reklama

Rebelující pražská restaurace zůstává otevřená. Majitel objíždí Česko s rakví

Majitel kunratické restaurace Šeberák Jakub Olbert, který svůj podnik otevřel navzdory vládním nařízením, vyrazil na cestu po republice. S peticí Otevřeme Česko a rakví naloženou na autě objíždí kraje, aby diskutoval s místními podnikateli a také je podpořil stejně jako oni jeho. Uvedl to v rozhovoru pro web Novinky.cz.

reklama

„Když jsme měli demonstraci na Staroměstském náměstí s půllitry i když jsme rozdávali polévku na Vánoce, tak k nám přijelo hodně lidí z krajů a různých měst a říkali: ‚Přijeďte taky k nám.‘ A já teď investuji čas do nich a jedu podpořit na oplátku je,“ prozradil záměr své cesty Olbert.

Lidem chce také vysvětlit, že jeho otevřený podnik po dobu lockdownu nemá představovat žádnou vzpouru. Snaží se prý akorát zachránit sebe a svou restauraci před krachem. „Už nemáme žádné finanční rezervy, proto musíme pracovat, a ne mít zavřeno. Navíc je to teď během zimy ještě horší. S našimi dodavateli se dohadujeme na splátkových kalendářích a odkládáme všechno. Pokud se vše velmi brzy nerozjede, bude to katastrofa. Nejenom pro nás,“ řekl pro Novinky.cz majitel restaurace.

Olbert poprvé porušil vládní protikoronavirová nařízení na konci listopadu loňského roku, když odmítal uzavřít svůj podnik v osm hodin večer. Svou restauraci nechal v provozu i během prosincového lockdownu a také v lednu, kdy jsou ostatní podniky zavřené, restaurace Šeberák nadále funguje.

Podnik nechává otevřený i přesto, že už několikrát dostal pokutu a dokonce jej zadrželi policisté. „Policie je u nás skoro každý den. Vždy nám oznámí, co děláme špatně, na což jim vždy odpovídáme, že porušují naše práva. Pak nám řeknou, ať podnik uzavřeme. A my ho buď zavřeme, nebo ne. Je to zkrátka různé,“ líčil Olbert.

Tagy:

Hlavní zprávy

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama