reklama

Policejní důstojník vzkázal Trumpovi: Pokud nemáte co říct, zavřete pusu

Novinářka CNN Christiane Amanpourová hovořila s houstonským policejním důstojníkem Artem Acevedem, který americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi vzkazuje, aby se začal konečně chovat jako opravdový prezident.

reklama

Reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který guvernérům jednotlivých států vytýká slabost a pobízí je k větší dominantě nad protestujícími, naštval houstonského důstojníka Arta Aceveda. Ten v rozhovoru s novinářkou CNN Christianou Amanpourovou uvedl: „Rád bych řekl něco panu prezidentovi Spojených států za policejní náčelníky této země: Prosím, pokud nemáte nic konstruktivního, raději zavřete pusu!“

Uvedl také, že Trump dostává svými postoji mladé lidi do nebezpečí. Podle jeho slov problém netkví v dominanci, ale o tom získat si srdce a mysl lidí: Nechceme, aby si lidé pletli laskavost se slabostí. Nechceme, aby ignorance zničila to, co jsme tady v Houstonu budovali. A když budu mluvit za své kolegy napříč celou zemí, jejichž důstojníci nebo členové komunit byli zraněni, tak nic neříkejte – jako Forest Gump – pokud nemáte co říct,“ dodal.

Acevedo se svěřil, že pro něho je celá tahle situace velmi bolestivá a na závěr doplnil: „Tohle není Hollywood, tohle je skutečný život. A skutečné životy jsou v ohrožení.“

Další hlavní zprávy

Byznys

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová plánuje založit státní banku po vzoru německého KfW. O záměru šéfky státní kasy informoval Deník N. Schillerovou k tomu vede zkušenost se zpracováním žádostí firem o státní finanční pomoc v průběhu koronavirové krize. Nebyl by to přitom první bankovní dům, který ve svých rukou drží český stát.

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama