CNN Prima News Christiane Amanpourová

Christiane Amanpourová

Výpis příspěvků ke štítku „Christiane Amanpourová“

Íránský prezident odmítl rozhovor CNN. Novinářka Amanpourová si totiž odmítla vzít hidžáb

23. září 2022 00:38

Íránský prezident Ebráhím Raísí zrušil rozhovor s novinářkou americké televize CNN Christiane Amanpourovou poté, co si v New Yorku odmítla vzít na rozhovor s ním hidžáb – šátek, kterým si má žena v muslimské společnosti zakrývat vlasy, krk a poprsí. Reportérka v této souvislosti poznamenala, že žádný jiný íránský prezident po ní nic takového nechtěl, když se rozhovor nekonal v Íránu. V Íránu od islámské revoluce z roku 1979 zákon ženám ukládá nosit hidžáb na veřejnosti.

Amanpourová ze CNN: Ukrajinci Putinovy podmínky nikdy nepřijmou. Rusko mohou porazit

25. dubna 2022 22:58

Západní mocnosti prokazují nebývalou jednotu, když podporují Ukrajinu v její obraně proti ruskému agresorovi. V exkluzivním rozhovoru v pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla moderátorka a válečná reportérka CNN Christiane Amanpourová. V případě jednání o příměří by podle ní Ukrajinci nikdy nepřijali požadavky ruského prezidenta Vladimira Putina.

Sledujte speciální 360° s válečnou zpravodajkou ze CNN: Čekala tak krvavý konflikt?

25. dubna 2022 19:41

Zažila válku v Perském zálivu i v bývalé Jugoslávii. Jak vidí konflikt na Ukrajině uznávaná novinářka Christiane Amanpourová ze CNN International? Čekala tak krvavou válku v Evropě 21. století? Jak hodnotí situaci z pohledu západní novinářky? A jak těžká je práce válečného zpravodaje nebo zpravodajky? Sledujte pondělní 360° Michala Půra.

Christiane Amanpourová přiblížila Američanům pád železné opony i Saddámovu popravu

6. března 2020 17:41

Jednou z nejvýraznějších tváří CNN je už několik dekád žena s iránskými a anglickými kořeny, která jako reportérka v terénu informovala o íránsko-irácké válce, pádu železné opony a Berlínské zdi, válkách v bývalé Jugoslávii i v Zálivu, zřícení newyorkských dvojčat nebo soudu se Saddámem Hussainem. Proslula nejen reportážemi z terénu, ale i rozhovory se světovými státníky – seznam politiků, které zpovídala, jí může závidět většina novinářů.