých měst a říkali: ‚Přijeďte taky k nám.‘ A já teď investuji čas do nich a jedu podpořit na oplátku je,“ prozradil záměr své cesty Olbert.

Lidem chce také vysvětlit, že jeho otevřený podnik po dobu lockdownu nemá představovat žádnou vzpouru. Snaží se prý akorát zachránit sebe a svou restauraci před krachem. „Už nemáme žádné finanční rezervy, proto musíme pracovat, a ne mít zavřeno. Navíc je to teď během zimy ještě horší. S našimi dodavateli se dohadujeme na splátkových kalendářích a odkládáme všechno. Pokud se vše velmi brzy nerozjede, bude to katastrofa. Nejenom pro nás,“ řekl pro Novinky.cz majitel restaurace.

Olbert poprvé porušil vládní protikoronavirová nařízení na konci listopadu loňského roku, když odmítal uzavřít svůj podnik v osm hodin večer. Svou restauraci nechal v provozu i během prosincového lockdownu a také v lednu, kdy jsou ostatní podniky zavřené, restaurace Šeberák nadále funguje.

Podnik nechává otevřený i přesto, že už několikrát dostal pokutu a dokonce jej zadrželi policisté. „Policie je u nás skoro každý den. Vždy nám oznámí, co děláme špatně, na což jim vždy odpovídáme, že porušují naše práva. Pak nám řeknou, ať podnik uzavřeme. A my ho buď zavřeme, nebo ne. Je to zkrátka různé,“ líčil Olbert.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Palachův pohřeb byl posledním svobodným vzedmutím emocí, vzpomíná pamětník
Trump zrušil zákaz cestování z Evropy, Biden ho ale chce zachovat
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama